За підозрюваного в легалізації незаконно набутих коштів та одержанні хабаря в особливо великому розмірі ексзаступника глави Офісу президента Андрія Смирнова внесли заставу в 18 мільйонів гривень.
Про це повідомила речниця Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис у коментарі “Українській правді”.
“За колишнього керівника Офісу президента внесли заставу у повному розмірі, визначеному напередодні слідчим суддею. Нагадаємо, ця застава була призначена після зміни запобіжного заходу”, – зазначила Чемерис.
5 травня ВАКС частково задовольнив клопотання детектива НАБУ і змінив запобіжний захід у вигляді застави, застосований раніше до підозрюваного (ухвала ВАКС від 18.05.2024) на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави.
Народна депутатка від “ЄС” Софія Федина заявила, що застава у 18 млн грн для екс-заступника Єрмака – Андрія Смирнова показала, наскільки непропорційно і вибірково працює система правосуддя в Україні.
“Сьогодні вранці зʼявилась новина, що ВАКС відправив ексзаступника керівника ОПУ Андрія Смирнова у СІЗО із правом внесення застави у 18 млн грн. За версією слідства, він набув об’єктів нерухомого та рухомого майна на понад 17 млн грн, тоді як його офіційні заощадження становили лише 1,3 млн грн. Тобто невідомо, де взялися щонайменше 15,7 млн грн — в цьому його і підозрюють.
Смирнов — давній соратник Портнова, один із ключових фігур старої корумпованої системи, фігурант цілої низки скандалів. Його звинувачували у впливі на суди, тиску на НАБУ, співпраці з промосковськими політиками. І ось зараз — підозра у незаконному збагаченні. Це, безумовно, позитив, що таких топ-корупціонерів нарешті починають викривати.
Але одразу впадає в очі сума застави — 18 млн грн. По суті, відкупився тим, що вкрав? Для таких, як Смирнов – 18 млн це невеликі кошти, який думаю що до кінця дня внесе цю заставу, і, є ризики, що буде переховуватись від слідства, такі прецеденти зі слугами Зеленського ми маємо. Нардеп-слуга Одарченко втік у Румунію після внесення застави. Так само слуга Київміськради Трубіцин, який після внесення застави опинився за кордоном. Список можна продовжувати.
На фоні цієї історії особливо цинічно виглядає ставлення до українських військових — офіцерів і генералів, які опинились за ґратами з набагато жорсткішими умовами:
Генерал Марченко. У 2019 році місяць у СІЗО, початкова застава — 76 млн грн, потім зменшили до 20 млн.
Генерал Павловський. 115 днів у СІЗО у 2021 році, застава — 475 млн грн. Саме в той час Смирнов спокійно крав у держави.
Роман Червінський. Понад рік у СІЗО без права на заставу. Коли застава з’явилась — одразу нова справа, щоб залишити під арештом.
Генерал Лапін. 2,5 місяці у СІЗО без права на заставу, звільнення — лише після голодування і розголосу, незважаючи на тяжкий стан здоровʼя.
Генерал Галушкін. Арешт із заставою 5 млн, але після внесення — нова справа. Вже 2,5 місяці під вартою, попри важкі хвороби та операції.
Екс-командир 155-ї бригади Дмитро Рюмшин. 2,5 місяці в СІЗО, застава — спочатку 90 млн грн, потім зменшена до 31 млн — все одно непідйомна сума.
Система, яка ставить військових у ще гірші умови, ніж топкорупціонерів — це не правосуддя. Це лицемірство, – зазначила Федина.
Нагадаємо, ставленик Кремля формальний глава Чечні Рамзан Кадиров повідомив, що просив звільнити його з посади.