Politerno > Статті > Україна і світ > Українська феміда 5 років не може засудити прокурора за хабар у 150 тис. доларів

Українська феміда 5 років не може засудити прокурора за хабар у 150 тис. доларів

  • 6 Березня, 2020
  • 4544 Переглядів
  • 0

Сергія Нечипоренка затримали в листопаді 2015 року на одержанні частини хабаря в $150 тисяч. За 4 роки його справа майже не просунулася, а сам експрокурор літає в Болгарію, оплачує навчання сина у Великій Британії і продовжує купувати елітне майно.

В історії Сергія Нечипоренка розбиралися журналісти програми “Схеми“.

Нечипоренко прослужив в органах прокуратури 17 років. За цей час він і його сім’я встигли придбати будинок зі штучним озером під Києвом, чотирикімнатну квартиру в передмісті та низку офісних приміщень у центрі столиці.

Після Революції Гідності Нечипоренко потрапив під дію закону про люстрацію і був звільнений. Йому заборонили обіймати держпосади до 2025 року. Але на фінансовому становищі колишнього прокурора і його сім’ї це не позначилося: Нечипоренко з дружиною продовжили купувати елітну нерухомість та автомобілі.

“За роки прокурорської служби Нечипоренка і вже навіть після звільнення поступово зростав і сімейний автопарк родини прокурора з машин преміум класу: два Mercedes, Range Rover, Сhevrolet, Toyota”, – зазначають журналісти.

За даними “Схем”, дозволити собі це все на офіційну зарплату Нечипоренко не міг. За роки роботи в прокуратурі його дохід становив трохи більше ніж 1,2 млн гривень.

Після затримання на хабарі наприкінці 2015 року Нечипоренко вийшов на свободу під заставу в 3 млн гривень. Він розлучився і за угодою про розподіл майна передав колишній дружині Ірині Ореховій майже всю свою елітну заміську нерухомість, квартири, авто преміум-класу і частину офісних приміщень. З цього майна Печерський суд зняв арешт.

За даними “Схем”, залишитися на волі і зняти арешт з майна Нечипоренко допомогли 2 суди: Печерський, який першим почав накладати арешти на майно, і Шевченківський, де справа щодо Нечипоренка слухається вже понад три роки.

“Так, у Печерському, де накладали та знімали арешти з майна, систематично не викликалися прокурори та слідчі або навпаки – вони просто не приходили”, – зазначають журналісти.

Так, тоді ще слідчий ГПУ Андрій Грек не з’явився на жодне із засідань, пояснивши це тим, що в нього було цього дня інше засідання, а суддю він забув попередити – і з машини вартість 2 млн гривень зняли арешт.

“Не краща ситуація з дослідженням справи Нечипоренка і в Шевченківському суді, куди вона потрапила понад три роки тому. То судді хворіли, то прокурори не приходили. Досі не допитали жодного свідка”, – йдеться в розслідуванні “Схем”.

Під час рідкісних засідань суди ухвалювали рішення на користь Нечипоренка. Так, йому повернули закордонний паспорт і в 15 разів зменшили суму застави. Останнє рішення ухвалила суддя Оксана Голуб, чоловік якої з 2009 по 2012 рік був помічником тоді ще прокурора Нечипоренка.

Містом експрокурор їздить на Toyota Land Cruiser, що належить його колишній дружині. Зараз Ірина Орехова живе в Болгарії і, за даними “Схем”, із 2017 року Нечипоренко літав у цю країну щонайменше 20 разів. А його колишня дружина і теща купили там кілька квартир.

Також Нечипоренко часто буває у Великій Британії. Там навчається його старший син Сергій. Один семестр навчання коштує 16 тисяч фунтів – це понад 500 тисяч гривень.

Після звільнення з державної служб Сергій Нечипоренко пішов у банківський сектор, став радником голови правління “Місто Банку”, де працює досі. Застати його на робочому місці журналістам не вдалося. А коли кореспондент “Схем” після судового засідання поставив Нечипоренку питання про походження грошей на покупку елітного майна, він не відповів і тільки посміхався.

Читайте також: Зе-перезавантаження. Навіщо президент віддав Кабмін олігархам

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE