Politerno > Україна і світ > “Для нас це прямий шлях до капітуляції”: пояснили, чому норми про демобілізацію не потрапили у мобілізаційний закон

“Для нас це прямий шлях до капітуляції”: пояснили, чому норми про демобілізацію не потрапили у мобілізаційний закон

  • 12 Квітня, 2024
  • 455 Переглядів
  • 0

Представники військового командування України використовували кілька аргументів, коли переконували парламент виключити демобілізацію військових із профільного закону.

За даними РБК-Україна, буквально напередодні запланованого голосування в Раді головком Олександр Сирський та Кабмін попросили виключити важливу норму – про демобілізацію та ротацію військових – та винести її пізніше до окремого законопроекту. Це норма, на яку очікували чимало військових, які вже третій рік безперервно несуть службу на фронті.

Цього ж вечора, 10 квітня, на засідання фракції “Слуги народу” прийшли начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргилевич та командувач Об’єднаних сил Юрій Содоль, щоб донести депутатам важливість ухвалення законопроекту і чому військове керівництво просить поки що відкласти тему демобілізації.

“Один із них, виступаючи, сказав: “Єдина країна в історії, яка проводила демобілізацію під час війни – це була УНР”… І всі ми пам’ятаємо її подальшу долю… Для нас зараз це буде прямим шляхом до капітуляції. І мало хто б міг або наважився посперечатись з його аргументами. Багато хто ще на етапі розробки закону розуміли, що зараз демобілізацію провести проблематично, але тоді ніхто не захотів взяти на себе відповідальність, щоби відразу не давати людям марну надію”, – зазначив РБК-Україна один із депутатів від “Слуги народу”.

Представники Генштабу пояснювали нардепам, що зараз підрозділи дуже недоукомплектовані. І що в умовах, коли Росія готується до нового наступу та планує мобілізувати сотні тисяч солдатів цього року, ми просто не можемо дозволити собі демобілізацію, адже армії доведеться одномоментно вивільнити дуже багато військових, яких зараз нікому замінити.

Приблизно такі ж тези повторив генерал Содоль під час виступу перед парламентом 11 квітня. Разом із ним у залі були присутні головком Олександр Сирський, генерал Баргилевич, міністр оборони та ще 16 комбригів, яких спеціально запросили з фронту, щоби “відрізати будь-які шляхи для відступу у депутатів”, пояснив один із них.

Напередодні нардепи до глибокої ночі відхиляли близько 4200 поправок, які не підтримав комітет – як того вимагала процедура. І вже до 11:00 11 квітня парламент ухвалив весь законопроект 283 голосами “за”.
Демобілізація в Україні

11 квітня Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народні депутати. Загалом нардепи врахували понад 30 правок, у тому числі виключивши з документа демобілізацію військових.

При цьому Кабінет міністрів зобов’язали розробити новий законопроект про ротацію українських захисників. Також уряд має надати додаткові виплати військовим у розмірі 70 тисяч гривень.

Нагадаємо, наприкінці лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію військових строкової служби. На початку квітня повідомлялося про початок демобілізації строковиків в Україні. У Генштабі розповіли, що загалом близько 7 тисяч українських військових строкової служби звільнять у запас. Це станеться до кінця весни.

Читайте також: Парламент прийняв закон про мобілізацію: що він передбачає

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE