Politerno > Статті > Україна і світ > У Росії 2020 рік стане роком “побєдобєсія”

У Росії 2020 рік стане роком “побєдобєсія”

  • 6 Січня, 2020
  • 1780 Переглядів
  • 0

На 2020 рік у Путіна великі види. І всі вони, так чи інакше, пов’язані з історією. І з тією, в яку Путін збирається правильним чином увійти, і з тією, яку він планує правильним чином написати. Втім, це ж пов’язані речі. Оскільки для того, щоб правильно увійти, а не вляпатися, в історію, треба щоб вона була правильно написана. І для цього 2020 рік – найкращий, оскільки в цьому році виповнюється 75 років закінчення Другої світової війни, тобто тієї події, що Путін приватизував і вживає для власних потреб.

Як зазначає блогер Ігор Яковенко, для Путіна це не просто черговий День Перемоги, а битва за місце на політичному Олімпі планети. Якщо йому вдасться зібрати на трибуни Червоної площі 9 травня 2020 року значну частину лідерів провідних країн світу, то він – Зевс. Якщо знову приїде один Додон, то Зевсом Путін, звичайно, залишиться, але тільки для російських телеканалів. Поки бій за наповнення гостьової трибуни на ювілейному Дні Перемоги для Путіна складається непогано.

Дуже великий подарунок Путіну зробили французи, обравши своїм президентом Макрона. Ще в кінці червня Макрон заявив, що в травні 2020 року відвідає Москву з нагоди святкування 75-річчя Перемоги.

Далі – президент Сербії Олександр Вучич. «Це велике свято для нас. І бути присутнім на цій події буде великою честю для мене. Так, звичайно, я збираюся і вже підтвердив свій приїзд. Ми разом перемогли, разом повинні і святкувати», – повідомив Вучич.

Президент Північної Македонії Стево Пендаровскі заявив, що має намір відвідати урочистості, приурочені до 75-річчя Перемоги. «Один з основних принципів нашої держави – це боротьба з фашизмом», – пояснив Пендаровскі. Чому для боротьби з фашизмом треба неодмінно їхати до глави фашистського режиму, президент Північної Македонії не пояснив.

Ну, і звичайно президент Молдови Додон. «Остаточне рішення є. Ми обов’язково поїдемо в Москву на 9 травня », – запевнив Додон. Хто б сумнівався!

В путінській обоймі, як зазвичай, президент Чехії Мілош Земан. Про його намір відсвяткувати 75-річчя Перемоги 9 травня 2020 року в Москві повідомив журналістам чеський прем’єр Андрій Бабіш. «Пан президент інформував мене про те, що планує поїздки по краях республіки, а також має намір брати участь в святкуванні Дня Перемоги в Москві, де також повинен бути американський президент і інші президенти», – сказав Бабіш. Правда, щодо того, кому і що повинен американський президент, прем’єр Чехії, можливо, кілька поквапився.

Швидше за все, Путін отримає на гостьову трибуну прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді. «Я вважаю, що ми просуваємося вперед швидкими темпами в реалізації порядку денного. Ви запросили мене приїхати в травні на святкування 75-ї річниці. Я із задоволенням приїду і зустрінуся з вами», – запевнив Путіна Моді.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян одним з перших прийняв запрошення президента Путіна на святкування 75-річчя Дня Перемоги в Москві. Про це радісно розповів міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. «Для нас особливо важливо, що прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян одним з перших відгукнувся на запрошення президента Путіна взяти участь в ювілейних заходах, які відбудуться 9 травня 2020 року на Червоній площі в Москві», – заявив Лавров.

Крім того, в МЗС Узбекистану підтвердили, що президент цієї країни Шавкат Мірза отримав запрошення і збирається на 9 травня до Москви.

Ну, і, нарешті, головна інтрига – Трамп. Він уже заявив, що хотів би бути присутнім 9 травня в Москві і підтвердив отримання запрошення на ці урочистості. Однак, висловивши в черговий раз свою симпатію і дружні почуття Путіну, Трамп залишив собі лазівку. «Це самий розпал політичного сезону, так що я подивлюся, чи зможу це зробити, але я хотів би поїхати», – заявив він.

Без Трампа гостьова трибуна буде виглядати біднувато і Путін це розуміє, тому докладе всіх зусиль, щоб його отримати. Тим більше, що чимало глав держав орієнтуються на поведінку лідера США.

Крім присутності Трампа, для Путіна важливо зібрати на ювілейний парад в Москві якомога більше голів держав пострадянського простору, щоб продемонструвати свою роль наглядача в цьому регіоні. Тому він завчасно намагається затаврувати ганьбою тих, хто не приїде. З цього ряду заяву Путіна про те, що відмова будь-якої з колишніх радянських республік від святкування 9 Травня в Москві стане демонстрацією неповаги до ветеранів війни. Чому поважати ветеранів війни можна тільки в Москві, а у себе вдома, в своїй країні глави інших держав цього робити не можуть, Путін не пояснив. Можливо, він ще в глибині своєї свідомості не до кінця повірив, що Радянського Союзу більше немає, і що Москва не є столицею ні для громадян України, ні для громадян Грузії, і взагалі ні для кого б то не було, крім росіян …

У пошуку вірного рішення знаходиться президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка на питання журналістів, чи поїде вона 9 травня 2020 року в Москву відповіла, що ще не визначилася і, ймовірно, обговорить це питання на початку 2020 рік в ході офіційного візиту в Україну зі своїм колегою Володимиром Зеленським. Зурабішвілі підкреслила, що питання Дня Перемоги буде обговорювати з Зеленським поряд з іншими. «Зараз я не зможу так прямо відповісти на це питання … Можу сказати лише одне: якщо якась країна і має повне моральне право святкувати 9 Травня, а точніше, згадувати жертв 9 Травня, то це Грузія, так як наша роль і жертви в цій війні були величезними в порівнянні з іншими».

Під великим питанням участь в святкуванні 9 травня в Москві президента України Володимира Зеленського. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі не випадково збирається радитися із Зеленським з приводу свого візиту в Москву. І справа не тільки в тому, що і Грузія і Україна постраждали від агресії путінської Росії, втративши частин своїх територій. Важливо, що і Зурабішвілі і Зеленського їх опоненти називають путінськими маріонетками. Тому поїздка Зурабішвілі на 9 травня до Москви стане великим подарунком для Михайла Саакашвілі, а присутність Зеленського на трибуні 9 травня на трибуні поруч з Путіним стане політичним самогубством для Зеленського.

Путін не знає історії своєї країни, а тим більше, історії інших країн. Але погрожує написати велику статтю на історичну тему, де буде дана правильне трактування історичних подій. Можливо, в цій статті не буде тієї відвертої нісенітниці, яку Путін постійно несе, коли намагається щось говорити усно на історичні теми. На зразок того, що «у нас на півдні в каганаті всіх називали євреями». Або коли він обізвав давно померлого посла Польщі в Німеччині «сволотою» і «антисемітської свинею» за те, що той підтримав пропозицію про еміграцію євреїв в Африку. Мабуть, Путіну забули сказати, що схожі ідеї підтримував лідер сіоністського руху Теодор Герцль і більшість його однодумців на 6-м сіоністському конгресі. Можливо, таких явних ляпів в цій статті не буде. Але сам факт, що людина, яка не знає історію навіть в межах шкільного курсу, збирається писати установчу статтю з історії, показує, наскільки глибоко Росія провалилася в той період своєї історії, коли глава держави був за сумісництвом і головним істориком, і головним лінгвістом, і головним літературним критиком.

2020 й рік в Росії приречений стати роком «побєдобєсія». Усередині країни уникнути цього не вдасться і багато громадян Росії будуть отруєні. Залишається сподіватися, що цією трупною отрутою не отруїлися сусідні країни.

Читайте також: Путін вважає Україну російською територією – пресконференція

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE