Politerno > Україна і світ > Журналісти ідентифікували понад 2000 чоловіків, які втекли з України через систему “Шлях”

Журналісти ідентифікували понад 2000 чоловіків, які втекли з України через систему “Шлях”

  • 9 Березня, 2024
  • 710 Переглядів
  • 0

ЗМІ знайшли сотні громадських організацій і благодійних фондів, причетних до втечі 2248 чоловіків призовного віку, які виїхали за дозволами від Львівської ОВА і не повернулися.

Про це повідомили NGL.media.

Журналісти свідомо відмовились від публікації прізвищ ухилянтів, натомість вирішили зосередитись на дослідженні громадських і благодійних організацій, які свідомо чи несвідомо сприяли їм, подаючи відповідні клопотання у ЛОВА.

Усього виявили 372 такі організації. За різними оцінками, така “послуга” коштує на чорному ринку 3000-5000 доларів з особи, тож мова йде насправді про десятки мільйонів доларів.

Рекордсменами стали дві організації, які ведуть діяльність за однією адресою у місті Миколаїв Львівської області – місцевий осередок всеукраїнського товариства “Просвіта” і ГО “Театр Хліб”.

Лише від цих двох організацій змогли втекти майже 200 чоловіків.

Листи до ЛОВА від імені миколаївського осередку “Просвіти” писала голова організації 34-річна Наталія Муха, яка також керує миколаївським народним театром “Хліб”. А від ГО “Театр Хліб” писав її керівник 22-річний Роман Збудовський, учасник театру “Хліб”, з’ясувало видання. Повідомлення та дзвінки журналістів вони проігнорували.

Також медіа пише й про “Комісію із боротьби з корупцією в м. Самбір” та “Відродження нашої України”, від яких, за підрахунками, виїхало і не повернулось понад 100 чоловіків.

Є в переліку і досить відомі організації – наприклад, «Фонд допомоги «Рух у майбутнє», пов’язаний з відомим львівським бізнесменом Григорієм Козловським. Журналісти з’ясували прізвища 23 чоловіків, які виїхали від цієї організації і не повернулися – і поділилися цим списком з Олегом Шпуром, підписантом фонду.

«Через наш фонд ми їх не подавали. Ми проаналізували всі клопотання. [Впізнали] тільки 7 осіб, які є в списку», – стверджує він, але надіслав нам прізвища лише шести осіб. Олег Шпур також додав, що один із чоловіків з нашого списку виїхав з паспортом Великобританії, а решта повернулись.

Журналісти перевірили цих шість людей. Справді, один із них виїхав з іноземним паспортом, а ще один – супроводжуючи дитину з інвалідністю. Ще один чоловік повернувся вже після нашої розмови, у липні. Проте повернення ще трьох людей вони не змогли підтвердити. Один з них кинув слухавку, як тільки почув суть питання. Телефони інших знайти не вдалося, тож журналісти попросити Олег Шпура поділитись контактами, але так і не отримали їх.

Наразі для чоловіків, які використали систему “Шлях” для втечі з країни, нема ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності. 

Нагадаємо, рем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провів зустріч з майбутнім кандидатом на президентських виборах США від республіканців Дональдом Трампом в американському штаті Флорида.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE