Politerno > Статті > “Раз пішли на справу я і Рабинович”. Що відбувається в партії “За життя”

“Раз пішли на справу я і Рабинович”. Що відбувається в партії “За життя”

 • 31 Липня, 2017
 • 1440 Переглядів
 • 0

Проект має намір покинути його засновник – нардеп Євген Мураєв через розбіжності з Вадимом Рабиновичем.

В останні дні ЗМІ активно обговорюють чутки про те, що недавно створена партія “За життя”, яку очолюють Євген Мураєв і Вадим Рабинович, може розколотися. Причина – небажання Мураєва продовжувати політичний союз з Рабиновичем.

Ми вирішили розібратися – чи так це насправді і що в дійсності відбувається в партії, передає КП Україна

Альтернатива Опозиційному блоку

Історія почалася влітку минулого року. Коли обидва політики – і Вадим Рабинович, і Євген Мураєв синхронно заявили про припинення співпраці з партією “Опозиційний блок” у фракції якої вони перебували. Трохи пізніше вони оголосили про створення своєї власної проекту “За життя”, який після деяких зволікань був зареєстрований в Мін’юсті.

Вже в момент виходу Мураєва і Рабиновича з фракції, в Оппоблоці заявили, що це результат змови перебіжчиків з владою з метою розколу опозиційного електорату, а депутат Микола Скорик відразу охрестив новий проект Мураєва і Рабиновича – Мура. У відповідь Рабинович і Мураєв говорили, що це вони справжня опозиція, а ОБ – змовники з владою.

Правда, з самого початку існування нового проекту Рабиновича йому було відкритий “зелене” світло відразу по декількох напрямках.

В першу чергу – медійному. Рабиновичу дали світло на багатьох телеканалах, де опозицію зазвичай не люблять. У партії завелися серйозні фінансові ресурси – рідко який день обходиться без того, щоб в стрічці новин зарясніли, як під копірку написані новини про чергову заяву Рабиновича на ту чи іншу тему, а вулиці міст прикрасили численні бігборди з його особою. Деякі піар-акції прямо подсвічувались або підтримувалися владою. З останніх прикладів – теплий відгук СБУ на його візит до українського в’язня Миколи Корпюка в Росію.

“Таким вчинком народний депутат дуже підтримав ув’язненого, за те, що той дуже вдячний”, – вирішив для чогось прямо похвалити глава СБУ Василь Грицак очевидну піар-акцію Рабиновича (при тому, що ніяких практичних наслідків вона не мала).

При цьому, спостерігачі давно звертали увагу, що вся ця піар-кампанія ведеться не навколо розкрутки партійного бренду “За життя”, а навколо особисто Вадима Рабиновича.

Все це наводило на певні роздуми щодо зв’язків останнього з влада і реальності його опозиційності.

Тим більше, що через різні джерела надходила інформація на цю тему. Так, сайт “Фром-юа” стверджує: “влада здійснюює і фінансове підживлення Вадима Рабиновича, перераховуючи йому частину грошей з тіньового передвиборного фонду, який зараз створює Банкова з прицілом на вибори 2019 року за рахунок акумулювання корупційних потоків”.

На шляху розколу

Перші відомості про те, що між Мураєвим і Рабиновичем не все гладко, пройшли в політичних колах ще на початку року. А в останній місяць ми чули про це відразу від декількох людей, наближених як до Мураєва, так і до Рабиновича.

Самі політики їх не коментують, в самій партії заперечують будь-який майбутній розрив, але чутки лунають все наполегливіше.

Той же сайт Фром-юа пише: “в колі соратників Мураєв зараз прямо звинувачує Рабиновича в роботі на владу і в використанні партії “За життя” з метою особистого збагачення. Швидше за все, найближчим часом вони оголосять про своє політичне розлучення”.

Наше спілкування з близьким оточенням і Мураєва і Рабиновича, підтверджує, що вони знаходяться на межі остаточного розриву, який найближчим часом, швидше за все, буде оголошений офіційним.

Як сказали нам соратники Мураєва, основних претензій кілька.

По-перше, абсолютна неузгодженість всіх дій і заяв Рабиновича зі своїм партнером. “Таке відчуття, що є великий вождь індіанців Рабинович і його друг Кацман (піар-менеджер Рабиновича і його права рука – Ред), а всі інші навколо нього – порожнє місце. Нас просто ставлять весь час перед фактом”, – сказав один з близьких до Мураєву людей.

По-друге, до Мураєва все частіше надходить інформація про закулісні домовленості Рабиновича і влади.

Починаючи від того які заяви робити і які акції проводити і закінчуючи потоком грошей, який йде з Банкової в кишеню до Рабиновича.

По-третє, серйозно розходяться погляди між політиками щодо співпраці з іншими опозиційними силами, в першу чергу, з Оппоблоком. Мураєв, хоча і троллить ОБ час від часу, в цілому виступає за тісну координацію і співпрацю опозиційних сил і проти “внутрішньовидової” війни. Під час останніх наїздів влади на депутатів Оппоблока, Мураєв публічно зайняв позицію солідарності з нардепами від ОБ.

Остання Карибська крапля

У той же час Рабинович таврує Опозиційний блок чи не частіше, ніж влада.

Останній раз це відбулося на тлі скандалу з купівлею Рабиновичем землі на одному з Карибських островів.

Сюжет французького телебачення про це, де прямо на камеру нардеп торгується з продавцем і збиває ціну на землю з 12 до 10 мільйонів, активно розійшовся в соцмережах.

Рабинович потім плутано намагався пояснити, що це було щось на зразок жарту чи розіграшу, хоча з самого сюжету це якраз не випливає.

Йшлося дійсно про покупку, але цей момент Рабинович вважав за краще не коментувати, а замість цього зізнався в публічному доносі на депутата від ОБ Сергія Льовочкіна (його Рабинович звинуватив у поширенні інформації про карибську нерухомость).

Рабинович заявив, що зажадав від СБУ розслідувати наявність нерухомості у Льовочкіна у Франції. У самому ОБ це було сприйняте як донос на колегу по фракції (Рабинович досі не вийшов з фракції ОБ, побоюючись, що його тоді позбавлять мандата).

“Зрадник і перебіжчик Рабинович став .. стукачем. Сьогодні він сам повідомив, що доніс владі, якій служить, на депутата з Опозиційного блоку Сергія Льовочкіна, якому він зобов’язаний своїм мандатом депутата”, – написав у себе в ФБ нардеп Микола Скорик.

За словами людей з оточення Мураєва, і скандал з Карибським островом, і донос на депутата-опозиціонера в СБУ, нардепом були сприйняті негативно і лише посилили його відторгнення від Рабиновича.

“Євген, коли йшов створювати нову партію, що не підписувався під те, щоб її використовували в інтересах влади і в вузько-комерційних інтересах Рабиновича з Кацманом”, – позначив позицію Мураєва його соратник.

І примкнув до них Кацман

Наближені до Рабиновича люди в розмові з нами також визнають конфлікт між двома політиками, але проблем в ньому не бачать. “Вся партія тримається на рейтингу особисто Рабиновича. Мураєв, можливо, просто заздрить, але це його проблеми. З ним або без нього, але ми будемо йти вперед”, – сказав нам представник оточення політика. За його словами, в разі відходу Мураєва, посиляться публічні позиції піар-менеджер Рабиновича Володимира Кацмана, який, швидше за все, і стане реальною “особою №2” партії.

Втім, у Мураєва вважають, що не все буде так гладко. “Рабинович – шоу-мен, а всю реальну роботу вів Євген. Тим більше, якщо скандали продовжуватимуться, то Вадим просто втратить свій авторитет. У Мураєва позиція колишня – консолідація та активізація опозиційних сил в умовах наростання свавілля з боку влади. Виходячи з цього він і буде приймати подальші політичні рішення”, – говорить соратник політика.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь