Politerno > Статті > Україна і світ > Третій невідомий і різка зміна показань таксиста. Що стало причиною смерті Полякова

Третій невідомий і різка зміна показань таксиста. Що стало причиною смерті Полякова

  • 16 Жовтня, 2021
  • 836 Переглядів
  • 0

Смерть народного депутата Антона Полякова обростає новими подробицями.

Крім того, що в крові у нардепа знайшли метадон, який в поєднанні з алкоголем смертельний, в справі є дивні свідчення водія, які він після детектора брехні змінив.

Також останній вечір Поляков провів в компанії ще однієї людини – яка і стала ініціатором не менше дивної пересадки депутата з машини його товариша до таксі.

 

Від смерті до перших експертиз

Народний депутат від фракції “За майбутнє”, який пройшов до парламенту як “слуга народу”, помер в ніч на п’ятницю, 8 жовтня. Його знайшла в машині таксі поліція вже майже без свідомості. Врятувати Полякова не вдалося.

Поліція повідомила, що напередодні, в четвер увечері, Поляков був в компанії Руслана Джамбулатова. Цей громадянин – помічник нардепа Анни Скороход і брат Рустама Джамбулатова (бізнесмена чеченського походження, якого РНБО внесло в списки “злодіїв в законі”). 

Полякова та Скороход пов’язували романтичні відносини. Але, за версією слідства, вони напередодні посварилися.

У фатальний вечір компанію в розпиванні спиртного йому склав згаданий вище Джамбулатов. 

Спочатку Поляков випивав в ресторані. Ближче до ночі вони перемістилися в автомобіль Джамбулатова і каталися по місту. Але в якийсь момент, повідомив шеф поліції Києва Виговський, йому набридло. Тому народний депутат змушений був пересісти в таксі. 

Розтин провели в п’ятницю. Він показав, що причиною смерті став серцевий напад. У крові знайшли приблизно 1 проміле алкоголю – близько 200 грам горілки (не дуже багато для дорослого чоловіка). Пізніше токсикологічна експертиза підтвердила, що в організмі Полякова знайдено ще й метадон – наркотичну речовину, яка при поєднанні зі спиртним цілком може викликати летальний наслідок. 

Після цього слідство почало розглядати дві версії – самостійне вживання наркотику Поляковим або навмисне отруєння. 

Причому в поліції більше схиляються до другого варіанту.

“Алкоголь максимально підсилює ефект від метадону. Аж до фатального рівня. Важко припустити, навіщо Поляков по своїй волі вирішив змішати ці субстанції, так як ефект добре відомий і ті, хто споживає метадон, алкоголь одночасно з ним не п’є. Тому версія з умисним отруєнням з урахуванням нових даних отримує додаткові аргументи”, – каже співрозмовник в слідчих органах. 

Останній вечір Антона Полякова

Крім метадону, який невідомо навіщо вжив Поляков, є і друге біла пляма в цій історії – це його шлях з машини Джамбулатова у таксі.

Таксист, в машині якого помер Поляков, спочатку говорив правоохоронцям, що підібрав свого клієнта на зупинці. Але ці дані не підтверджувалися даними з камер відеоспостереження та за іншими ознаками. 

Тоді водія, за інформацією кількох ЗМІ, вирішили пропустити через детектор брехні. І він зізнався, що Полякова до нього пересадили з іншої машини і незабаром той втратив свідомість. 

Поляков сів у таксі ще в свідомості, але майже відразу його почало нудити, почалися судоми шиї. Тому водій порушив ПДР, щоб доставити його в лікарню. Якраз в цей час його і зупинила поліція, і поки депутату надавали допомогу правоохоронці, таксист зателефонував до “швидкої”.

Зміну показань пояснили так: “Спочатку він вирішив не вплутувати інших людей, тому сказав, що забрав з зупинки і віз”, – розповіла адвокат таксиста.

Пізніше цю інформацію офіційно підтвердили і в МВС – речник відомства Артем Шевченко.

У водія – громадянина Азербайджану Ельміра М. – є кримінальне минуле. Зокрема, з 2017 року він є підсудним у справі про торгівлю людьми (ст. 149 ч. 2). І не виключено, що він до цих пір підтримує зв’язки з кримінальними колами, а тому саме його для виконання “особливого доручення” і викликав в той вечір чоловік, який проводив час з Поляковим.

Але хто ця людина і яких “інших людей” таксист з кримінальним минулим вирішив не видавати?

Третій невідомий в справі Полякова

Зі слів водія таксі, йому подзвонив товариш, який випивав разом з Поляковим і Русланом Джамбулатовим і попросив поїздити якийсь час за їхньою машиною.

Очевидно, що третій чоловік – товариш таксиста – в цій справі представляє особливу цінність.

Адже, за словами джерел в МВС, саме по собі прохання “поїздити за машиною” дивне. 

“Таксист розповів, що його попросили їздити за машиною, у якій був Поляков. Що вже само по собі дуже дивно. Навіщо було їздити за машиною? Чому не можна було відразу в таксі посадити? Таксист сказав, що коли Поляков до нього сів, він ще був в свідомості, але буквально відразу йому стало погано. Тобто замість того, щоб викликати Полякову “швидку”, його пересадили у таксі. Таксиста покликав третій друг, який випивав з Поляковим. Але таксист злякався відразу про це сказати”, – уточнюють співрозмовники зі слідства.

Також у справі з’явилися свідчення Джамбулатова. Він теж каже про третього учасника цієї історії.

“Вони випили, каталися в машині Джамбулатова пару годин, а потім третій товариш покликав таксиста. Єдне питання залишається: Поляков сам ковтнув метадон чи йому підмішали? Або вмовили вжити, не пояснюючи що це? Адже метадон це не цукор, а в суміші з алкоголем – це майже вірна смерть. І навряд чи цього не знав Поляков. І напевно про це знали і його попутники”, – говорить джерело в МВС.

П’ять запитань до смерті Полякова

Слідство обіцяє назвати основну версію подій через тиждень – ще не закінчені всі експертизи. Але вкрай важливо, щоб ця версія відповіла на наступні питання:

1. Чому вирішили пересадити Полякова в таксі, а не відвезли його самостійно до пункту призначення? Тим більше, якщо до цього вони каталися на машині Джамбулатова близько двох годин?

Тут якраз можна припустити, що попутники могли знати, що Антон прийняв наркотик. І намагалися дочекатися, коли події речовина, але позбутися від нього до того, як йому стане погано. 

2. Звичайно, можна припустити, що Поляков себе якось неадекватно вів в машині з друзями – тому його і захотіли висадити, відправивши на таксі. Але тоді незрозуміло, чому вони заздалегідь викликали таксі і просили його слідувати за ними. 

3. Хто був третій чоловік, який випивав того вечора з Поляковим? І чому він вирішив викликати таксі?

4. Чи вживав метадон або інший наркотик хтось із тих, хто був з Поляковим в той вечір? Якщо ні, це ще один підозрілий маркер – з точки зору того, що Антона могли отруїти. 

5. Які показання у НАБУ дав Поляков напередодні своєї смерті? Він сам стверджував, що бачив, як в туалеті Ради “слугам народу” роздавали гроші за голосування. 

Це питання відсилає нас до версій смерті депутата – якщо з’ясується, що його отруїли. З огляду на те, що Антон був критиком Зеленського і “слуг народу”, то розслідування цього злочину може привести до дуже важких для влади наслідків.


“” Читайте також: Офшорне мовчання Зеленського. Чотири головних питання через тиждень після скандалу з Pandora Papers


 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE