Politerno > Статті > Україна і світ > Не вистачало астероїда? Чим небезпечний Саакашвілі для Зеленського

Не вистачало астероїда? Чим небезпечний Саакашвілі для Зеленського

  • 30 Квітня, 2020
  • 1020 Переглядів
  • 0

Головна проблема екс-президента Грузії в його неконтрольованості і схильності до скандалів.

Про те, навіщо Банковій потрібно було повертати з політичного небуття Міхеїла Саакашвілі, а також про ризики, які несе призначення політика-скандаліста в уряд – у матеріалі.

Весь останній тиждень український сегмент Facebook жартує на тему того, що в продовження напастей, які звалилися на країну – епідемії, карантину, пожеж і забруднення повітря, Україні хіба що астероїда не вистачає. Так ось, схоже, що в політичному просторі такий «астероїд» з’явився – екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого хочуть призначити віце-прем’єром з реформ. Упевненості в тому, що реформи дійсно будуть – немає ніякої. А ось в тому, що засідання Кабінету міністрів тепер точно стануть веселішими – сумніватися не доводиться.

Володимиру Зеленському знадобився рівно рік, щоб, витягнувши з нафталіну Саакашвілі, почати повторювати помилки свого попередника Петра Порошенка. Передвиборний наратив про швидкі зміни натрапив на сувору політичну реальність України: з олігархами і їх непомірним впливом, місцевими князьками, договорняками і законодавчою казуїстикою. І навіть нові обличчя, які на перевірку виявилися не такими вже й новими, ситуацію сильно не врятували.

У соцмережах жартують, що в Офісі президента, спантеличившись, як можна відвернути українське суспільство, виснажене карантином, від сумних думок, не придумали нічого кращого, як завести моторчик у грузино-українського Карлсона – Міхеїла Сааакашвілі і повернути його в українську політику. Якщо серйозно, то зараз екс-президента Грузії варто сприймати навіть не головним реформатором, а, скоріше, таким собі «медійним тараном» в новому Кабінеті міністрів. Головна перевага Саакашвілі: він може з легкістю «загасити» будь-якого опонента в прямому ефірі. У Зеленського таких кадрів явно не вистачає: в уряді немає жодного «зубастого» міністра, у Верховній Раді з ораторами у «слуг» теж явний дефіцит…

Ідея з призначенням Саакашвілі віце-прем’єром явно народилася через те, що в українському суспільстві в якості заслуг Міхо відразу згадують успішне проведення реформ в сусідній Грузії. Правда, забуваючи додати, що ідеологом цих реформ – про що говорив і сам Міхо – все-таки був покійний нині грузинський фінансист Каха Бендукідзе.

До самого Саакашвілі в Грузії – відношення двояке. Але справа навіть не в Грузії і її реформах, а в тому, що, перебуваючи в українській політиці, Саакашвілі неодноразово влаштовував піар для себе і своєї політичної сили «Рух нових сил». Правда, після видворення Міхеїла Ніколозовича з України, рух без свого лідера швидко згас. І тепер, отримавши важелі медійного впливу, Міхо цілком зможе використовувати це для зміцнення своєї політичної позиції в Україні. Крім того, знаючи, що Саакашвілі ніде і ніколи не може бути другим номером, він майже зі 100% ймовірністю вступить в конфронтацію або з прем’єр-міністром Денисом Шмигалнм, який точно програє Міхо за рівнем харизми, або взагалі почне «кусати» когось з Офісу президента. Адже «бариг» можна знайти всюди…

Не варто забувати і про тліючий конфлікті з Арсеном Аваковим. Їхнє відоме «бе-бе-бе» і кидання склянок породило безліч мемів і вже увійшло в історію. Причому, в самій пропрезидентській фракції більшість нардепів саме так і сприйняли цю пропозицію Зеленського – як противагу Авакову, який анітрохи не втратив свого впливу з приходом Зе-президента. І навіть якщо два політика і закопали сокиру війни (чутки про зустріч Авакова і Саакашвілі в Нідерландах останнім часом циркулюють в соцмережах), довго співіснувати на одній території вони все одно не зможуть. Справа в тому, що Аваков теж не звик бути другим номером і теж має далекосяжні плани.

Загалом, таке призначення, скоріше, схоже на те, що Зеленський через недосвідченість вирішив сам рубати сук, на якому сидить. Історія попереднього президента нічому не навчила Володимира Олександровича. В недалекому минулому тодішній президент Порошенко запросив свого «друга дитинства» на високі посади, але пройшло дуже небагато часу, і Порошенко став «баригою», а «друга» силою довго але не нудно виганяли з України працівники правоохоронних структур…

Читайте також: Супербубочка і Видатний Реформатор

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE