Politerno > Статті > Україна і світ > Небоженко про “Документи райських островів” – Порошенко може зіткнутися з дипломатичним бойкотом

Небоженко про “Документи райських островів” – Порошенко може зіткнутися з дипломатичним бойкотом

  • 8 Листопада, 2017
  • 1286 Переглядів
  • 0

Чим більше згадок президента України Петра Порошенка в матеріалах, які отримали назву “Документи райських островів”, тим складніше йому буде спілкуватися із західними лідерами, заявив в коментарі виданню “ГОРДОН” політолог, директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Після оприлюднення результатів розслідування про офшори президента України Петра Порошенка, яке засноване на матеріалах “Документів райських островів”, він може зіткнутися з таким самим дипломатичним бойкотом, як і колишній глава держави Леонід Кучма.

“В Україні Порошенко буде дотримуватися принципу “це відбувається не зі мною і не в моїй країні “. Він буде стверджувати, що ці документи сфальсифіковані, нічого не доводять і, поки він залишається на чолі держави, ніякої політичної цінності вони не мають. А ось на міжнародній арені Порошенко стане дуже токсичним президентом. Чим більше згадок про нього в цих документах, тим складніше йому буде спілкуватися з собі подібними в західних столицях. Якщо справа зайде далеко, Порошенко може зіткнутися з дипломатичним бойкотом, як Кучма після вбивства Гонгадзе (журналіст Георгій Гонгадзе – “ГОРДОН”). А в Україні до Порошенка ставляться як до сильного бізнесмена, олігарха, який обманним шляхом отримав владу і продовжує багатіти. Тому його поява в даних документах не є дивною”, – зазначив політолог.

За його словами, після цього розслідування Міжнародний валютний фонд може відмовити Україні у виділенні чергового траншу.

“Було б дуже дивно, якби інші президенти фігурували в цих документах, а наш виявився б безнадійно чистим. Той факт, що він там є, вкрай ускладнить позиції нашої країни. Наскільки на Заході нас поважають за боротьбу з Росією за свою незалежність, настільки ж і не поважають за те, що ми дозволили правити Україною корупціонерам. Це люди, які довели елітну корупцію до жахливих масштабів. Ми лідери в світі за темпами корупційного розкладання своєї країни. Захід вперше може сказати нам прямо: мовляв, ми не можемо давати вам гроші тому, що ви їх крадете. Так МВФ розмовляє з вождями-президентами в Африці”, – підкреслив Небоженко.

Президент України виявився учасником скандалу Panama Papers, після того як репортери “Слідства.Інфо” (виходить на телеканалах “Громадське ТБ” і “UA: Перший”), в рамках міжнародного журналістського розслідування в квітні 2016 року, опублікували матеріал про те, що він володіє офшорною компанією Prime Asset Partners Limited, яку в серпні 2014 року зареєстрував на Британських Віргінських островах.

Журналісти “Слідства.Інфо” відзначили, що в декларації за 2014 рік Порошенко не згадав про створення компанії за кордоном. Президент заявив, що відійшов від управління своїми активами, доручивши це консалтинговим і юридичним компаніям.

Юридична компанія “Авеллум”, яка була найнята Порошенко для підготовки до продажу компанії Roshen і для передачі її в “довірчу власність” (так званий сліпий траст), стверджує, що створення офшору для продажу було необхідним.

Навесні 2017 року учасники програми Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в 2016 році оприлюднили проект Panama Papers, отримали доступ до внутрішнього архіву файлів юридичної компанії Appleby з Бермудських островів. Матеріали назвали Paradise Papers, або “Документи райських островів”.

5 листопада в 20.00 за Києвом одночасно 400 журналістів в 67 країнах опублікували свої розслідування про фінансові таємниці чиновників.

Журналісти “Слідства.Info”, які в якості офіційних партнерів OCCRP приєдналася до міжнародного проекту, заявили, що знайшли в “Документах райських островів” більше 10 прізвищ українців.

Вони оприлюднили розслідування “Темний шоколад” про офшори Порошенко.

У розслідуванні журналістів говориться, що метою створення офшорної компанії для фірми Порошенко Roshen в 2014 році могла бути мінімізація сплати податків, а не передача корпорації в сліпий траст.

Читайте також: Чому виникли зараз та куди заведуть Порошенка “Райські папери”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE