Politerno > Україна і світ > Український фільм вперше отримав престижну нагороду “Оскар”

Український фільм вперше отримав престижну нагороду “Оскар”

  • 11 Березня, 2024
  • 168 Переглядів
  • 0

Документальна картина “20 днів у Маріуполі” стала переможцем у номінації “Найкращий документальний фільм”. Це перша в історії України нагорода Американської кіноакадемії.

Український режисер Мстислав Чернов, який отримав “Оскар” у номінації “Найкращий документальний фільм” за стрічку “20 днів у Маріуполі”, заявив, що не хотів би отримувати цю нагороду.
Про це він сказав на сцені в момент отримання статуетки, передає “ДС“.

“Це перший “Оскар” в історії України. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже, що хотів би ніколи не знімати цей фільм”, — сказав режисер зі сцени.

Він нагадав про злочини російського агресора в Україні.

“Я хотів би мати можливість обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста. Щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян. Я віддав би це, якби вони звільнили всіх заручників, солдатів”, які захищали нашу землю, цивільних, які у їхніх в’язницях”, — наголосив Чернов.

Також режисер фільму зазначив, що не може змінити історію і змінити минуле.

“Однак ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда перемогла. І щоб загиблі люди Маріуполя і ті, хто віддали своє життя, щоб їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, – додав режисер.

Завершив свою промову Чернов словами “Слава Україні!”

Читайте також: Зеленський різко прокоментував заяву Папи про “білий прапор” і капітуляцію

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE