Politerno > Статті > Україна і світ > Вбивство Шеремета білоруськими спецслужбами. Що тут не так?

Вбивство Шеремета білоруськими спецслужбами. Що тут не так?

  • 4 Січня, 2021
  • 948 Переглядів
  • 0

Головне питання, з якого потрібно починати розмови про “плівки Шеремета”, — кому вигідно зараз злити (сфабрикувати) прослушку в кабінеті голови КДБ Білорусі. Відповідь на це питання поставить багато крапок над “і”.

1. Сенсаційна новина про прослушку 2012 року, нібито зроблену в кабінеті голови держбезпеки Білорусі, і документи про місцеперебування Шеремета в Зеленодольську стануть важливим інформаційним важелем боротьби з Лукашенком у 2021 році. І Шеремет, як поки це виглядає, — хороша “приманка” для західних ЗМІ (диктатор вбиває журналіста). Отже, перше, що потрібно зрозуміти, — це злив інформації не по Шеремету, а проти Лукашенка. І саме з цієї точки зору треба його розглядати.

2. Найважливіші питання, які потрібно поставити зараз, — це питання про те, хто міг робити цей запис і чому він злитий саме зараз.

На перше питання відповідей може бути три: росіяни, китайці або якась потужна натівська розвідка. Китайцям точно не потрібно завдавати удар по Лукашенку і тому, навряд чи їм вигідно було кудись зливати цю інформацію.

Натівці — теоретично можливо. Правда, поки неясно, чи буде другий хід. Адже наразі ця одноходівка навряд чи завдасть удару по Лукашенку.

Росіянам зараз може бути вигідна ця історія, адже вони стараються прискорити зміни до Конституції й намагаються зробити все від себе залежне, щоб уже цього року Лукашенко пішов у відставку, а замість нього прийшов хтось повністю підконтрольний їм. Між іншим, варто зауважити прямі аналогії цього зливу з плівками Мельниченка, де найяскравішим епізодом була історія про вбивство Гонгадзе (орли Кравченка й аналогічний підрозділ в КДБ Білорусі).

Підсумовуючи: запис і злив могли зробити або росіяни (що зараз виглядає більш вірогідно), або ж якась натівська розвідка.

3. Чому злив відбувся саме зараз? Останнім часом почали стихати протести й не виключено, що подібні речі можуть надати їм нове дихання. Річ у тім, що Лукашенко пробує максимально відтягнути свій відхід від влади, й згасання протестів йому якраз на руку. 

4. Окремо варто зупинитися на можливості вбивства Шеремета у 2012 році на території РФ. Вірогідність того, що Лукашенко міг віддати такий наказ виглядає просто неймовірною, адже це означало б, що він робить неймовірно недружній жест по відношенню до Путіна і ставить під загрозу і без того складні стосунки двох країн. 

5. Чи могли білоруські спецслужби зробити цей теракт в Києві? Теоретично так. І від того, хто і як розкручуватиме цю тему, стане зрозумілим, хто прослуховував голову КДБ Білорусі. Але чи зможе відкриття цього факту вплинути на внутрішньоукраїнську ситуацію? Поки виглядає, що ні, хоча будуть спроби качати Міністерство внутрішніх справ

Підсумовуючи, треба сказати, що поки важливо подивитися за другим і третім кроками цієї історії (якщо вони будуть, звичайно). Зараз же українська лінія цієї історії не є магістральною навіть в Україні.

Вадим Денисенко

Читайте також: Вакцина, “генетичні ножиці”, продовження тривалості життя: 7 найбільш значущих відкриттів 2020 року

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE