Politerno > Статті > Україна і світ > “Око” Єрмака біля Разумкова: Як на Банковій обдурили надто самостійного спікера

“Око” Єрмака біля Разумкова: Як на Банковій обдурили надто самостійного спікера

  • 25 Червня, 2020
  • 1203 Переглядів
  • 0

“Українська правда” розповіла про те, як Офіс президента (між рядків – Андрій Єрмак) “перекупив” керівника апарату ВР Штучного.

У ситуації розбиралося depo.ua.

Щоб контролювати дії голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, на Банковій призначили “смотрящого” за ним – керівника апарату Ради В’ячеслава Штучного. Коли спікер дізнався, то прямо запитав про це у даної особи і той підтвердив, пояснивши, що погодився на співпрацю з ОП, бо голова ВР йому нічого не пропонує. Разумков нібито хотів Штучного звільнити, проте президент заборонив чіпати “члена команди”. І тепер, щоб вирішити це питання, потрібне голосування парламенту, що неможливо зараз без відмашки Банкової.

Почнемо з простого: керівника апарату знайшов собі сам Разумков. Тобто, цей керівник був “його” людиною. І тому, напевне, перший, хто має сказати: “я лох” – є сам спікер парламенту. Наступне: Штучний – не досвідчений апаратник, а саме така людина має бути на цій посаді, а кадровий офіцер Управління державної охорони. Не маючи досвіду апаратної роботи, він слабо розуміє, як функціонує Рада. Зате запам‘ятався тим, що вводив “огороджувальні санкції” і на кілька днів впевнив Разумкова у необхідності заборонити вхід до Ради колишнім народним депутатам. Це сталося після того, як “свободівці” і Надія Савченко влаштували певні шоу в комітетах. Навіть за Януковича екс-нардепам не забороняли заходити до парламенту. Штучний – “удошник”, його компетенція – охороняти периметр. І з цим він вміє справлятися.

Третє: чим же займається цей чоловік у Раді? Як кажуть, робить роботу, проте не можна сказати, що він впливає на якісь рішення чи допомагає організовувати голосування. Чи може Штучний допомогти спікеру спростити або ускладнити проходження якогось законопроекту? Також, практично ні.

Четверте: що він може розповісти Банковій про Разумкова після того, як його розсекретили? Тільки одну річ: хто заходив до кабінету спікера. Але вже “захист” самого кабінету залежить від особистої охорони Разумкова. Якщо він на цю охорону впливає. Адже в наших умовах, лояльність охорони, заступників, помічників, тощо вибудовується або роками дружби і перспективою заробити гроші, або грішми, або і першим і другим. Якщо не пропонуєш людям жодного з трьох варіантів – ти програєш.

У статті “УП” також йдеться про групу впливу Разумкова в парламенті. Журналісти видання нарахували близько 30 нардепів, які орієнтуються на спікера. Насправді, це не так. Є 5-7 людей, яких Разумков завів до парламенту, і з якими він дружить. Всі інші орієнтуються особисто на президента Зеленського, і якщо постане питання про відставку нинішнього очільника парламенту, то навряд чи ці хлопці і дівчата кидатимуться за нього на амбразуру. Наразі йому нічого їм запропонувати, окрім власного високого рейтингу. Але у випадку ослаблення Зеленського, вони можуть переорієнтуватися і на Разумкова. В разі, якщо до того часу він політично виживе чи укріпиться. Йдеться передусім про можливість створення політичного проекту під нинішнього спікера.

Якщо дострокові вибори будуть в жовтні, а ми аналізували такі перспективи, він навіть теоретично нічого не встигне розкрутити. Більш того, за таких умов списки формуватимуться на Банковій, і в них Разумкова можуть посунути з перших ролей, а вже у новообраній Раді не дати посаду голови. Таким чином, обнулити його політичні перспективи. Тому варіант з дочасними виборами Разумкова точно не влаштовує.

Коли ж таких виборів не буде, варіант самостійної гри не виключений. Проте вже зараз видно проблеми, які на нього очікують. По-перше, можна довго чекати слушного моменту, але зрештою цей момент проґавити. Або ж він взагалі не настане. По-друге, в умовного проекту “партія Разумкова” немає системного спонсора і немає системного бачення майбутнього у самого пана Дмитра. З його заяв можна зрозуміти, що він орієнтується на не агресивний “ватний” електорат. Звідси регулярні згадки про перегляд мовного закону. Видно, що спікер працює не на команду, а на свій персональний рейтинг. Однак говорити про формування навколо нього якоїсь серйозної групи впливу наразі зарано. А як буде далі, покаже час.

Читайте також: Дата для мерів. Чи перенесе влада місцеві вибори восени під приводом епідемії

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE