Politerno > Статті > Україна і світ > Справа Поворозника. Які наслідки матиме для Кличка корупційний скандал з його заступником

Справа Поворозника. Які наслідки матиме для Кличка корупційний скандал з його заступником

  • 16 Квітня, 2020
  • 1093 Переглядів
  • 0

Несподівані обшуки, які пройшли в “правої руки” Віталія Кличка Миколи Поворозника, зійшлися в часі із зростанням рейтингу мера столиці. Але якщо це не випадковий збіг, то пригасити амбіції Кличка таким чином навряд чи вдасться.

Напередодні ввечері українські ЗМІ облетіла надзвичайна новина – СБУ нібито підозрює першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Миколу Поворозника у вимаганні через посередника $ 125 тис. хабара від представника компанії-забудовника. Гроші нібито вимагали за рішення про погодження містобудівних умов і обмежень.

Пізніше стало відомо, що операцію проводило управління СБУ в Києві та області в рамках розслідування справи за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) і ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу. При цьому посередник був затриманий спецслужбівцями після отримання хабара в $ 60 тис. Повідомлялось, що посередник діяв за вказівкою і погодженням з Поворозником, який нібито збирався отримати від ще одного забудовника $ 246 тис. Після затримання в міськадміністрації провели обшуки, але ніяких коментарів головного фігуранта новин до вчорашнього дня не було.

Тут варто зазначити, що перший заступник столичного мера – можливо, і не дуже відома особа, але в тому, що чиновницького і політичного досвіду у Поворозника – хоч відбавляй, не сумнівається ніхто. Майже 20 років він пропрацював в КМДА, пройшовши в економічних підрозділах адміністрації шлях від головного спеціаліста до директора департаменту економіки, а три роки тому став заступником мера. Іншими словами, у столичній владі він, як то кажуть, знає всі входи і виходи.

Вранці Поворозник впевнено і як ні в чому не бувало заявив, що ніхто його на хабарі не затримував, а у відкритій справі про хабарництво він проходить як свідок.

“Хабарів не брав. Ніяких розмов про неправомірну вигоду не вів, в тому числі з особою, про яку згадують в публікаціях. Всі заяви, що мене заарештували, спіймали на хабарі – брехня. Підозру ніхто не оголошував. Викликаний, як свідок, на допит в п’ятницю”, – заявив чиновник.

Підбадьорившись, Поворозник ще і зажадав від правоохоронних органів розібратися з поширенням неправдивої інформації в ЗМІ.

Підтримувати свого найближчого соратника і підлеглого кинувся і мер Києва Віталій Кличко, якого “сколихнула” новина про розслідування щодо Поворозника. Він заявив, що вчора в кабінеті його заступника представники СБУ і Нацполіціі дійсно проводили слідчі дії. Втім, міський голова столиці одразу нагадав, що перший заступник голови КМДА – чиновник високого рангу, і відповідно до законодавства такі справи – підслідність НАБУ, до якого мер звернувся з проханням оперативно розслідувати справу.

Читайте також: Ексзаступник Кличка хоче звести палац та базу відпочинку на заповідному острові Києва (Відео)

Кличко запевнив, що нікого не покривав і покривати не буде, але одночасно зробив прозорий натяк. “Якщо це чиїсь маніпуляції і політичні ігри, щоб дискредитувати міську владу, то однозначно повинні відповідати ті, хто за цим стоїть. Хтось повинен сісти: або корумпований чиновник, або ті, хто фабрикував цю справу”, – підсумував мер.

Що ж означають події, які відбулися вчора в мерії, і як варто оцінювати заяви самого фігуранта скандалу і мера столиці?

Для більшості українців, які стежать за столичної політикою, не секрет, що після протистояння колишнього глави Офісу президента Андрія Богдана і впливового “слуги” Олександра Ткаченка з мером міста, яке тривало кілька місяців, настало перемир’я між ОП і командою Кличка. Його архітектором, подейкують, став тоді ще помічник, а нині глава президентської канцелярії Андрій Єрмак, який на взаємовигідних умовах домовився з Кличком. Як неодноразово писали в ряді ЗМІ, суть домовленостей полягала в тому, що Кличко залишається на посаді глави КМДА, а натомість мер столиці повинен з розумінням поставитися до деяких “прохань” з Банкової.

За декілька минулих після домовленості місяців на деякі посади в КМДА були, як стверджують ЗМІ, призначені люди близькі до Єрмака, серед яких називають, зокрема, Олексія Кулебу. Крім того, як стверджують джерела в столичній владі, контролювати політичні процеси в місті став “слуга” Микола Тищенко, який впевнено посунув мавшого види на Київ Ткаченка і відомого забудовника Андрія Вавриша. Останні помітно зажурилися, втративши перспективу “завоювання” столиці, адже ідея дострокових київських виборів, яка обговорювалася ще влітку, зійшла нанівець, Ткаченка перестали розглядали як реального кандидата від партії влади, а рейтинг Кличка продовжував залишатися стабільно високим.

На якийсь час відносини між столичною владою та Банковою стабілізувалися, але, схоже, все змінила пандемія коронавирусу. На хвилі епідемії і активного піару видатних протиепідемічних зусиль глави КМДА рейтинг Кличка почав рости, і він нібито почав вести переговори про відновлення свого партійного проекту УДАР в форматі всієї країни.

Ситуація, дійсно, сприяла таким діям Кличка, який, як і інші мери мільйонників, отримав шанс показати себе “справжнім господарником”. На тлі зниження рейтингів “слуг” і президента, регіональні політичні важковаговики мають дуже непогані шанси переобратися, а в деяких випадках і перезапустити свої партійні проекти, чим і зайнявся мер Києва.

Природно, зашкалююча активність мера Києва, який багато в чому почав випереджати навіть Кабмін, не всім могла припасти до вподоби, тим більш, що про реанімацію своєї партії Кличко нікого явно попереджати не збирався.

До речі, тут можна згадати грудневі обшуки в КМДА, після яких чиновників Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту Державного архітектурно-будівельного контролю КМДА та Департаменту ДАБК в місті Києві звинуватили у зловживаннях. Діяльність згаданих Департаментів курирує ще один соратник Кличка, заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, котрий ще й “ходить” під кількома відкритими справами з підозрою в корупції.

У підсумку, обшуки у “правої руки” Кличка можна оцінити як сигнал з Банкової. Спроба “переведення стрілок” з СБУ на НАБУ, яку зробив Віталій Володимирович, не виглядає переконливою – Артем Ситник симпатією до нього ніколи не відрізнявся, відповідно, це просто “забалакування” інфопривода. Після “люб’язностей” між Зе-командою і Кличком кожен з них, схоже, залишився при своїх, але конфлікт, породжений зростаючим рейтингом мера і його планами щодо відродження своєї партії, нікуди не подівся, і чим ближче до місцевих виборів, тим більше буде приводів для сторін обмінятися новими ударами.

Читайте також: Прохання із Вашингтона і кеш для Коломойського. Чому Кабмін не став звільняти Кличка і чи будуть дострокові місцеві вибори

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE