Politerno > Статті > Україна і світ > Про що йшла мова на таємній вечері Зе-депутатів і поліцейських в Кривому Розі

Про що йшла мова на таємній вечері Зе-депутатів і поліцейських в Кривому Розі

  • 18 Листопада, 2019
  • 2292 Переглядів
  • 0

В “Слузі народу” – черговий гучний скандал. Депутат від цієї фракції Антон Поляков опублікував аудіокомпромат на своїх колег.

Минулого тижня Полякова і ще одну депутатку з президентської фракції Анну Скороход виключили з фракції, за неголосування за законопроекти і критику керівництва.

Сьогодні Поляков виклав аудіозапис, на якому ряд нардепів “Слуги народу” на чолі Юрієм Корявченковим (принаймні так стверджують розповсюджувачі записи) встановлюють неформальні зв’язки з керівництвом дніпропетровської поліції.

Вони по суті заявляють, що будуть політичним дахом для поліцейських і в обмін на лояльність гарантують невтручання прокуратури і ДБР. А в обмін поліцейскі будуть “радитися” в “чутливих” темах на кшталт металобрухту.

Розбиремося в цій історії.

Що говорив “Юзік”

На опублікованому Поляковим фрагменті аудіозапису виконує соло в основному голос схожий на голос “Юзіка” – Юрія Корявченкова. І ще два-три голоси, які поки ідентифікувати не вдалося.

Ось розшифровка цієї розмови:

Юзік: Я хочу представитися, я Юрій Корявченков, представник Зеленського в Кривому Розі. І ми проводили вибори, перший тур, другий тур, парламентські. Це Юрій Григорович, Юра Кисіль. Він списовик. Я по 33-му округу, це два райони – Центрально-міський і Металургійний. Володимир Захарченко …

Так, мажоритарник, теж по 31 округу, це північні райони – Тарновський і Покровський. Слава Медяник – це Дніпропетровськ, 26 округ (його поправляють: 27-й). Я все запам’ятовую, 27-й.

Ну, він в Дніпропетровську, просто приїхав познайомитися і підтримати, напевно, і Володимира, і вас. Він в комітеті правоохороних органів, Вова теж, і Владлен Неклюдов, як кажуть, відомий співробітник прокуратури, що співає для Пшонки.

Ми всі прекрасно розуміємо місто Кривий Ріг, який 10 років під впливом однієї сили – це Вілкул та іже з ними, а останні 5 років вклинився тут товариш Усов, який був наближений до Юрія Віталійовича Луценка, тому йому тут спускалося все з рук.

Репліка: Не тільки тут. В області.

Імовірно поліцейський: Як бути з ними? Що … Яка з ними політика економічного характеру? Це йому більше … Як йому спілкуватися? Дипломатичні повинні бути якісь … да.

Репліка: Ми можемо сісти і обговорити цю ситуацію в двох словах.

Юзік: І нехай тобі хтось пред’явить пред’яву в Києві. У прокурутуру, в ГБР. Нехай вони скажуть, чо ти щось незаконне. Роби це за моєю командою. А ми подивимося, а ми підтримаємо (всі разом говорять нерозбірливо).

Репліка: Тут не треба навіть нашої присутності. Ми в місті президента, у нас у всіх тут … Якщо якісь не дай бог … то у всіх руки будуть відрубувати по шию. У нас в місті політична підтримка з нашої всієї сторони – це не те що 100, а 101 відсоток.

Поліцейський: А мені ніхто нічого не скаже, закрити всю цю шваль і все.

Юзік: Ти не повинен нічого боятися.

Репліка: Ось це що ви нам сказали, і ми вам кажемо, повірте мені. У нас за спиною, я ще раз кажу, стоїть президент …

Юзік: Ще там всі начальники райвідділів кажуть – ну, там же ж команда. Там – це значить всі повинні показати на тебе, а ти повинен на мене. Тобто, якщо так показують, це голова з плечей.

ДБР та ж історія, прокурорський ДБР, з генеральної прокуратури, з Трубою буде Владлен (вирішувати питання – ред.), я тут.

Репліка: Хто буде з прокурорських заважати, Труба буде вносити по ним.

Юзік: Делікатні питання, з приводу металобрухту … ми з вами радимося.

Якщо підсумувати, то з цього діалогу зрозуміло, що нардепи пропонують поліції “діяти по моїй команді” – пояснюючи тим, що вони від Зеленського.

Також вони обіцяють поліцейським захист від прокуратури і ДБР, якщо почнуться якісь проблеми.

Прозвучало і обіцянка радитися “по делікатним питанням” на кшталт збуту металобрухту (це напівкримінальний бізнес, який курується поліцейськими).

Однак пролунав тільки уривок. Що ж було в повній версії розмови?

Таємниці ресторану “Околиця”

З аудіозапису не зовсім зрозуміло, хто присутній на зустрічі і де вона проходить. Поляков вказує лише, що це – “фрагмент розмови” наших “доблесних Слуг Богдана з керівником місцевої поліції Кривого Рогу”.

Зустріч відбулась в ресторані “Околиця” Кривого Рогу 25 вересня 2019 року. Депутати і поліцейські обговорювали там головним чином призначення начальника поліції в рідному місті Зеленського. Але і інші теми не обійшли стороною.

З боку “Слуги народу” були присутні нардепи Володимир Захарченко, Владлен Неклюдов, Юрій Кисіль, Олена Криворучкіна (героїня секс-скандалу в Раді), В’ячеслав Медяник (ще один герой смс-скандалу), Юрій Корявченков “Юзік” і його дружина Тетяна.

Читайте також: Трепак Медяника. Як листування про цукор і прокурора створило проблеми для “слуги народу”

Від поліцейських – шеф дніпропетровської поліції Володимир Огурченко і претендент на посаду головного поліцейського Кривого Рогу – Сергій Лукашов (він з 27 вересня очолює криворізьку нацполіцію – тобто призначення відбулося через два дні після таємного вечері).

Серед тем, які не увійшли до 4-хвилинного уривку, джерела “Страни” виділяють наступні.

По-перше, питання призначення Сергія Лукашова главою поліції Кривого Рогу. На цій зустрічі його представили депутатам. Зараз він очолює міську поліцію.

Співрозмовники за вечерею обговорювали способи зв’язку – і прийшли до висновку, що краще Лукашову літати до Києва і спілкуватися з ними в закритих від прослуховування приміщеннях Верховної Ради.

Тем для розмови виявилося чимало. Контроль поліції над бізнесом – зокрема, по “Криворіжсталі”. Саме по цій темі домовилися спілкуватися тільки в кабінеті депутата в Києві. Обговорювалося також питання, як за рахунок приватного бізнесу викупити “Перший Криворізький” телеканал під наступні вибори.

Метал, а також тема кришування азартних ігор були цвяхом обговорень. Було вирішено, що з усіх питань крадіжки металу і незаконного грального бізнесу поліція приймає рішення тільки після узгодження з депутатами.

Те саме стосувалося і інших “делікатних” справ, які депутати спочатку запропонували обговорювати з ними. При цьому вони пообіцяли поліції індульгенцію від втручання прокурорів і СБУ.

На зустрічі також прозвучала інформація про те, що одна із заступників міністра (не уточнюється, якого) була призначена “через ліжко”. На зустрічі навіть показали її фото, коли жінки відлучилися з кабінету.

“Страна” протягом дня намагалася отримати коментарі в учасників даної зустрічі, але вони були недоступні. Журналісти готові привести їх позицію, як тільки з’явиться така можливість.

Читайте також: “$5 тис. – звичайним депутатам, $10 тис. – на керівній посаді в комітеті й $15 тис. – заступникам голови фракції”: Скороход і Поляков про зарплати в конвертах у “СН” (Відео)

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE