Politerno > Статті > Україна і світ > Олег + Росіта. Імідж Ляшка напередодні виборів відкоригують по жіночій лінії

Олег + Росіта. Імідж Ляшка напередодні виборів відкоригують по жіночій лінії

  • 9 Квітня, 2018
  • 1635 Переглядів
  • 0

45-річний холостяк Олег Ляшко зробив оголошення про майбутнє весілля. На своїй сторінці в Facebook він виклав відео, в якому розповідає про те, що 2 червня він офіційно розписується зі своєю цивільною дружиною Росітою Сайрайнен.

“Росіта довго чекала цього моменту. Я хочу сказати, що ми 2 червня йдемо з Росітою розписуватися … У нас вже дитина скоро розписуватися буде, а ми тільки надумали. 20 років я думав, чи варто це робити. Хотів ще 20 років подумати, але Росіта не дала. Поставила ультиматум: або йдемо, або думай з іншою. А нам іншої не треба “, – розповідає Ляшко.

Що відомо про майбутню дружину політика і як цей шлюб пов’язаний з прийдешньою передвиборчою кампанією, в якій планує взяти участь головний “радикал.

Росіта і секс-скандал з Ляшком

У житті Ляшка Росіта з’явилася в 1998 році. Як вона сама розповіла журналістам, вони познайомилися у неї на роботі, в залі ігрових автоматів в казино.

“Тоді виник невеликий конфлікт. Олег був з боку клієнта, якому не видавали виграш, я – з боку менеджера. Він почав скандалити, мені довелося погасити його вогонь. Після цього ми стали вітатися. Олег став частіше заходити до нас”, – згадувала Росіта .

У 2002 році у пари народилася дочка Влада.

Але громадськості свою цивільну дружину і дочку Ляшко показав тільки сім років тому, після сексуального скандалу, який вибухнув навколо лідера Радикальної партії, в якому спливла інформація про нетрадиційну сексуальну орієнтацію політика.

Восени 2010 року, в мережі з’явилися відеозаписи, які були зроблені в 1993 році під час допиту в прокуратурі, коли тоді ще 21-річний Олег Ляшко, будучи редактором газети “Комерційні вісті”, відверто розповів про своє сексуальне життя з чоловіком на ім’я Боря.

В одному з епізодів Ляшко визнає, що вступив з Борею в статеві стосунки внаслідок умовлянь і обіцянок допомогти по роботі і знайти спонсорів для газети. На цьому відео слідчі питали Ляшка не стільки про його діяльність, скільки про його стосунки з цим Борисом, який займав високу посаду в Міністерстві зовнішньоекономічних зв’язків і навіть супроводжував тодішнього президента України Леоніда Кравчука в поїздках.

Примітно, що газета, якою керував молодий Олег Ляшко, виходила при Міністерстві зовнішньоекономічних зв’язків України. Керував міністерством Борис Соболєв. Тоді він був у статусі виконуючого обов’язки міністра. Втім, Соболєв пізніше заперечував зв’язок з Ляшком, а сам Ляшко називав це відео фальшивкою.

За даними ЗМІ, через рік після цього допиту Олег Ляшко був заарештований і засуджений за кількома статтями КК України – в тому числі за розкрадання державного та колективного майна в особливо великих розмірах, самовільне присвоєння влади і т. д. – на шість років з конфіскацією майна .

Через рік його звільнили за амністією, а в 1998 році судимість була погашена достроково.

До речі, про судимості Ляшка ще в 2009 році публічно розповідав президент України Віктор Ющенко. Після цього Ляшко подав на Ющенка до суду. Вже після відходу того з поста президента прес-служба лідера Радикальної партії повідомила, що Печерський районний суд Києва задовольнив позовну заяву і зобов’язав Ющенка спростувати озвучену ним інформацію. Чи виконав це рішення Віктор Андрійович або ж оскаржив його в апеляції – у відкритих джерелах інформації немає. Є лише слова Ляшка, який скаржився, що Ющенко не хоче перед ним вибачатися.

Ющенко показує документи кримінальної справи по Ляшку. Фото: UA-Reporter.com

Бібліограф з родини військового

Про цивільну дружину політика, з якою він вирішив пов’язати своє життя офіційними шлюбними узами, відомо небагато.

В одному з інтерв’ю сам Ляшко розповідав, що вона народилася в Дніпропетровську в родині військового. Прабабуся була іспанкою, в чию честь їй і дали ім’я.

За освітою – бібліограф суспільно-політичної літератури. Тещу політика звуть Римма Ковтун. А одна з трьох рідних сестер Росіти – Лоліта Федотова – навіть вписана в список Радикальної партії, під номером 35.

Крім того, саме на Лоліту Федотову оформлена земля і двоповерховий особняк в селищі Мала Олександрівка на Бориспільській трасі, який сусіди Ляшка по селищу називають не інакше , як будинком Ляшка.

Вперше “в люди” Ляшко вивів Росіту тільки в кінці 2011 року (тобто через рік після скандалу з відео). Причому тоді вона сама зізналася в програмі “Світське життя”, що вони з Ляшко не живуть постійно разом.

Відсутність печатки в паспорті Ляшка багато років давала йому право не вносити доходи Росіти в свої податкові декларації. Втім, останніми роками приховувати стан цивільної дружини він перестав. Таким чином, наприклад, стало відомо про те, що Росіта купила землю з недобудованим будинком біля на лівому березі Дніпра в Києві.

До слова, навіть після “розсекречення” Росіти, чутки про нетрадиційну сексуальну орієнтацію Ляшка не вщухли.

Наприклад, в останній рік в ЗМІ активно обговорювали те, що політик часто з’являється в компанії юнака Даніеля Лайс, а на відпочинок в минулому році їздив переважно не з Росітою, а з Даніелем або ж зі своїм кумом Юрієм Сухіним (а іноді і втрьох).

Ляшко у відповідь заявляв про підступи ворогів і брудні інсинуації, хоча і сам іноді викладав фотографії, де він подорожує разом з Даніелем і з Сухіним.

Весілля для корекції іміджу

За словами опитаних експертів, весілля Ляшка, за задумом його політтехнологів, є способом перебити всі чутки про його нетрадиційну орієнтацію. Час піджимає: президентські вибори відбудуться вже менш ніж через рік – 31 березень 2019-го.

“З точки зору політтехнологій, у Ляшка є слабке місце – звинувачення у нетрадиційній сексуальній орієнтації, що є негативним моментом для його специфічного електорату, що проживає на селі і в невеликих містах. Розуміючи це, політтехнологи радикалів вирішили зіграти на випередження і влаштувати урочисте одруження Ляшка. А потім цілий рік активно розганяти по ЗМІ цей факт”, – говорить політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

“Ляшко намагається таким чином зрикошетити подальше звинувачення в його нетрадиційній сексуальній орієнтації. Справа йде до виборів, і такий імідж грає проти нього. Там, де його опоненти донесли до селян, що він нетрадиційної сексуальної орієнтації, його рейтинг значно нижчий, ніж там, де ця “слава” ще не розійшлася серед людей. Весілля – це спроба перебити можливу подальшу появу “нетрадиційного” компромату на Ляшка”, – говорить політолог Руслан Бортник.

“Не важливо, з ким Ляшко одружується – на Росінанті чи Росіті. Іміджмейкери просто радять йому створити сім’ю напередодні президентських виборів, – вважає соціолог Віктор Небоженко. – Він повинен постати солідною людиною, у якої є дружина і теща. Я навіть не виключаю, що по містах і селах з ним буде їздити не дружина, а саме теща. Це може сподобатися його електорату. Це спроба звернути чорний піар на білий, але занадто багато депутатів, політиків і просто впливових людей знають його таємницю і, час від часу, будуть її викладати в ЗМІ. Я думаю, нас чекає ще багато нового і цікавого”.

Відзначимо, що в нетрадиційній сексуальній орієнтації людини для європейської країни, якою хоче бути Україна, немає нічого дивного. Більш гострим повстає питання стосовно відео з допиту Ляшка в 1993 році – якщо воно достовірне, то, виходить, що в сексуальний зв’язок з чоловіком він вступив не по любові, а заради отримання певної вигоди. А це вже дещо інша історія, по якій недоброзичливці можуть провести паралелі і з нинішньою поведінкою Ляшка і його фракції в політиці. Коли з одного боку він використовує опозиційну риторику, а з іншої – голосує за ініціативи влади. Причому, як стверджують опоненти, в обмін на отримання певних бонусів. Типовий приклад – голосування за медичну реформу.

І цей негативний елемент іміджу навряд чи можна буде перебити за допомогою весілля.

За матеріалом Strana.uа

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE