Politerno > Статті > Україна і світ > Собаки Брагара і амури Богдана. Як “зашквар” став основною справою “слуг народу”

Собаки Брагара і амури Богдана. Як “зашквар” став основною справою “слуг народу”

  • 3 Лютого, 2020
  • 1453 Переглядів
  • 0

Головною зіркою серед “слуг народу” в останні дні, без сумніву, став юний народний обранець Євген Брагар, який вмудряється генерувати один скандал за іншим. Не встигли вщухнути пристрасті навколо спроби 25-річного нардепа поскаржитися в поліцію на волонтерок, які не бажали дивитися в рейсовому автобусі російськомовний серіал, як невгамовний парламентарій проїхався по українським пенсіонерам, порадивши їм продати собак елітних порід, заплатити за комуналку і не вимагати ніяких субсидій.

Така ініціатива законодавця, зрозуміло, одразу ж зустріла живий відгук як у простого народу, який почав активно тренуватися в дотепності, висміюючи Брагара фотожабами, так і у однопартійців нардепа, які не надто високо оцінили риторичний стиль колеги. Так, соратник Брагара по партії Гео Лерос, не дуже вибираючи виразів, обізвав того просто “довб…бом”.

В результаті Брагару довелося навіть вибачатися за свої слова, мовляв, “мені дуже шкода, що мої висловлювання викликали таку бурхливу реакцію”. “Я – нове обличчя в політиці і ще не навчився відповідати на чутливі питання… Хочу підкреслити, що не ставив за мету когось образити, тільки хотів звернути увагу на випадки несправедливості, коли люди, які не потребують допомоги, користуються субсидіями, приховуючи маєтки і свій розкішний спосіб життя… Приношу вибачення всім, кого могли образити мої слова”, – написав Брагар в Фейсбуці, що, звичайно ж, потік знущань над депутатом не зупинило.

Вибачення вибаченнями, але потужна самореклама, яку зробив собі Брагар буквально за пару днів, змусила журналістів пильніше придивитися до недосвідченого політика. І звернути увагу на одне з його інтерв’ю за вересень минулого року, яке тоді не отримало широкого розголосу через нерозкрученість персонажа. У цьому інтерв’ю Брагар пропонував не фінансувати українське патріотичне кіно, оскільки воно не приносить прибутку, на відміну від продукції “Кварталу 95”. І це вже не просто дурість про субсидії і собачок, хоча і дурість, звичайно, теж. Незважаючи на всю свою недосвідченість, 25-річний депутат повинен все-таки розуміти, що державної підтримки потребує якраз некомерційне кіно, яке знімається не тільки для того, щоб заробити грошей. Ну а “Квартал 95” успішно продає свою продукцію і без будь-якого державного фінансування, хоча на останнє регулярно претендуючи.

Таким чином, склавши всі зашквари Брагара, ми маємо в його особі не просто юного і недосвідченого політика, а й нову політичну “зірку” Зе-команди, яка цілком відверто сповідує “ватні” погляди.

Але не Брагаром єдиним живе “Слуга народу”. Паралельно з недосвідченим любителем собак відзначитися встигла і дещо більш досвідчена представниця правлячої партії Єлизавета Богуцька. Коментуючи одне з телевізійних ток-шоу, де брав участь відомий і шанований соціолог, заступник директора Інституту соціології НАН України професор Євген Головаха, вона назвала професора “якимось Євгеном Івановичем позаминулого століття”. Чи то Богуцька дійсно не знає Головаху, чи то у такий спосіб вирішила висловити йому свою зневагу, а заодно і підтримати його опонента на телешоу – міністра Кабінету Міністрів Дмитра Дубілета, але вийшло вкрай некрасиво. В першу чергу для самої Богуцької, яка продемонструвала як свою некомпетентність, так і звичайне хамство, викликавши хвилю справедливого обурення на свою адресу.

Обидві ці історії змушують в першу чергу задуматися про відомий соціальний ліфт Зеленського, який завдяки запитам виборця на “нові обличчя” підняв до рівня вищої еліти недосвідченого 25-річного Брагара, чиї життєві досягнення до обрання в парламент обмежувалися навчанням в аспірантурі, і політично нерозбірливу блогершу Богуцьку. Народ, котрий проголосував за “Слугу народу”, зрозуміло, до особистостей з партійного списку особливо не придивлявся і їх професійною компетентністю не цікавився, голосуючи виключно за зелений ярличок. Дуже вже хотілося “зробити їх всіх разом ще раз”. І ось тепер все це обертається для президентської політсили регулярним безглуздям “нових облич”.

Втім, поки все виглядає так, що для партії влади всі ці інформаційні проколи тільки на користь. Народ, схоже, поки готовий прощати своїм “слугам” будь-які ляпи з посиланням на недосвідченість, тим більше що “нові обличчя” у владі народу близькі і зрозумілі, в тому числі і дурнуватими витівками. Зате нудними їх точно не назвеш – одна тільки Верховна Рада все більше нагадує “Квартал 95”.

До того ж клоунада триває не лише у Верховній Раді. Відомий жартівник Андрій Богдан, котрий за сумісництвом очолює Офіс президента, став ще одним ньюсмейкером останнього тижня. Причому під пильною увагою суспільства опинилася не політична діяльність Богдана, а його особисте життя. Не так давно журналісти знайшли причину публічної пасивності глави ОП в останні тижні. Богдан, мовляв, розлучився з дамою серця Анастасією Слічною, через що впав в печаль і закинув політичну діяльність. Але, вдосталь настраждавшись від нещасного кохання, “сірий кардинал” вже повертається до нормального життя. Народ, звичайно, одразу ж кинувся вивчати всі подробиці інтимного життя чиновника, а сам Богдан тільки підлив масла у вогонь, написавши в соцмережах, що тепер він “в активному пошуку” .

Загалом, картина політичного життя України в епоху Зе вимальовується вкрай цікавою. Президент – “не лох”, прем’єр – “профан”, міністр економіки – “дебіл”, глава Офісу президента – герой-коханець з розбитим серцем, народні депутати щодня несуть з телеекранів нісенітниці самої різної повноти, а анонімні телеграм-канали плетуть інтриги, зливаючи інсайди різного ступеня достовірності. Все це з незмінним гумором і хорошим настроєм. І в усьому цьому балагані людям все менше діла до ринку землі, падіння промисловості, повзучої капітуляції перед Кремлем і такого ж повзучого реваншу “регіоналів”.

Читайте також: Сезон великої перетряски. Чи піде Богдан у відставку, чи звільнять Разумкова і кого зачистять в Кабміні

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE