Politerno > Статті > Україна і світ > “Угорський сепаратизм” на Закарпатті: московські гроші не пахнуть

“Угорський сепаратизм” на Закарпатті: московські гроші не пахнуть

  • 2 Грудня, 2020
  • 1076 Переглядів
  • 0

Вся історія, що сталася на Закарпатті, спочатку з явною провокацією з виконанням угорського гімну, а потім і «накачуванням» ситуації до «потрібного градусу» навіть не говорить: кричить, що за всім цим стоять російські спецслужби, а сама ситуація повністю вкладається в плани по дестабілізації обстановки в нашій країні.

У кремлівських кабінетах, як і в 2014 році все ще продовжують вірити, що «маленька переможна війна» буде здатна повернути любов росіян до Путіна, що дозволить продовжувати безпроблемно керувати країною і продовжувати красти як раніше, а основними кандидатами на «примус до миру» на своїх умовах традиційно є Україна, Грузія і Молдова. Як? Незважаючи на звільнення з адміністрації президента РФ В. Суркова закладена ним ідеологія – сильно спрощена так звана теорія І. Пригожина «Порядок з хаосу» залишається в силі, більш того, він, продовжує всім цим займатися тільки під дахом своєї «альма-матер» в особі ГРУ МО РФ.

Цілі не змінюються: використання всіх доступних механізмів для дестабілізації соціально-політичної ситуації і провокування внутрішнього протистояння з кінцевою метою – приходу до влади «дружніх РФ режимів» і одним з інструментів всього цього є «куплене» Кремлем керівництво Угорщини і «українські угорці». Причому треба розуміти, що вони потрапили в дивовижне положення мало того, що можуть просувати таємну мрію про «велику Угорщину» так ще й робити це не безкоштовно, оскільки статті витрат на дану спецоперацію російської військової розвідки за весь час склали сотні мільйонів доларів.

Сценаріїв всього цього на даний момент передбачено два: перший можна умовно назвати «молдавським», а його суть полягає у нав’язуванні Україні плану «федералізації», який активно просувається «Українським вибором» кума Путіна – Віктора Медведчука. Він пов’язаний з приведенням до керівництва України (президент і парламент) політиків, які підтримують ідею автономії Донбасу в складі України і, в подальшому, почати процес федералізації України з наданням автономії як мінімум Закарпаттю, Буковині, Одеським болгарам. Кінцевою метою цього є повернення Донбасу Україні на умовах Кремля, що створить РФ набагато більше можливостей для руйнування української державності.

У тому випадку, якщо «молдавський сценарій» в Україні не спрацює, Кремль застосує другий сценарій – «стратегію хаотизации» в Україні, з завданням спровокувати масове громадянське протистояння в нашій країні (бажано на міжнаціональному або релігійному грунті), що може стати приводом для введення «російських миротворців» для запобігання кровопролиття і фактичної окупації країни росіянами.

Знаючи все це, події в Берегові починають бачиться зовсім під іншим кутом. Посудіть самі: виконання депутатами однієї країни гімну іншої при вступі в свої права, причому напевно більшість з них має угорське громадянство, це – явна провокація, але навіщо або навіть швидше чому? Це все пояснює сам ланцюжок подій, що стався на Закарпатті та, у подальшому, не тільки там.

Отже, спочатку був «угорський гімн», який можна розглядати як старт, продовженням чого стали події іншого порядку: Угорщина, якій в даній ситуації було б краще, як мінімум промовчати, оскільки «заліт» явно виражений, «раптом» почала «погіршувати ситуацію». Як? Угорщина попросила ОБСЄ направити моніторингову місію на Закарпаття у зв’язку з виниклою там ситуацією, повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. За його словами: «після засідання НАТО я розмовляв по телефону зі своїм другом Гентом Какаєм, міністром закордонних справ Албанії, який також в даний час очолює ОБСЄ. Я попросив його, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні поїхала на Закарпаття та розслідувала образи на адресу угорської громади».

Образи? Дозвольте… з вашого боку спостерігається явно виражене втручання у внутрішні справи України, що проявляється далеко не тільки в «гімні», а й в головному: Будапешт чітко до цього позначив за кого і як повинні голосувати «українські угорці». Реакція СБУ в даній ситуації, яка проявилася в обшуках відверто проугорських інституцій, які власне, цим і займалися, виглядає не просто як адекватна, а скоріше «зайве толерантною», в багатьох інших країнах за таке просто «голову б знесли». Більш того, «вірусне відео», в якому хтось, представившись представником «Правого сектора» обіцяє дістатися до всіх, хто отримав угорський паспорт, включаючи їх дітей, виходячи з вищевикладеного, швидше за все за власний кошт ГРУ МО РФ і було створено. Чому так? Адже в звільненому Слов’янську або Маріуполі «правосєки» так ні до кого і «не дісталися», ви серйозно думаєте, що в Берегово буде якось по-іншому?

А ось … ні, не угорці, а давно працюючий як мінімум паралельно з Кремлем Сійярто вважає інакше, за його словами: «спостерігачі ОБСЄ будуть проінформовані про те, що сталося, і зв’яжуться з представниками угорців Закарпаття». Він так само вважає неприйнятними дії Служби безпеки України на Закарпатті, де в понеділок, 30 листопада, пройшли обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів, який підозрюється в діяльності, спрямованій на порушення державного суверенітету України. Дійсно, в понеділок СБУ провела ряд обшуків в рамках розслідування справи про можливе втручання у внутрішні справи України і заподіяння шкоди державній безпеці України через фейкове поширення дії законодавства Угорщини та юрисдикції її державних органів на окремі регіони України. Крім того, в рамках слідства досліджується можлива державна зрада з боку окремих українських громадських діячів.

Треба розуміти, що у зв’язку з усім цим є проблема: за даними СБУ, під час обшуків правоохоронці виявили ряд друкованих матеріалів, які популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії на Закарпатті. Також була вилучена комп’ютерна техніка, засоби зв’язку та інші матеріали, які слідчі будуть досліджувати як доказову базу протиправної діяльності фігурантів. Це – «заліт» з боку Угорщини? Так, безумовно, причому жорсткий, в такий би ситуації вибачитися, але… вона не може, тому як, зобов’язання Будапешту перед Кремлем зробити це просто унеможливлюють.

Ось і заговорила Угорщина про іншу давню проблему для Кремля: вступ України в НАТО у форматі – ми будемо до останнього «ставити палиці в колеса». А тому – ця країна ворог? Зовсім ні, так буває, коли керівництво будь-якої держави «куплене Кремлем з потрохами» і у зв’язку з цим змушене грати у його інтересах, ось тільки історичні процеси, наприклад, повернення України в європейську сім’ю, можна тільки пригальмувати, але не зупинити в принципі.

Тому, саме питання згодом вирішиться просто і елегантно: при вступі України в ЄС кордони «впадуть самі собою», а до цього часу проблеми так – будуть, ось тільки інспіровані вони не Будапештом, а Москвою і вирішення питання Закарпаття треба шукати не на Заході, а на Сході, при чому не мирними переговорами, а повною і безумовною перемогою, після якої саме питання: чи має Україна як держава шанси на подальше існування – відпаде саме собою.

А до цього часу ми будемо спостерігати «гойдалки з угорським питанням», звичайно шкода, що дехто в Будапешті вважає, що «московські гроші не пахнуть», але, як то кажуть «маємо те, що маємо»…

Читайте також: У Путіна знайшли ще одну дочку: як виглядають діти президента Росії і чим вони займаються

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE