Politerno > Статті > Україна і світ > Чому обвалився рейтинг Зеленського: головні висновки з нового соцопитування

Чому обвалився рейтинг Зеленського: головні висновки з нового соцопитування

  • 30 Червня, 2020
  • 1416 Переглядів
  • 0

З 20 по 23 червня Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яке показало невтішні результати для влади. Як з’ясувалося, українці стрімко втрачають до неї довіру.

Наведемо найпоказовіші дані соцдослідження і спробуємо розібратися, чому падають рейтинги Зеленського.

Програв боротьбу з коронавірусом

Згідно з опитуванням, українці не бачать серйозних успіхів влади у боротьбі з епідемією коронавіруса. Більше 63% вважають, що Україна не впоралася з епідемією. Протилежної точки зору дотримується лише 18% опитаних.

 

Відзначимо, що українська влада традиційно робить упор на свої успіхи в боротьбі з коронавірусом, спираючись на порівняно низькі (в порівняння з іншими країнами) показники зараження і смертності. У той же час, як показує статистика, мале число виявлених хворих коронавірусом було пов’язане з малим числом тестів. Як тільки тестів стали робити більше, пішли догори показники по інфекції.

Українці хочуть, щоб Порошенко сидів

Двом тисячам респондентів, які взяли участь в дослідженні, задали питання, чи вважають вони розслідування кримінальних справ проти Петра Порошенка покаранням за порушення закону і боротьбою за справедливість, або ж політичним переслідуванням. 51% людей вибрали перший варіант, 30% – другий, а 19% сказали, що вагаються з відповіддю.

 

Число противників співпраці з МВФ зростає

Також учасників опитування попросили висловити свою думку про доцільність співпраці України з МВФ.

24% українців стали дотримуватися думки, що зараз краще співпрацювати з МВФ, отримуючи нові кредити. У порівнянні з квітнем частка таких людей зменшилася на 8 процентних пунктів (з 32% до 24%).

У той же час 61% респондентів в червні сказали, що зараз краще не співпрацювати з МВФ і не отримувати нові кредити. У порівнянні з квітнем частка людей, які так вважають, збільшилася на 15 процентних пунктів (з 46% до 61%).

 

Відношення до медреформи Супрун

Респонденти оцінили ідею продовження медичної реформи Уляни Супрун в Україні.

За продовження реформи висловилися 25% опитаних, проти такої ідеї виступили 40% респондентів. Ще 32% українців заявили, що мало знають про другий етап медичної реформи, тому їм важко відповісти. Відмовилися давати відповідь 4% опитаних.

Відзначимо, що зараз, всупереч обіцянкам Зеленського, другий етап медреформи в Україні триває.

 

Оцінка дій Зеленського і парламенту

Оцінюючи роботу Володимира Зеленського в травні-червні, 38% відповіли, що схвалюють дії і заяви президента (в травні таких було 47%). 45% не схвалили його роботи (у травні таких було 37%). Таким чином, як видно з графіку, вперше рейтинг довіри до Зеленського став нижчим за рейтинг недовіри.

 

21% українців зараз схвалюють дії Верховної Ради (в травні тих, що схвалюють було 22%), 62% – не схвалюють (в травні було 65%). Баланс оцінок є негативним і становить мінус 41 відсоткових пунктів. Аналогічна картина і по довірі / недовірі до Кабінету міністрів.

Що показало опитування

Опитування КМІС – це вже друге дослідження, яке фіксує перевищення рівня недовіри до Зеленського над рівнем довіри.

Головні причини очевидні:

  1. Соціально-економічна криза, викликана карантином при сильно ослабленій вірі в його ефективність для боротьби з епідемією. Плюс скандали з Епіцентром і Велюром, які показали подвійні стандарти).
  2. Грабіжницькі для народу умови меморандуму з МВФ.
  3. Постійні скандали за участю “слуг народу” на кшталт “корабельної сосни” та Третьякової.
  4. Провали роботи полції.
  5. Загальне відчуття наростаючого бардака в державі і очевидна нездатність влади його зупинити.
  6. Загальний вантаж втоми і розчарування через невиконаних обіцянок Зеленського (завершення війни, боротьба з корупцією, кінець епохи бідності).

В таких умовах ближче до виборів (якщо їх не скасують) слід чекати від Зеленського якихось різких кроків подібно до тих, які він зробив на початку березня – зміна уряду, генпрокурора, ще когось.

Слід очікувати певних рішень, які, за задумом Зеленського, повинні символізувати “перезавантаження”. Хоча є сумніви, що подібна “перестановка ліжок” без зміни стратегічного курсу зможе переломити тенденцію.

А от чи почне президент міняти курс – питання ключове і поки немає значних підстав давати на нього позитивну відповідь.

Читайте також: Справа Балоня. Єрмак проти Трофімова і Ситник проти всіх

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE