Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики переголосував рішення, яким рекомендував парламенту ратифікувати підписану зі США угоду про копалини.
Про це повідомили нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк і депутатка «Європейської солідарності» Ірина Геращенко.
До преамбули рішення за пропозицією представників фракції «Батьківщина» додали текст про те, що депутати не бачили інших угод, які уклали разом із загальною угодою про копалини. Доданий текст виглядає наступним чином:
«Верховна Рада України констатує, що станом на момент ратифікації угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови Верховною Радою України не було отримано текст угоди про обмежене партнерство, інших угод, укладення яких обумовлено цією угодою.
Верховна Рада України зазначає, що ратифікація угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови не означає ратифікацію чи автоматичне схвалення парламентом угоди про обмежене партнерство чи будь-яких інших угод, які будуть укладені уповноваженими на це сторонами з метою виконання цієї угоди».
Железняк стверджує, що додавання цього тексту до преамбули рішення ні на що не впливає, оскільки він «не містить ніяких нормотворчих функцій».
Як заявила співголова фракції Європейська Солідарність Ірина Геращенко, уряд Зеленського не надав депутатам і суспільству всіх підписаних в США угод щодо українських надр.
“Влада дуже поспішає з ратифікацією таємних документів. Наступного тижня скликають термінове позачергове засідання ВР з одним питанням – ратифікація угоди про надра. Слугам у фракційних чатах вже наказали повернутися з відряджень і лікарняних”, – заявила Геращенко.
Вона зазначила, що в ВР тільки лише один рамковий документ, а інші називають імплементаційними, хоч в цих двох угодах містяться всі технічні деталі безстрокових українських зобовʼязань.
“При цьому під час години запитань до уряду Шмигаль технічно обходив запитання про безпекові гарантії для України і як ці угоди сприятимуть досягненню справедливого миру”, – додала Геращенко.
Як відомо, президент Володимир Зеленський спочатку саботував надрову угоду, але після її підписання пропонує скасувати візи до США тим, хто проти її ратифікації.
Нагадаємо, уночі 7 травня дрони атакували об’єкти оборонної промисловості в кількох регіонах Росії – там вирують пожежі. Супутники системи моніторингу пожеж NASA зафіксували загоряння на військових аеродромах Шайківка в Калузькій області та Кубинка в Підмосков’ї після атаки БпЛА. Через загрозу дронів закривали аеропорт “Шереметьєво”. Кілька російських авіакомпаній скасували десятки рейсів через атаку ударних дронів по території РФ 7 травня.