[excange-informer informer="3"]
Politerno > Статті > Україна і світ > Що думають про прорив Саакашвілі у Львові – пришестя месії чи кінець безвізу

Що думають про прорив Саакашвілі у Львові – пришестя месії чи кінець безвізу

  • Вересень 11, 2017
  • 324 Переглядів
  • 0

У Львові, куди відразу після прориву кордону попрямував Михайло Саакашвілі, його зустрічали як героя.

У ніч після прориву львів’яни на площі Ринок вітали Міхо, а мер Андрій Садовий з цього приводу надів святкову вишиванку і назвав Саакашвілі “пан Президент”, маючи на увазі, очевидно, його колишню грузинську посаду, але багато хто побачив в цьому деякий підтекст.

Плани Міхо

Судячи з перших публічних заяв Михеіла Саакашвілі у Львові, це місто на перших порах стане його штаб-квартирою. Тут у нього не тільки підтримка місцевого мера, але і силовий захист. Його охороняють ветерани батальйону “Донбас” нардепа від Самопомочі Семена Семенченко. Сам Міхо поки утримується від оголошення “походу на Київ”, який від нього багато хто чекав.

“Поїдемо ми в Київ чи ні залежить від того, як ми вирішимо з нашими партнерами. Але я буду їздити багато. У мене немає паспортів. Я не можу літати на літаку. Буду їздити на машинах, на перекладних, автостопом, але достукаєюся до кожного українця. Я збираюсь проїхати по всіх регіонах України і макимально об’єднуватися з людьми і різними політичними силами. Абсолютно різні сили, які не сідали разом: Самопоміч, Тимошенко, Гриценко, ДемАльянс, Добродомов, громадські активісти сіли разом і об’єдналися. Загальна тема зараз, щоб не було свавілля. У нас два вороги, крім путінської Росії, це олігархат і корупція, які вбивають Україну”, – заявив на брифінгу в понеділок Міхо.

В оточенні Садового “Страні” підтвердили інформацію про плани Самопомочі об’єднатися з партією Саакашвілі “Рух нових сил” для спільного походу на вибори, а потім формування коаліції і уряду.

“Садовий забезпечить електоральну підтримку на Західній Україні, а Саакашвілі буде “тараном” проти Порошенка. Разом їм буде легше перемогти. Якщо після прориву кордону Міхо затримають, то рейтинг ще більше зросте, а якщо виженуть, то і з-за кордону він не дасть спуску Порошенкові, крім того, в його партії сильні активісти”, – сказав один з близьких до мера Львова експертів.

Новий месія

“Садовий популярний у Львові, до його думки прислухаються. Підтримка львівського мера приверне багатьох на бік Саакашвілі. Крім того, галичани завжди любили гнаних владою, сприймали їх як месій – рятівниками України. Раніше це був ображений Кучмою Ющенко, потім Тимошенко, Савченко, а зараз – Саакашвілі. Багато хто бачить в ньому наступного президента і готові йти за ним на новий Майдан. Події на кордоні і атака влади тільки додали рейтингу Міхо”, – сказав “Страні” місцевий політолог Андрій Даць.

Слово “месія” в контексті історії з Саакашвілі – серйозно і з іронією – все частіше звучить на Галичині.

“Стільки піару подарував Порошенко Саакашвілі! Юлі, напевно, навіть заздрісно. Згадалося, як Ющенка колись не пускали в Донецький аеропорт і як це сприйняли люди – якщо влада так боїться, значить він таки месія!”, – вважає журналістка Мар’яна П’єцух.

“Народ все мріє і сподівається на чергового “Мойсея”, при тому сам нічого робити не хоче і змінюватися теж”, – скептично налаштований активіст Олег Рудницький.

В цілому, серед львів’ян багато висловлюються на підтримку Саакашвілі і дивуються з приводу дій влади.

“Я не розумію чому Міхо не пускали в Україну. Хіба він злочинець, якого розшукує Інтерпол?”, – обурена Зоряна Лимаренко.

Інші ще більш відверто обурюються.

“Цілий поїзд зупинили не через Саакашвілі, а через одного шоколадного бариги, який ніяк нажертися не може і боїться Міхо як чорт ладану. Одна людина, яка хоч і займає високу посаду, може розчерком пера позбавити громадянства тільки через особисту неприязнь і страху за своє політичне і ділове майбутнє. Якщо він дозволяє собі таке з Саакашвілі, то простого громадянина навіть не помітить – розчавить”, – роздратований львівський активіст Юрій Волошин.

Цирк імені Саакашвілі

Частина галичан засуджує Міхо.

“Дивним виглядає вчинок Саакашвілі. Думала, він мудріший. Стільки в країні проблем, а він влаштував такий цирк”, – вважає Аліна Пруловская.

Інші львів’яни їй заперечують: “У даному випадку “цирк” влаштовує керівництво держави. Причому “цирк” на всю Європу. Може, Петя ще літакам іноземних компаній буде забороняти літати, якщо там знаходиться “неугодний” режиму пасажир?”, – говорить Юрій Демченко .

Багато розгніваних і на Київ, і на Міхо.

“Я не розумію, чому люди терплять і ведуться на провокації, що з боку Міхо, що з боку Києва. Помітно, як розділяють суспільство”, – говорить Тетяна Кравчук.

“Влада загралася і почала розхитувати ситуацію в країні, позбавивши Саакашвілі паспорта і громадянства. А зараз ми спостерігаємо за трагікомедією. Соромно за наших політиків. Знову зайвий раз ганьба на весь світ”, – нарікає Наталя Скрипець.

“Просто у нас немає держави, на жаль. Ну що ж – живемо далі”, – робить висновок активіст Василь Музика.

Що буде з безвізом?

Люди, тим часом, бояться скасування безвіза через події на кордоні.

“Цей прорив може закрити нам безвізові поїздки в Європу”, – хвилюється львів’янин Ростислав Куртяк.

“Ну все, тепер безвізу капут”, – солідарний активіст Володимир Прядко.

“Тисячі людей не могли перетнути кордон в своїх особистих цілях. Я ходила по чергах і бачила, що плачуть маленькі діти, батьки в розпачі. Поляки нарікали, що не потраплять в понеділок вранці на роботу. Вони дивилися на все, як на дикість якусь. У нас відберуть безвіз і навіть не буде, що заперечити”, – обурюється львівська активістка і журналістка Вікторія Балицька.

Інші переводять все в жарт. Мовляв, що… тепер і іншим всім можна так прориватися через кордон.

“Може, тепер і сигарети буде натовп проносити?”, – сміється Андрій Маринюк.

“А навіщо було чекати безвіза? Треба ж було проривати кордон всім активним натовпом!”, – жартує журналіст Любомир Ференц.

Прикордонники в шоці

Прорив Саакашвілі ввів в ступор прикордонників, які охороняють західні кордони країни.

“У “Шегинях” спочатку обернули прапором, а потім побили 12 прикордонників. Такого свавілля на кордоні тут ще не було. Це дуже поганий сигнал для всіх українців, які вирішать, що з прикордонниками можна вести себе як завгодно. Безпека на кордоні після цього інциденту може погіршитися”, – поділився з нами один із співробітників Західного управління держприкордонної служби.

“У “Шегинях” просто б…о творилося – натовп, що біжить зі словами на х…й, і при цьому ще дає стусанів жінці-прикордонницьі і стусани одному старшому генералу з сивиною, вириває протигази і б’є машини. Що це було?”, – дивується інший прикордонник.

Зараз, за ​​словами прикордонників, обстановка на кордоні з Польщею робоча.

“Всі пункти пропуску працюють в звичайному режимі, але люди вибиті з колії. До того ж, ходять чутки, що Київ дуже незадоволений, що Саакашвілі зміг прорвати кордон, і будуть звільнення серед прикордонників, в основному мова йде про начальство”, – сказав виданню джерело в західній прикордонній.

Поділитися: