Politerno > Статті > Україна і світ > Час героїв. “Не читайте і не дивіться поганих новин”

Час героїв. “Не читайте і не дивіться поганих новин”

  • 23 Березня, 2020
  • 1151 Переглядів
  • 0

Covid-19 тестує нас. Не тільки і не стільки наш імунітет. Тестує нашу віру, волю, наш інтелект, нашу здатність до виживання. Пандемія тестує системи: державного управління, охорони здоров’я, соціального захисту, міжнародних відносин.

У цього процесу є своя драматургія. На людському рівні індуктивний психоз і паніка врівноважуються масовим героїзмом лікарів, волонтерів, поліцейських, журналістів. На рівні держав метаморфози ще контрастніші. Країни з передовою медициною провалюють іспит, в той час інші з честю його витримують.

Україна має пройти свій шлях до перемоги. Можливо, ми коли-небудь оцінимо рішучість керівництва України і прийняті на випередження жорсткі заходи. Ми бачимо на прикладі Італії, що означає в нинішній момент спізнитися. Потрібно мати залізну волю і впевненість у своїй правоті, щоб ввести карантин при відсутності явної (усвідомлюваної людьми) загрози. Робота у владі – завжди невдячна справа. Сьогодні особливо. Коли до відповідальності додається абсолютно відчутний ризик.

Сьогодні відомі два шляхи боротьби з пандемією. Перший (дуже ризикований) – так званий «колективний імунітет». Цим шляхом йдуть Великобританія і Швеція. Другий шлях – ізоляція. При чому, і Великобританія, і Швеція потихеньку сповзають все-таки до ізоляції. Своєчасна ізоляція дає результат. Несвоєчасна – жертви. Тому заклик «Залишайтеся вдома!» іноді забезпечується примусовою силою держави. І чим краще забезпечується, тим швидше почнеться спад показників пандемії.

До рецепту «Залишайтеся вдома!» додам: «не читайте і не дивіться поганих новин». Все, що потрібно знати людині, ви будете знати. Про заходи безпеки, про профілактику і т.д. Вас також швидко знайде новина про перемогу. Решта не важливо.

У той же час антигерої нашого часу – це не тільки спекулянти продуктами, медпрепаратами та авіаквитками, а й автори поганих новин, фейків. Не стати вбивцею означає не тільки самоізоляцію і нерозповсюдження, а також по можливості ізоляція оточуючих від «жахів того, що відбувається». Свідомо не наводжу приклади подібних новин, враховуючи їх ятрогенний, руйнівний для психіки характер.

Зараз по світу ходить стара притча. Паломник зустрів в пустелі мандрівну Смерть. «Куди йдеш?», – запитав у неї паломник. «Іду в Дамаск, заберу там тисячу життів», – відповіла Смерть. Вони розійшлись. І коли зустрілися знову, смерть вела з собою п’ятдесят тисяч життів. «Ти ж говорила, що йдеш за тисячею», – здивувався паломник. «Так я тисячу і взяла, – сказала Смерть. – Решту взяв Страх». Тому відповідальність за слово лежить сьогодні не тільки на журналістах (вони сьогодні виконують свій обов’язок часом ризикуючи життям), але і на кожній людині. Будьте відповідальні, передаючи інформацію іншим людям, публікуючи пости в соцмережах. Також своє слово має сказати держава, припиняючи поширення фейків і панічних новин. Це не замах на свободу слова, це державний захід щодо захисту громадян в надзвичайний період. Тому що тут антигероями виступають цілі держави, які розповсюджують фейки і дестабілізують обстановку. Причому, фейки якісні, працюючі.

Але повернемося до героїв. З недавніх пір у Франції з’явилася традиція: в 20.00 щовечора люди виходять на балкони своїх квартир, щоб вітати своїх героїв – лікарів, волонтерів, поліцейських (які нещадно штрафують порушників карантину), рятувальників. Це видовище, що надихає, люди аплодують, співають «Марсельєзу».

Французький співак-тенор Стефан Сенешаль співає з вікна для мешканців своєї вулиці в Парижі, 21 березня 2020

Так давайте привітаємо своїх українських героїв: лікарів, що рятують нас, наших поліцейських, які залишаються на постах, журналістів, які з ризиком для себе ведуть репортажі, наших дипломатів, які переправили на Батьківщину десятки тисяч співгромадян, фактично рятуючи їх. Щовечора о 20.00. Нехай наші герої почують, що ми про них пам’ятаємо. Папа Франциск XVI під час недільної служби закликав молитися за владу, що приймає складні рішення для нашого блага і за тих, хто допомагає реалізовувати ці рішення для нашого блага. За наших героїв.

І замість поширення поганих новин шукаємо і передаємо новини хороші, що дають надію. Їх багато. А буде ще більше.

P.S. Самі обнадійливі кадри, що облетіли світ, – китайські лікарі, які знімають маски в знак перемоги.

Підтримаємо наших героїв. Наблизимо день, коли українські лікарі знімуть маски.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

В китайском городе Ухань 10 марта после выписки пациентов закрыли все временные госпитали, об этом сообщили китайские СМИ. В соцсетях разошлось видео, как медики торжественно снимают маски после закрытия последнего центра. Напомним, что именно город Ухань в декабре 2019 стал эпицентром эпидемии коронавируса COVID-19, который потом распространился по миру. Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку нового коронавируса пандемией. В мире заражены уже около 120 тысяч человек более чем в 100 странах, большинство выздоровели. ________________________________________ Больше интересных историй на сайте Limon.KG? ________________________________________ Подписывайтесь на нашу страницу Facebook и YouTube канал Limon.KG ?? ________________________________________ #limonlife #limonkg #Бишкек #Кыргызстан #Китай #Корея #Россия #Казахстан #Италия #США

Допис, поширений Limon.KG (@limon_kg)

Вадим Омельченко, Президент Інституту Горшеніна

Читайте також: Небезпечний Куршевель. Як депутати і тусовщики привезли коронавірус в Україну з французьких Альп

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE