Politerno > Статті > Тернопільщина > Реконструкція ресторану в тернопільському парку на 30 метрів висоти. Предмети торгу зацікавлених осіб

Реконструкція ресторану в тернопільському парку на 30 метрів висоти. Предмети торгу зацікавлених осіб

  • 19 Листопада, 2019
  • 8406 Переглядів
  • 0

Два дні тому на фейсбук-сторінці політичної організації «ДемАльянс Тернопіль» оприлюднили інформацію щодо реконструкції ресторану «Назарія» під 30-метровий будинок у парку Шевченка. Начебто відповідні документи на реконструкцію мають шкурний інтерес.

Зненацька: 30-метровий спортивно-оздоровчий об’єкт замість ресторану

З допису на фейсбук-сторінці «ДемАльянс Тернопіль»:

«Замовником цього будівництва є ТОВ «Акватер», а підрядником ПП «Новий Світ». За даними youcontrol.com.ua – Ю-Контрол бенефіціарами цих юридичних осіб є Гладкі Ярослав Михайлович та Михайло Петрович, останній з яких є вирощеним ВО «Свобода» місцевим олігархом, однопартійцем нашого мера, та, в свій час, головою депутатської комісії міської ради з земельних питань.

Рішення, які стосувались надання земельних ділянок ТОВ «Акватер» датуються з кінця 2012 по кінець 2013 року. Саме в цей час керівником та підписантом ТОВ «Акватер», за даними на 21.02.2013 р., була Надал Олена Богданівна, дружина нашого мера. Чи варто нагадувати, що Василя Бесагу, згідно його посадової інструкції, призначає та звільняє з посади саме її чоловік».

Не складно перевірити в аналітичній системі «Ю-контрол», що така інформація про ТОВ «Акватер» відповідає дійсності. Про підрядника ПП «Новий Світ» теж можна зазначити, що компанія з орбіти тернопільських «свободівців». Кінцевим бенефіціаром цього підприємства є Гладкий Михайло Петрович.

З інформацією, поданою тернопільським ДемАльянсом, не погодилися в Тернопільській міській раді. Того ж дня на офіційному сайті міськраді заявили, що це все наклеп.

«В черговий раз політична партія «Демократичний альянс» поширює недостовірну інформацію щодо об’єкту колишнього кафе-бару, який розташований у парку Шевченка. Ми наголошуємо на тому, що ні міський голова, ні члени його родини не мають жодного відношення до даного об’єкту», – йдеться в повідомленні міської ради.

Окрім того, прес-служба додає, що територія, на якій розміщена споруда кафе-бару, була забудована ще до 2004 року – до встановлення меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг Тернопільського ставу та р. Серет. І вже потім земельна ділянка опинилася в користуванні ТОВ «Акватер».

«У 2013 році міська рада надала ТОВ «Акватер» земельну ділянку під цим об’єктом в оренду терміном на 10 років. Відповідно до Земельного кодексу, органи місцевого самоврядування можуть передавати в оренду ділянки «прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми… для ….культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт, догляду, розміщення…».

А також на сайті міської ради зазначають:

«Містобудівні умови та обмеження щодо даного спортивно-оздоровчого об’єкту були видані у 2018 році, а саме рішення приймалося на основі установленого Плану зонування території міста Тернополя.

Звертаємо увагу, що на даному місці не буде жодного будівництва багатоповерхівки, адже наявні документи передбачають реконструкцію об’єкту під спортивний комплекс. Окрім того, на цій ділянці не будуть розпочинатися жодні роботи без проведення відповідних громадських обговорень».

Відповідальний за Детальний план історичного центру Тернополя

Варто підкреслити останнє речення з поданої заяви Тернопільської міської ради. Тож повторимо:

«…на цій ділянці не будуть розпочинатися жодні роботи без проведення відповідних громадських обговорень».

Чому так? Бо 16 травня цього року виконавчий комітет приймає рішення №450, яким таки дозволяє розроблення детального плану території історичного центру Тернополя включно з набережною озера та парком імені Т. Шевченка, де розміщений ресторан «Назарія». При затвердженні детального плану території законодавство України вимагає громадські обговорення.

Автором даного проекту рішення виконкому є начальник Управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР Василь Бесага.

У вищезазначеному фейсбук-дописі про реконструкцію ресторану в парку Шевченка «ДемАльянс» згадує головного архітектора міста.

«Василь Бесага на виданих містобудівних умовах у графі 3, про відповідність призначення земельної ділянки містобудівній документації, підписав дані із публічної кадастрової карти, які не мають ніякого відношення до містобудівної документації. Адже містобудівна документація (план зонування Тернополя) не дозволяє на частині цієї земельної ділянки, що відноситься до зони Г-4 будівництво спортивно-оздоровчого комплексу. А у графі 5, де необхідно конкретно вказати, що решта основної частини ділянки знаходиться в прибережній захисній смузі ставу, вказано абстрактно, «згідно схеми планувальних обмежень», щоб не акцентувати, що розміщення таких об’єктів тут заборонено Водним кодексом України.

Таким чином, зловживаючи владою та своїм службовим становищем, міський архітектор незаконно видав містобудівні умови на цю ділянку, ввів проектанта в оману, свідомо порушуючи закони України, для нанесення непоправної шкоди громаді міста, на користь осіб пов’язаних з міським головою».

Та ще раз гляньмо на рішення виконкому про розроблення детального плану території історичного центру Тернополя.

Першопричиною для прийняття такого рішення було звернення гр. Бабія Я. І. І саме його – Бабія Ярослава Івановича – виконком міськради визначає відповідальним за розроблення та фінансування Детального плану території мікрорайону «Центральний».

Особа з таким прізвищем, іменем та по-батькові є співзасновником будівельної компанії ТОВ «ЕКСКОЛЮЗИВ ПЛЮС». Другим співзасновником цієї фірми є Мехмет Шахін – чоловік Ольги Шахін. Вона – неодноразово помічена в ініціативах Тернопільської міської ради та Сергія Надала. Зокрема, Ольга Шахін відстоювала забудову поблизу гуртожитку на вул. Текстильній, 2.

Саме поблизу цього гуртожитку ТОВ «ЕКСКОЛЮЗИВБУД ПЛЮС» мав би збудувати багатоповерхівку. Але мешканці сусіднього гуртожитку були проти. Згодом наміри переінакшили і замість багатоповерхівки там міська рада запланувала будівництво церкви.

Був також будівельний скандал на вул. Симона Петлюри.

Крім того, будівельна компанія «ЕКСКОЛЮЗИВБУД ПЛЮС» фігурує в кримінальному провадженні, яке веде Головне слідче управління Національної поліції України щодо забудовників та службових осіб Тернопільської міської ради до укладання удаваних (з прихованням дійсних намірів) договорів щодо здійснення забудов земельних ділянок.

Печерський районний суд на клопотання правоохоронців давав дозволи на доступ до речей та документів, а також на проведення негласних слідчих дій, які би доказали чи спростували протиправні наміри та дії посадових та службових осіб.

Ця кримінальна справа тягнеться з травня 2017-го року. Результат наразі відсутній, посадок не було.

І до слова, Ольга Шахін була помічником народного депутата попереднього скликання від ВО «Свобода» Михайла Головка.

Наразі немає відомостей про будь-яке рішення міської влади щодо схвалення Детального плану території центру Тернополя, за розробку якого відповідальним призначили Ярослава Бабія.

Зрештою, робота над Детальним планом займає немало часу. Тож доволі ймовірно, що документ ще неготовий остаточно. Тим паче, що схваленню мають передувати громадські обговорення. Про що підтверджують у міській раді.

Предмет торгу зацікавлених осіб

Отже, поміж інших ми згадали подружжя підприємців Ольгу та Мехмеда Шахіних. У центрі Тернополя на вул. Січових Стрільців, 1 нещодавно завершене будівництво чотирьохповерхового офісного будинку.

Будинок належить пані Ользі Шахін. Це випливає з документів, які оприлюднені на сайті Тернопільської міської ради. Зокрема, з рішення сесії міськради №7/17/61 від 18.08.2017р. А також, з виданих містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва, які підписані 19.09.2017р. Василем Бесагою, Наказ управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР №25.

Співрозмовник редакції «Політерно», як поінформоване джерело по даній ситуації, розповів, що цей будинок на вул. Січових Стрільців став предметом торгу між міським головою Сергієм Надалом та подружжям підприємців Шахіних. Натомість подружжя отримає комерційну вигоду в реконструкції ресторану «Назарія» на 30 метрів висоти. Не виключено, що цей спортивний комплекс у парку Шевченка матиме надбудовані житлові квартири.


Ольга Шахін та Сергій Надал

Факт того, що бізнес-партнер Шахіних Ярослав Бабій є відповідальним за розроблення детального плану території історичного центру Тернополя, наводить на те, що є більше осіб, які зацікавленні в реконструкції ресторану «Назарія». Очевидно, в організації кампанії задіяний не тільки екс-депутат міської ради, «свободівець» Михайло Гладкий та його ТОВ «Акватер» і ПП «Новий світ».

У містобудівних умовах та обмеженнях для ТОВ «Акватер» вказано, що реконструкція невеликого ресторану під спортивно-оздоровчий комплекс сягне висоти до 30 метрів по вертикалі. Якщо допустити, що висота одного поверху 3м, то такий ресторан виросте на 9 поверхів з надлишком.

Паралелі часу і заяв

Щось подібне ми вже бачили в парку «Національного відродження». Під благими намірами зведення спортивної «Вуличної академії» на 5 поверхів виростає 7-поверховий готель.

Перед стартом будівництва люди протестували. Тоді міський голова Тернополя Сергій Надал заявив:

«Сьогодні ми повинні по-іншому дивитися на рішення, які приймалися раніше. Зокрема, на асфальтованому майданчику по вул. 15 Квітня зупинили будь-які будівельні роботи. Було дано доручення комунальному підприємству завершити роботи і привести територію у відповідність, щоб там не було загроз життю для місцевих жителів. Більше будівельних робіт там проводити не будуть, оскільки це суперечить нашому подальшому баченню розвитку паркових зон міста і волі громади».

Ця заява міського голови під заголовком «Будівництво готелю біля парку Національного Відродження зупинили» оприлюднена на сайті міської ради 30.04.2014.

Потім змінили «готель» на «вуличну академію». На «захист» будівництва найняли спортивних молодиків у супротив тернополянам.

Потім на земельній ділянці Палацу культури «Березіль» містобудівна документація передбачала будівництво багатоповерхового житлового будинку з культурно-мистецьким центром. Теж люди протестували. І знову на захист будови вийшли молодики.

Тепер багатоповерхівка з квартирами вже на етапі завершення. Про появу нового культурно-мистецького центру не чутно в успішній звітності від міської ради.

Тож нема віри у «щирі» наміри реконструкції ресторану «Назарія» під спортивний комплекс. Тим паче, коли реалізатори вже не раз «хімічили».

І на сам кінець своєї вчорашньої заяви міська рада наголосила, що звертається до тернопільського осередку партії «Демократичний Альянс» спростувати поширену ними інформацію або надати підтверджуючі документи, які свідчать про причетність до власності на даний об’єкт працівників чи посадовців Тернопільської міської ради.

«У разі ненадання відповідних документів інформація, подана партіє(ю) Демальянс буде вважатися недостовірною та наклепницькою», – такий підсумок заяви.

Назарій Наджога


Читайте також: Земельні схеми Тернополя. Частина перша: Естакада, якої не буде

Земельні схеми Тернополя. Частина друга: Загадки вулиці Веселої

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE