Politerno > Статті > Україна і світ > Автокефалія для невідомих і невдала спроба “склеїти” владу

Автокефалія для невідомих і невдала спроба “склеїти” владу

  • 20 Квітня, 2018
  • 1574 Переглядів
  • 0

Парламент вчора проголосував за звернення до Константинопольського патріарха з приводу надання українському православ’ю статусу автокефалії.

Зробити це постаралися максимально урочисто – з презентацією звернення, яку проводив у Верховній Раді особисто президент. Але навіть після такої урочистої презентації залишилася купа питань, які потребують відповіді.

По-перше, кому, в розумінні Порошенка і Верховної Ради, буде давати автокефалію Варфоломій.

По-друге, що буде, якщо УПЦ не захоче автокефалії.

Але найактуальніше питання: чи дійсно Порошенко про щось домовився з Варфоломієм чи просто вкинув тему, щоб змінити порядок денний і спробувати склеїти владу черговим гуманітарним питанням (як це вже було з декомунізацією і героїзацією УПА).

Треба віддати Порошенку належне: інформаційну повістку він зміг перебудувати. І зміг змусити всю постмайданівську більшість працювати в цій повістці – навіть Тимошенко змушена була підтримати дану ініціативу – за нею спостерігали.

Однак томос Варфоломія – тема не довгограюча. У кращому випадку для президента, вона реалізується – і тоді почнеться тривале бродіння в православ’ї, на якому політичних балів не заробиш.

Але більш реальним виглядає, що це звернення піде в пісок, як вже було з аналогічним зверненням у 2016 році. А на вибори все одно доведеться йти з чимось більш істотним.

Гройсман проти дострокових виборів

Що стосується другої мети церковного питання – спроби склеїти владу, – то її Порошенко не досяг. Втім, він сам зробив все, щоб налаштувати проти себе опонентів всередині влади – прем’єра і “Народний фронт”, – коли організував вкидання щодо рішення про дострокові парламентські вибори.

Між тим, увесь вчорашній день вони боролися з цим можливим рішенням. Зокрема, Гройсман весь день займався цим через Twitter. Спочатку він безпосередньо заявив, що для дострокових виборів підстав немає і що потрібно спочатку прийняти закон про кримінальну відповідальність за гречку для виборців. Потім він покрив ганьбою неназваних “паразитів”, які влаштовують обшуки у бізнесу. А потім ще раз згадав про вибори, і заявив, що буде в них брати участь, але – в чергових. Що повинно було ще раз показати – позачергових не буде.

Поки прем’єр боровся з президентськими погрозами в віртуальному просторі, його союзники з “Народного фронту” вирішили дати бій в реальному світі: вони заявили, що завалять голосування за призначення нового складу Центрвиборчкому, щоб не дати Порошенкові провести дострокові вибори. Таким чином, єднання влади навколо помісної церкви не вистачило навіть на один день – і Гройсман, і НФ ясно дали зрозуміти, що їх конфлікт з Порошенком триває. А Аваков продовжує перебувати в Штатах, і ніхто не здивується, якщо повертатися додому він буде через Женеву.

Читайте також: Експерти про питання Помісної Церкви: Свідчення кризи ідей у президентській команді або чекістська операція

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE