Politerno > Україна і світ > За часів Залужного ДУК зберігав певну автономію, з Сирським інакше: після втрати позицій у Часовому Яру в 67 бригаді почалися перевірки

За часів Залужного ДУК зберігав певну автономію, з Сирським інакше: після втрати позицій у Часовому Яру в 67 бригаді почалися перевірки

  • 14 Квітня, 2024
  • 2963 Переглядів
  • 0

Після втрати деяких позицій на напрямку Часового Яру на Донеччині, де з початку 2024-го року йдуть важкі бої, у 67-ій окремій механізованій бригаді “Добровольчий український корпус” почалися перевірки та переведення військових, які були кістяком підрозділу.

Про це йдеться в офіційній заяві 67-ї омбр ДУК.

“Повідомляємо, що вище командування ЗСУ розпочало процес переведення в інші військові частини всіх командирів та бійців ДУК ПС, які формували бригаду та є її бойовим кістяком. Мотиви таких дій нам не відомі. Всі спроби зупинити цей процес та вияснити причини результатів не дали.

Можливо, хтось вважає, що розпорошення бійців ДУК ПС по різних підрозділах Збройних сил призведе до знищення ДУК ПС. Зараз в бригаді працюють численні комісії”, – йдеться у повідомленні.

За даними УП в управлінні напрямку, на якому донедавна працювала 67-ма, військове керівництво різних рівнів цікавило, чому на напрямку Часового Яру “просідає” такий вмотивований підрозділ як ДУК. 

Однією з причин, які виявила перевірка, були проблеми всередині самої бригади. Управління з-поміж ключових людей ДУКу нібито відокремлювало від військовослужбовців з “Правого сектора” тих, хто, зокрема, перевівся до них з інших частин під час нещодавнього поповнення (їх називали “піксельними”). Ставлення до “піксельних” нібито було гіршим, їх першими відправляли в бій і через брак досвіду вони втрачали позиції.

Імовірно, додає джерело УП, це була не єдина причина проблем з боєздатністю бригади, яку виявила перевірка.

Контекст: як розповів УП один з колишніх бійців ДУКу, який служив у підрозділі в часи АТО й перший рік повномасштабного вторгнення, корінь нинішньої проблеми лежить у певною мірою неможливості переформатування колишнього добровольчого підрозділу у регулярну бригаду Збройних сил. 

Після переформатування ДУКу у 67-му бригаду добровольцям довелося жити “за армійськими лекалами”, зокрема дослухатися до рішень новопризначеного армійського командування. Адже колишні керівники ДУКу не мали військових звань, які б дозволили зайняти їм керівні посади.

За часів колишнього головкома Валерія Залужного ДУКівському кістяку, зокрема Андрію Стемпіцькому, вдавалося зберігати певну автономію в бригаді й мати підтримку з Генштабу.  

"А коли призначили Сирського, то їх (ДУКівський кістяк – УП) поставили перед фактом: ви маєте виконувати тільки ті функції, які відповідають вашому посадовому рівню. Вони це розцінили як політичне переслідування. Для ідейних бійців ДУКу це виглядає як руйнування двіжу, а по факту – це просто унормування системою своєї бойової одиниці", - зазначає джерело.

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення Добровольчий український корпус "Правий сектор" увійшов до складу ЗСУ. 

У 2023 році ДУК розділився на дві частини: одна приєдналася до Сил спеціальних операцій, інша – стала 67-ою окремою механізованою бригадою. У лютому 2024 зі складу 67-ї бригади вийшла частина батальйону "Вовки Да Вінчі" і перейшла до 59-ї мотопіхотної бригади їм. Якова Гандзюка.

Нагадаємо, Американські та ізраїльські військові 14 квітня заявили про перехоплення іранських безпілотників, кількість яких перевищила сотню. ЦАХАЛ у своїй заяві повідомляє, що перехопив «переважну більшість» іранських балістичних ракет, які були випущені по Ізраїлю.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE