Politerno > Україна і світ > В РФ зупинили торги доларами та євро: США наклали санкції на Мосбіржу, “Газпром інвест” тощо

В РФ зупинили торги доларами та євро: США наклали санкції на Мосбіржу, “Газпром інвест” тощо

  • 12 Червня, 2024
  • 216 Переглядів
  • 0

Мінфін США запровадив санкції проти РФ, додавши до нього понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб, зокрема, щодо Національного клірингового центру та Московської біржі.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на повідомлення відомства.

“Казначейство США націлене на архітектуру російської фінансової системи, яка була переорієнтована на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для продовження агресії проти України.

Казначейство також націлене на більш ніж десяток транснаціональних мереж, які відмивають золото для російського виробника золота, підтримують російське виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та закуповують чутливі та критичні товари, такі як матеріали для російської програми хімічної та біологічної зброї, обладнання для боротьби з БПЛА, верстати, промислове устаткування та мікроелектроніку.

Сьогоднішні дії також передбачають подальші кроки, спрямовані на обмеження майбутніх доходів Росії від скрапленого природного газу”, – заявили у Мінфіні США.

Як вказує американський Мінфін, російський правитель Владімір Путін раніше затвердив низку заходів для подальшого залучення капіталу через Мосбіржу як від російських осіб, так і від осіб із “дружніх країн”.

Це дозволяє акціонерам “отримувати прибуток від військової машини Кремля шляхом інвестування в російський державний борг, російські корпорації та провідні російські оборонні підприємства”, йдеться в повідомленні.

У рамках одного з наймасштабніших за останній час розширень санкційного списку під обмеження потрапили понад 200 фінансових, промислових і оборонних організацій.

Під нові обмеження США також потрапили Національний кліринговий центр – контрагент у всіх валютних угодах Мосбіржі; Національний розрахунковий депозитарій – центральний депозитарій цінних паперів у Росії; а також страхові компанії “Согаз” і РНПК.

Після накладення американських санкцій Московська біржа оголосила про припинення торгів доларом і євро з 13 червня та зупинку всіх торгів інструментами з розрахунками в доларах і євро.

Нагадаємо, Міноборони України повідомило про співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE