Politerno > Статті > Україна і світ > Як Аваков буде об’єднувати в одному альянсі Тимошенко, Разумкова та Гройсмана

Як Аваков буде об’єднувати в одному альянсі Тимошенко, Разумкова та Гройсмана

  • 5 Листопада, 2021
  • 1432 Переглядів
  • 0

Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повернувся до активної політики. Увечері 4 листопада він був гостем ток-шоу “Народ проти” на телеканалі “Україна 24”. Програма тривала більше години, за цей час Аваков встиг розповісти багато про що, в тому числі і про свої плани. Якщо коротко, він хоче створити альянс, який забере владу у Володимира Зеленського і сам займеться політичним управлінням країни.

 


“” Читайте також: Папки щодо санкцій на РНБО роздавали за 5 хвилин до засідання і жодних доказів, – Аваков


Дворівнева роль

Перш ніж оцінювати реалістичність цих планів, варто відзначити ту роль, яку Аваков відводить собі. Він чітко дав зрозуміти, що ця роль буде дворівневою. По-перше, судячи з його слів, він збирається особисто брати участь у якомусь центристському партійному проєкті. А по-друге, він має намір працювати над створенням ширшого альянсу, до якого увійдуть кілька політичних сил.

Перший рівень без другого, тобто свій проєкт без широкого альянсу, йому не цікавий. “Я думаю, що Україна задовбалась від усіх цих приватних проєктів, які кожен будує під себе. Хоч якийсь виліз політик — і вже каже: “Все, я будую свій проєкт, у мене мої 2%, давайте терміново домовлятися” “Я думаю, що потрібно говорити концептуальні речі і в рамках цих концептуальних речей спостерігати. Я прихильник балансу. Баланс — моя релігія. Коли баланс існує, є розвиток для всіх. Коли балансу немає, існують проблеми”.

Якщо перекласти це мовою політичних конструкцій, то Аваков позиціонує себе як прихильник парламентської моделі формування уряду. Баланс — це саме про майбутню парламентську коаліцію: вона має бути збалансованою. І якщо проінтегрувати позиції всіх учасників коаліції, то в результаті має бути центризм.

“Я відкидаю крайні точки зору – вкрай праву, вкрай ліву. Я – центрист. Але визнаю, що є ліві центристи – такі як Дмитро Разумков, наприклад. Є праві центристи – Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк. Є Юлія Тимошенко – вона знаходиться над усіма Є Олег Ляшко — він просто є. Є Ігор Смешко, напевно з’являться інші люди Давайте подумаємо про те, щоб всі ці розумні та різні люди спробували зробити ось такий альянс, який дозволить зробити баланс, який би рухав нашу країну вперед. Ось це те, чим я хочу займатися. Так, це політика. Так, це буде. І від цього нікуди не подітися, я цим буду займатися”, — пообіцяв Аваков.

Ведуча Наташа Влащенко задала уточнююче запитання , як саме ексміністр планує цим займатися — як продюсер або як лідер нової політичної сили. “Я добрий продюсер, організатор, але я думаю, що продюсер — не та роль, яку мені прописано. У нас багато продюсерів перебувають при владі, а потім звільняться. Вони займатимуться продюсингом, а ми — політичним управлінням країни”, — спрогнозував Аваков. .Реклама на dsnews.ua

Сценарії альянсу

Назвавшись центристом, Аваков залишив собі змогу політичних маневрів. Він може створити власний проєкт чисто центристський, а може домовлятися про об’єднання зусиль з тими, кого він назвав правоцентристами — експрем’єрами Гройсманом і Яценюком. Аваков разом із Яценюком був засновником партії “Народний фронт”, за квотою цієї партії він обіймав посаду міністра внутрішніх справ в урядах Яценюка і потім Гройсмана. І взагалі навряд чи когось здивує, якщо вони опиняться разом в одній команді.

А ось ширші об’єднання під дахом однієї партії навряд чи можливі. І не лише через суперечності між політиками, а й через несумісність електорату. Це той випадок, коли механічне об’єднання політичних сил не призводить до підсумовування виборців. Навпаки, люди можуть обуритись таким дивним союзом і відкинути його.

Але альянс кількох партій — досить життєздатний проєкт. Мається на увазі не передвиборчий блок із єдиним списком (такі блоки вже десять років заборонені, партії можуть балотуватися лише окремо), а міжпартійні домовленості. Сенс альянсу може бути насамперед у встановленні правил гри. Наприклад, учасники альянсу можуть пообіцяти один одному уникати взаємної критики, спільно організовувати акції протесту, можливо, навіть створити координаційний орган.

Щоправда, якщо до альянсу увійдуть, скажімо, півдюжини партій, то не факт, що кожна з них подолає п’ятивідсотковий бар’єр на виборах до Верховної Ради. Проте якщо, припустимо, трьом-чотирьом учасницям альянсу вдасться подолати бар’єр і пройти до парламенту, то, найімовірніше, сумарно це буде найпотужніша парламентська сила. Вона стане основою правлячої коаліції та зможе сама обирати, кого взяти до себе молодшим партнером.

Зрозуміло, що ґрунтом для об’єднання буде саме бажання ліквідувати єдиновладдя Зеленського та його “слуг”. І Аваков сформулював це досить чітко: “У нас зараз виконавча влада – за рахунок того, що є монобільшість, – вся зосереджена в Офісі президента. Цей той мандат, який дали люди – це теж правда. Але немає жодного балансу – це гігантська проблема” .

Аваков ретельно вибрав момент для свого повернення до активної політики. Зважаючи на все, це точно не експромт. І гучним заявам на ток-шоу передували тихі консультації з потенційними союзниками, а також інша підготовча робота, включаючи опрацювання тієї концепції альянсу, яка була озвучена 4 листопада. Тому можна припустити, що незабаром на нас чекають нові сюрпризи. І не лише від Авакова, а й від інших політиків, які хочуть відібрати владу у Зеленського та інших “продюсерів”.

Джерело


“” Читайте також: Втеча в інший всесвіт. Навіщо Цукерберг після скандалу у США змінив назву Facebook


 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE