Politerno > Статті > Україна і світ > Нафта, сонце, пан Зіновій і Ротшильд. Хто насправді допомагає робити кар’єру Денису Шмигалю

Нафта, сонце, пан Зіновій і Ротшильд. Хто насправді допомагає робити кар’єру Денису Шмигалю

  • 9 Березня, 2020
  • 3134 Переглядів
  • 0

Денис Шмигаль (на задньому плані) та губернатор Львівської області, бізнесмен Максим Козицький (посередині).

У нового прем’єра Дениса Шмигаль, якого називають “людиною Ахметова” за його роботу в компанії олігарха ДТЕК, насправді більше простежуються зовсім інші зв’язки.

Одним з близьких партнерів, який активно допомагає йому в просуванні по політичним сходинам, називають бізнесмена Зіновія Козицького. Він дуже впливова на Західній Україні людина. Під ним – нафтогазові родовища у Львівській та Івано-Франківській областях, він володіє групою бурових компаній “Горизонти”.

При цьому Козицький – не дуже публічна людина. І широка громадськість дізналася про нього після призначення його сина Максима губернатором Львівської області. Сталося це зовсім недавно – на початку лютого. Одразу після того, як Шмигаль був призначений віце-прем’єром.

І у Львові вважають такий збіг не випадковим.

“Управляла обома призначеннями одна рука – Зіновія Козицького”, – говорить джерело у Львівській обладміністрації.

Максим Козицький

Максим Козицький відомий як власник сонячних електростанцій на Західній Україні.

І Козицький, і Шмигаль влітку минулого року претендували на посаду губернатора Львівщини, але Шмигаля відправили керувати Івано-Франківщиною (як кажуть, по протекції Козицького).

Сам Максим Козицький очолив Львівську область з другої спроби місяць тому – коли менше ніж через півроку головування в області звільнили Маркіяна Мальського через “відсутність результатів”, а насправді, як кажуть, через його зв’язки з тодішнім главою Офісу президента Андрієм Богданом, який вже втрачав вплив.

У Зіновія Козицького – спільний бізнес з дружиною Шмигаля – Катериною, фірма NextBike, перший у Львові муніципальний велопрокат.

“Але це тільки те, що декларується. У Шмигаля та Козицького є й інший бізнес в сфері енергетики”, – стверджують в оточенні Козицького.

Цікаво, що Зіновій Козицький – за освітою лікар-психіатр, який в 90-х змінив професію на газодобувний бізнес, заробивши на цьому статки.

У Львові кажуть, що так круто піднятися Козицькому допоміг один із заступників тодішнього губернатора з паливно-енергетичних питань, який лікував у пана Зиновія свої психічні розлади.

“Той зам допоміг Козицькому з доступом до нафтогазових ресурсів. Зараз Козицький-старший живе то у Львові, то в Римі. У нього серйозні зв’язки – з Натаніелем Ротшильдом, представником тієї самої відомої династії багатіїв. Ротшильд проявляє інтерес до української газотранспортної системи, у нього – специфічні відносини з керівництвом Нафтогазу”, – говорить джерело в оточенні Козицького.

Один з нардепів із Західної України називає ще два прізвища, які пов’язані з Козицьким та Шмигалем.

“Це колишній губернатор Львівської області Микола Кмить та його зам Тарас Федак. Це все одна тусовка з Козицьким. І Денис Шмигаль там як молодше крило, яке вони рухають у владу. Звичайно, допомагають і зв’язки з Ахметовим, у якого Денис працював топ-менеджером, але він не людина Ріната. Набагато більш давні і кореневі зв’язки у нього з Козицьким”, – говорить нардеп.

При цьому, він не підтверджує чутки про те, що Шмигаль пов’язаний з Палицею (соратником Ігоря Коломойського, колишнім головою Волинської обласної ради).

“Розумієте, Шмигаль – людина відома в бізнесових та чиновницьких колах Західної України. Він там з усіма контактує. І його там всі знають. В тому числі і Палиця. І люди, які кришують контрабанду. І багато інших. Але трамплін на віце-прем’єра йому забезпечили Козицький і Ахметов. А прем’єром він став випадково. Знаєте, коли потрібно терміново звільнити директора, а кандидатури на його заміну явної немає, то призначають його заступника, щоб довго не паритися. Так і тут сталося. Просто ніхто сильно проти нього не заперечував, тому що він з усіма був в контакті. І з людьми Коломойського, і з людьми Ахметова, і з Єрмаком”, – вважає нардеп.

До речі, місяць тому з’явилася інформація, що в числі кандидатів на посаду міністра промислової політики в уряд розглядали колишнього директора “Запоріжсталі” Ростислава Шурму.

Так як “Запоріжсталь” належить Ахметову, то можливу появу в Кабміні Шурми зв’язали б з лобізмом олігарха.

Однак, по Шурмі простежується й інший зв’язок.

Він має має відношення до підприємства, яке виробляє сонячні батареї. А їх, у свою чергу, використовує енергокомпанія Козицького-молодшого.

“Тому не здивуюся, якщо Шурма все-таки з’явиться в уряді”, – говорить джерело в оточенні Козицького.

Читайте також: Уряд спокійних або віагра для рейтинга Зеленського. Скільки проживе Кабмін Шмигаля

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE