Politerno > Статті > Україна і світ > “Народний фронт” на з’їзді запропонує Порошенкові поділитися повноваженнями

“Народний фронт” на з’їзді запропонує Порошенкові поділитися повноваженнями

  • 11 Листопада, 2017
  • 1307 Переглядів
  • 0

“Гройсман, у якого складні стосунки з Порошенком, шукає точки опори в влади. І “Народний фронт” став однією з них”

Одна з партій влади “Народний фронт” (НФ) проведе масштабний з’їзд в столичному “Мистецькому арсеналі” в суботу, 11 листопада.

На партійному форумі буду присутні лідери партії і її представники в різних гілках влади.

У числі почесних гостей – прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який, не маючи відношення до партії, оформив з нею взаємовигідний союз.

Які цілі переслідують його організатори, з’ясовувала Страна.ua.

Особливий Гройсман

Політична сила, головою політради якої є екс-прем’єр Арсеній Яценюк, демонструє раптову організаційну активність. З’їзд в суботу стане другим за цю осінь.

9 вересня політична сила без галасу провела з’їзд, на якому було прийнято рішення про її участь у виборах в об’єднаних територіальних громадах (ОТВ) 29 жовтня і висунуті кандидати.

Затверджувати такі рішення партійним заходом вимагає законодавство.

Ці вибори стали першими для НФ після парламентської кампанії 2014 року. Місцеві вибори 2015 року партія, рейтинг якої на той час опустився до 1 відсотка, розсудливо проігнорувала.

Однак форум в “Мистецькому арсеналі” буде зовсім іншим за змістом і розмахом, ніж попередній протокольний захід.

“Партія підведе підсумки роботи своїх представників в органах влади, починаючи з листопада 2014 року, коли вона перемогла за партійними списками на виборах до Верховної Ради. Планується, що виступлять, в тому числі, “наші” міністри, лідер парламентської фракції, голови комітетів Ради, призначені за квотою партії”, – розповів народний депутат Олександр Сочка (НФ).

За його словами, з’їзд також приурочать до 4-ї річниці Революції гідності.

Нагадаємо: представництво НФ в Кабміні складають віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр юстиції Павло Петренко.

Обіцяє бути на з’їзді і секретар Ради національної оборони Олександр Турчинов.

Особливим гостем стане глава Кабміну Володимир Гройсман, який, як очікується, виступить з вітальною промовою до делегатів з’їзду.

“Прем’єр-міністр очолює коаліційний уряд, а “Народний фронт”- одна з партій, які його сформували”, – пояснює прес-секретар прем’єра Олександр Мельничук.

Як писали ЗМІ, сьогодні НФ є більшим союзником Гройсмана, ніж “Блок Петра Порошенка” (БПП), який свого часу висунув того на прем’єрський пост. Очевидну підтримку надає Гройсману його попередник Арсеній Яценюк. Крен глави уряду в бік НФ посилюється, коли в стосунках прем’єра з президентом і його оточенням наростає напруга.

Однак сенсації на з’їзді не буде, і Гройсману урочисто не вручать партквиток “Народного фронту”. На думку співрозмовника в партії, присутність прем’єра на з’їзді не означає, що він офіційно приєднується до “Народного фронту”.

“Це ще нічого не означає. Це просто виступ на з’їзді”, – зазначив співрозмовник, близький до керівництва НФ.

“Гройсман, у якого складні стосунки з Порошенком, шукає точки опори в влади. І “Народний фронт” став однією з них. З електоральної точки зору, партія Яценюка – потопельник, але по адмінресурсу це друга потужна сила в країні. І вона потрібна Гройсману, щоб зберегти вплив і не бути “з’їденим” президентом. Крім того, прем’єр, ймовірно, сподівається виконувати функції моста між командою Порошенка і “Народним фронтом”. Для партії Яценюка, у якій своя “війна” з Адміністрацією президента, Гройсман не менш важливий в силу посади “, – пояснює політолог Руслан Бортник.

Співрозмовники в НФ додають: кадрових рішень в партії взагалі чекати не варто.

Без БПП

За словами джерел, головна мета з’їзду – показати, що партію рано ховати або “одружити” на БПП.

“Коли Яценюк був прем’єром, йшла постійна боротьба за виживання. Було не до партійних заходів. А тепер ми відійшли від урядової діяльності, видихнули і хочемо заявити, що партія існує. Суспільству нав’язується думка, що “Народного фронту” більше немає, що наш рейтинг обвалився і більше не підніметься. Ось ми і покажемо, що партія залишається політичним гравцем, з яким потрібно рахуватися”, – пояснює співрозмовник мотиви організаторів.

Ідею форуму приписують екс-прем’єру Арсенію Яценюку.

Розмова на тему можливого об’єднання НФ з БПП, про що ще недавно ходили чутки, якщо і зайде, то не в порядку офіційного обговорення на з’їзді. У всякому разі, так стверджують в партії Яценюка.

“Ніякого питання щодо об’єднання з іншими політичними силами на порядку денному нашого з’їзду не стоїть”, – зазначив голова фракції Максим Бурбак.

Це підтверджують і джерела “Страни” в партії. Переговори про злиття двох партій влади, які досить активно йшли ще навесні і влітку, на цей момент близькі до загасання через взаємну недовіру сторін одна до одної, яка лише посилюється історіями типу затримання сина Авакова (багато в НФ вважали, що це справа рук Порошенко).

І знову – парламентська республіка

Зате сенсаційним можуть бути заяви на тему конституційних змін, обіцяють джерела в партії.

“Не хочу руйнувати інтригу. У програмі з’їзду будуть заяви про необхідність змін в Конституції”, – запевняє співрозмовник, не сказавши, хто конкретно їх озвучить.

З великою часткою ймовірності можна стверджувати, що це буде екс-прем’єр Арсеній Яценюк. Він є одним з головних лобістів ідеї переписати Основний закон з метою посилення повноважень Кабінету міністрів і нівелювання ролі президента в країні. Тобто – для перетворення України в чисто парламентську республіку.

“Зміни до діючої української Конституції є невідкладними. Уряд повинен нести всю повноту відповідальності перед народом і мати відповідні права для того, щоб реалізовувати державну політику”, – написав Яценюк на своїй сторінці в Фейсбуці 18 липня.

Тоді ж ідею гаряче підтримав і глава МВС Арсен Аваков.

Але Порошенко вже не раз заявляв, що не піде на зменшення своїх повноважень. У тому числі – і з трибуни Ради під час свого послання до парламенту у вересні 2017 року.

З’їзд НФ покаже, яким чином Яценюк і Ко збираються переконати президента і які методи вони мають намір для цього використовувати.

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE