Politerno > Статті > Україна і світ > Розтяжка для Зеленського. Що означає заява Клімкіна про вихід з Мінських угод

Розтяжка для Зеленського. Що означає заява Клімкіна про вихід з Мінських угод

  • 18 Травня, 2019
  • 1663 Переглядів
  • Comments Off

Глава МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна вийде з Мінських угод, якщо Росію повернуть в ПАРЄ .

Як відомо, Франція, Німеччина та інші країни ось-ось повинні прийняти Російську Федерацію назад до Ради Європи.

Росію, позбавлену права голосу у 2015 році, вже давно намагаються повернути в ПАРЄ, а Київ цьому всіляко перешкоджав. І ось тепер ситуація зрушилася на користь Москви. Але Клімкін, який однією ногою вже на виході з МЗС, поставив Європі ультиматум, шантажуючи виходом з Мінських угод.

Це може обернутися проблемами не тільки для нового президента Зеленського, але і для всієї країни – від нового витка бойових дій до остаточної втрати Донбасу.

Що кажуть експерти

“Напевно, це одна з найбільших дурниць, які сьогодні може зробити міністр закордонних справ. Адже сьогодні питання стоїть тільки одне – кого зроблять крайнім за провал Мінського мирного врегулювання. Україну? В результаті може посипатися система санкцій і у РФ розв’яжуться руки. Паспортизація показує, що Москва готова йти далі до визнання “республік”. Що тоді? Істерика? Або вирішили наостанок “погрітися на пожежі”, спорудити ще одну розтяжку для Зеленського?”, – каже політолог Руслан Бортник.

Фактично від Мінських угод залишилися тільки крихкий політичний і військовий баланс на сході України і режим санкцій.

“З політичної точки зору між ключовими учасниками Мінських угод – Євросоюзом, Росією і Україною – вирішується тільки одне питання: а хто винен в тому, що мінське мирне врегулювання не було реалізовано, угоди не були виконані. І зробити Україну в цій ситуації винною – це означає перекреслити всю ту дипломатичну стратегію, яка реалізовувалася останні п’ять років, здати ті переговорні позиції, які сам Клімкін і відстоював. Це означає, напевно, погодитися на російський варіант мирного врегулювання на Донбасі.

Я це розцінюю в діапазоні між колосальною дурістю і емоційністю (Клімкін боїться завершити свою роботу на тлі повернення Росії в ПАРЄ) – до здачі національних інтересів і згоди на російський варіант врегулювання конфлікту, скасування санкцій, автономію для Донбасу”, – говорить Бортник.

Є думка, що своєю заявою влада хоче підкласти свиню Зеленському.

“Можливо, Зеленського хочуть повернути в 2014 рік. Країна виявиться без Мінських угод на тлі кризи на Донбасі і можливої інтенсифікації бойових дій. І Зеленському доведеться з цим розбиратися: чи укладати нові угоди, що буде дуже непопулярним серед частини суспільства і що означає втрату електорату, або встати перед обличчям відновлення масштабних бойових дій, що відріже іншу частину електорату”, – прогнозує Бортник.

У той же час повернення Росії в ПАРЄ, яке планується в найближчий місяць-два, частина експертів оцінює як елемент втоми Європи, яка почала зняття санкцій з Російської Федерації та розвороту Заходу у бік Росії.

“Крім того, Україна втратила значну частину підтримки західних держав, втратила не тільки вплив своєї делегації і підтримку своїх ініціатив в ПАРЄ, але головне – наша країна втратила шанс виторгувати щось в обмін на повернення російської делегації до Ради Європи, наприклад, доступ до Криму нашого уповноваженого з прав людини, зрушення по ситуації з українськими моряками”, – говорить Бортник.

Останній місяць німецькі депутати ведуть роз’яснювальну роботу в ПАРЄ, переконуючи інших парламентаріїв, мовляв, боротьба України з РФ є “передвиборчою технологією”, і Європа не повинна її підтримувати.

Парламентарії також запевняють, що ідею вибачення Росії підтримує особисто Ангела Меркель, хоч сама німецький канцлер не озвучувала свою позицію з цього приводу.

У цьому контексті вже трапився інідент з українсько делегацією, яка зчепилася з німцями і у відповідь на своє обурення нібито отримала порцію добірних лайок.

В експертному середовищі ультимативну заяву Клімкіна та поведінку російської делегації в ПАРЄ розцінюють як великий мінус для самої України.

“Якщо російську делегацію повернуть в ПАРЄ, то не завдяки таємній дипломатії Кремля, а через відкриту тупість і невміння поводитися всіх цих Ар’євих”, – написав міжнародний експерт Олег Волошин на своїй сторінці в Facebook.

Скандали з українською делегацією в ПАРЄ трапляються періодично.

У ПАРЄ збиралися скасувати санкції ще минулої осені. 9 жовтня на голосування в Асамблеї збиралися винести резолюцію, яка ускладнює введення будь-яких санкцій. У цьому документі не було ні слова про Росію, однак всі розуміли, про що йдеться.

Тоді українська делегація влаштувала справжній цирк. Представники Києва голосно кричали, тупотіли ногами, кричали “Слава Україні!”, співали гімн російській журналістці і кидалися мікрофонами. А нардеп від БПП Олексій Гончаренко напередодні виступив в зелених рукавицях сантехніка.

Що пишуть в соцмережах

Екс-нардеп Андрій Артеменко вважає, що перед відходом з поста Петро Порошенко намагається ускладнити життя своєму наступнику Володимиру Зеленському, в тому числі через заяви Клімкіна.

“Якщо в цивілізованих країнах програвший президенти, яких прийнято називати кульгавим качками, перед відходом з поста зосереджуються виключно на гуманітарних питаннях, наш уткохряк Порошенко вчепився в президентське крісло всіма чотирма копитцями, сипле указами, здійснює призначення, в загальному всіляко ускладнює життя майбутньому Президенту Зеленському. Для чогось летить до Брюсселя, щось там відзначати, з кимось зустрічатися. Кому ти там потрібен, збитий льотчик?

Не відстає від нього і його і наш горе-міністр закордонних справ Клімкін. У Брюсселі шантажує європейців, що вийде з Мінська і тд. Хто тобі дав право після розгромної поразки твого боса на виборах і провалу вашої зовнішньої і особливо внутрішньої політики говорити від імені всього українського народу?  

Обраний Президент Зеленський ролики від вищого духовенства із закликами до миру розміщує, США ініціюють зустріч з Президентом Путіним на майбутньому саміті G20 в Японії, де українське питання буде одним з головних, а це кульгаве стадо ще комусь загрожує. З речами, на вихід!”

 

“Наш чудовий міністр закордонних справ Клімкін заявив в Брюсселі, що Україна вийде з мінського процесу, якщо Європа понизить санкційний градус в сторону Москви.

І тут прям мокрі очі у Європи і миттєва відповідь:

“О, ні, пане міні стр! Ви що? Не Виходьте з “мінсьу”, бороніть Європу від клятого Путіна життями своїх громадян, ми ж, цивілізація, без вас не встоїмо. Людоньки, шо ж це робиться. Ми продовжимо санкції, обов’язково! Ми зробим все, щоб занепокоєнь було у три рази більше! Нам же зовсім на вас не начхати! “– написав ведучий Макс Назаров.

“Клімкін зробив хід конем або просто втратив страх. Міністр публічно спробував шантажувати Францію і Німеччину виходом України з Мінського процесу: “Якщо ви підете (на зняття санкцій тиску щодо РФ), як хочуть кілька країн, я в той же день вийду і скажу, що “Мінська” у нас тепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви”, – сказав Клімкін” – процитував міністра блогер Денис Гороховський.

“Я так розумію, один з мажоритарних округів у Львівській області вже зайнятий …” – припустив Avals Olichech.

Читайте також: Порошенко втрачає владу над судами. Що означає відхід Філатова з Адміністрації президента

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE