Людиною, яка хотіла взяти ексглаву ОП Андрія Єрмака на поруки, виявився одіозний адвокат Олексій Шевчук. Проте з невідомої причини юрист не прийшов у Вищий антикорупційний суд, де розглядали запобіжний захід, розповіли у Центрі протидії корупції.
У ЦПК нагадали, що раніше генпрокурор Руслан Кравченко “запхав” Шевчука у конкурсну комісію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка добирає її керівництво. Також його делегували на конкурс з обрання директора Національного антикорупційного бюро.
“Нагадаємо, Єрмака після звільнення з офісу президента пригріли у Національній асоціації адвокатів України. Спікером якої є Шевчук”, — пишуть у ЦПК.
Також там наголосили, що в НААУ під Єрмака створили окремий комітет, який займається питаннями захисту постраждалих від збройної агресії РФ. Призначила ж ексглаву ОП на цю посаду керівниця НААУ Лідія Ізотова — “давня поплічниця Медведчука”.
“Саме від цієї асоціації надіслали у ВАКС характеристику про те, як чудово працює адвокат Єрмак. Ми дуже сподіваємось, що всі ці ганебні спроби врятувати Єрмака прискорять реформу адвокатури. І добре, що віднедавна ця реформа у списку пріоритетних на шляху до Євросоюзу”, — наголосили в ЦПК.
Раніше рух “Чесно” писав, що Шевчук захищав колишніх депутатів ВРУ, зокрема Іллю Киву та Олександра Онищенка. Окрім цього, журналісти “Наші гроші. Львів” писали, що група пов’язаних з Шевчуком та адвокатським об’єднанням Barristers волонтерських організацій допомогла виїхати через систему “Шлях” сотням чоловіків призовного віку.
Нагадаємо, за ексглаву Офісу президента Андрія Єрмака, якого підозрюють у причетності до легалізації 460 млн грн під час будівництва елітного котеджного, внесли уже 45,5 млн грн застави, з 140 необхідних. Станом на ранок 15 травня, за словами джерел УП, до застави Єрмаку додалося 30 млн від футболіста Сергія Реброва Станіславовича, який у квітні 2026 року залишив роботу тренера збірної України.