Politerno > Статті > Україна і світ > Справа Балоня. Єрмак проти Трофімова і Ситник проти всіх

Справа Балоня. Єрмак проти Трофімова і Ситник проти всіх

  • 27 Червня, 2020
  • 1473 Переглядів
  • 0

Все почалося вчора на засіданні Кабміну, який тихо-мирно погодив звільнення Андрія Балоня без видимих причин і пояснень. Ключові соціально-економічні показники в області були кращими, ніж у багатьох інших регіонах, особливих провалів у протидії пандемії теж не спостерігалося. Хіба що падав рейтинг партії влади, ну так це зараз повсюдне явище.

Ще в обід Балонь по телефону сказав журналістці “Суспільного”, що, мовляв, нічого не знає про своє звільнення, а через пару годин з’явився офіційний реліз НАБУ, в якому говорилося, що керівник однієї з обласних державних адміністрацій і чиновник цієї ж ОДА були затримані НАБУ на хабарі, – щоправда, без зазначення прізвищ.

“Як встановило слідство, чиновники в змові запропонували керівнику регіонального відділення Держпродспоживслужби надати їм неправомірну вигоду в 1,8 млн грн в обмін на неперешкоджання в його діяльності. За умовами “пропозиції”, кошти повинні були передаватися траншами. Перший транш в 100 тис. грн чиновники ОДА отримали в червні 2020 року, що зафіксовано в матеріалах слідства. Під час передачі другого – у 250 тис. грн – спіймані на місці злочину”, – заявили в НАБУ.

Пізніше стало відомо, що НАБУ і СБУ в Кропивницькому спільно затримали посередника – керівника патронатної служби ОДА Сергія Шевченка, паралельно підлеглі Артема Ситника в столиці затримали самого Балоня.

Нагадаємо, Балоня призначили головою Кіровоградської ОДА в листопаді 2019 року – перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов, відповідальний за регіональну політику, представив його працівникам ОДА. Характеризуючи нового керівника області, Трофімов зазначив, що це дуже “професійна ефективна людина, яка має характер і стрижень, є кандидатом юридичних наук і має досвід слідчого. Це навички, які нам потрібні”.

Читайте також: Дата для мерів. Чи перенесе влада місцеві вибори восени під приводом епідемії

Можна припустити, що оглушливе падіння чергового ставленика Трофімова є відлунням підкилимної війни між ним і керівником ОП Андрієм Єрмаком. Завдяки історії з обвинуваченням у хабарництві Єрмак отримав можливість в черговий раз вказати Володимиру Зеленському на те, що регіональною політикою займається не дуже кваліфікований член Зе-команди, який не вміє відрізнити хабарника від чесної людини. А участь в операції співробітників СБУ може говорити про те, що в протистоянні між Єрмаком і Трофімовим глава спецслужби Іван Баканов вирішив зіграти на стороні першого.

Не варто забувати і те, що з приходом до Офісу президента Михайла Подоляка почали наполегливо ходити розмови про те, що саме його Єрмак бачить на посаді, яку займає Трофімов. Тобто, у керівника офісу Зеленського вже підготовлена ​​конкретна заміна надмірно самостійному заму, залишилося схилити президента до потрібного кадрового рішення.

З іншого боку, затримання Балоня у вигляді чергової гучної спеопераціі НАБУ виглядає як ілюстрація відчайдушного бажання директора Бюро Ситника будь-яким способом утриматися на посаді. Хоча поправити величезний рівень недовіри українців до своєї персони черговим показовим затриманням навряд чи вийде. При цьому, надто двозначно виглядає заява близького до Ситника всім відомого “таємного агента” НАБУ Євгенія Шевченка, який заявив про те, що Балоня призначили на посаду на особисте прохання Зеленського. При бажанні тут можна побачити спробу шантажу президента. Навряд чи це може бути не узгодженою з Ситником заявою, адже, судячи з специфіки його обов’язків в Бюро, особливо останньої акції в справі з рекордним хабарем від Злочевського, з керівником у нього досить близькі і позаштатні стосунки.

Примітно, що, реагуючи на затримання Балоня, Трофімов написав пост в “Телеграм”, заявивши: “У нас немає любимчиків чи обраних. Всі рівні перед законом. Винятків не буде. Так що краще навіть не намагатися грати в такі ігри за спиною Президента”.

Текст, знову ж таки, можна прочитати по різному, особливо “ігри за спиною президента” – кого має на увазі чиновник?

До виборів все ближче, скандалів все більше, і Зеленському, по ідеї, треба щось з цим робити. Але що? І кому доручити, якщо члени команди ведуть міжусобні війни прямо під його носом?

Читайте також: “Око” Єрмака біля Разумкова: Як на Банковій обдурили надто самостійного спікера

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE