Politerno > Україна і світ > Макрон озвучив дві умови, за яких Європі доведеться відправити війська в Україну воювати проти Росії

Макрон озвучив дві умови, за яких Європі доведеться відправити війська в Україну воювати проти Росії

  • 2 Травня, 2024
  • 369 Переглядів
  • 0

Президент Франції продовжує запевняти про готовність скерувати в Україну війська, якщо в цьому буде необхідність. Якщо російська армія прорве лінію фронту, а Україна звернеться з офіційним запитом про введення на її територію іноземних військ, то європейським лідерам доведеться думати над тим, щоб відправити своїх солдатів до України.

Про це в інтерв’ю The Economist заявив президент Франції Емманюель Макрон, пише Фокус.

“Я нічого не виключаю, тому що ми маємо справу з тим, хто нічого не виключає… Наша мета полягає в тому, щоб Росія ніколи не змогла перемогти в Україні”, — сказав Макрон.

Він визнав, що Європа була занадто нерішучою, коли окреслювала собі “червоні лінії”, за які не готова буде переступити. Це, на думку французького президента, зіграло лише на руку РФ, адже в неї таких ліній немає.

“На саміті НАТО влітку 2022 року ми всі виключили постачання танків, ракет великого радіуса дії, літаків. Зараз ми всі перебуваємо в процесі постачання, тому було б неправильно виключати решту”, — зазначив Макрон.

На запитання журналіста, чи вважає Макрон, що іншим лідерам доведеться погодитися з необхідністю відправки сухопутних військ в Україну, президент Франції заявив, що це основна умова європейської безпеки та військового авторитету.

“Якби росіяни прорвали лінію фронту, якби був запит від України — чого сьогодні немає, — ми б законно мали б поставити собі це запитання. Тому я думаю, що виключати це апріорі означає не засвоїти уроки останніх двох років”, — сказав Макрон.

Нагадаємо, 27 лютого президент Франції Емманюель Макрон на саміті країн Європи заявив, що за деяких обставин можливе відправлення в Україну європейських військових підрозділів. Більшість громадян України, згідно із соціологічними опитуваннями, підтримують таку ініціативу.

Читайте також: Міжнародний саміт миру: що це за захід і чому на нього не кличуть Росію

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE