18 червня “Автомагістраль-Південь” заявила про проведення обшуків у офісах підприємства та у помешканнях працівників. Новий Генпрокурор Руслан Кравченко прокоментував справу проти найбільшої компанії, що займається інфраструктурою.
Про це йдеться у повідомленні Кравченка.
“Сьогодні разом із профільним заступником особисто розібрався з кримінальним провадженням щодо компанії “Магістраль-юг” (“Автомагістраль-південь” – ЕП), яка відбудовує і будує інфраструктурні обʼєкти за бюджетні кошти.
Вчора було звернення компанії, в якому йшлося про конструктивний діалог. Так от, щодо конструктиву: матеріали справи вивчив глибоко і всі оголошені на сьогоднішній день підозри — законні, обґрунтовані, підтверджені результатами проведених судових експертиз”, – наголосив Кравченко.
Генпрокурор також додав, що хід справи проти компанії свідчить про неупередженість досудового розслідування.
У жовтні 2024 року “Автомагістраль-Південь” заявляла, що Нацполіція провела обшуки в офісах компанії, що за словами підприємства паралізувало роботу на стратегічно важливих об’єктах.
Власник компанії “Автомагістраль-Південь” Олександр Бойко отримав підозру за розкрадання понад 240 млн грн. на будівництві водогону річка Інгулець-Південне водосховище, який мав би забезпечити водою Кривий Ріг після зруйнування росіянами греблі Каховської ГЕС.
“Всі вісім місяців нас шантажували та погрожували: пропонували віддати бізнес, вийти з ринку, щоб уникнути проблем. Від таких «пропозицій» ми відмовились. Як наслідок, зазнали чергової брутальної атаки”, – заявила компанія.
“Автомагістраль-Південь” вважає, що замовником тиску на компанію є “один з прямих конкурентів”, а виконавцями називає “його партнерів із силових структур”. За даними ЗМІ та журналістів-розслідувачів, цим конкурентом є фаворит “Великого будівництва” компанія “Атострада” Максима Шкіля, який є близьким до Офісу президента.
Компанія наголошує, що внаслідок дій проти компанії: зупиняться будівництва ліній фортифікації на Донеччині (Добропілля), припиниться відновлення військової логістики, евакуаційних маршрутів, зупиняться роботи із захисту об’єктів енергетики, зірвуться міжнародні контракти по будівництву автошляхів на західному кордоні України і будуть втрачені 3000 робочих місць.
Пізніше поліція заявила, при обшуках поліції у “Автомагістраль-Південь” не вилучалися документи щодо фортифікацій на лінії фронту, зокрема Покровському напрямку.
Громадський рух “Маніфест 42” вважав слідчі дії з масовими обшуками в “Автомагістраль-Південь” незаконними та вимагав від керівництва держави негайного реагування на факти тиску силовиків на бізнес.
“Маніфест 42” наголосив, що обшуки в Одесі та Києві, в приміщеннях, які перебувають у користуванні ТОВ “Автомагістраль-Південь” та її працівників, були проведені лише на підставі постанов старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції капітана Тараса Гірного.
У заяві йдеться, що обшуки відбулись з виламуванням дверей, залякуванням працівників, вилученням технічної, проєктної та виконавчої документації, техніки, мобільних телефонів та завданням майнової шкоди підприємству.
Читайте також: дрони ГУР Міноборони “привітали” Брянськ з Днем Конституції України. Були атаковані військові об’єкти.