Politerno > Статті > Україна і світ > ВО “Свобода” про Донбас і Крим: блокада, деокупація і перевірка населення на лояльність

ВО “Свобода” про Донбас і Крим: блокада, деокупація і перевірка населення на лояльність

  • 18 Вересня, 2017
  • 1328 Переглядів
  • 0

У суботу, 16 вересня, в Києві українські націоналісти з партії ВО “Свобода” провели з’їзд, на якому представили оновлену “Програму захисту українців”. Її родзинкою став вельми радикальний “план деокупації Донбасу і Криму”.

Традиційно Олег Тягнибок був переобраний головою партії.. Він підкреслив, що головною метою “Свободи” залишається деоккупація Донбасу. “Свобода” як і двадцять шість років тому, так і зараз чітко заявляє: Москва – не “стратегічний партнер”, Москва – стратегічний ворог. Саме тому, що тоді не прислухалися до “Свободи”, сьогодні в Україні і є війна. Саме тому, що “Свободу” не слухають зараз – вона триває “, Москву треба не вмовляти, а примушувати з позиції сили. “Бо од чорта одхрестишся, а од московита не відмолишся” – заявив Тягнибок у властивій йому манері.

При цьому в самій партії висловили більш помірковану позицію, зазначивши, що “Програма захисту українців” містить чіткий план першочергових кроків для побудови потужної українського держави на принципах соціальної та національної справедливості. “Стратегія” Свободи “- знищити олігархію”, – заявила прес-секретар Тягнибока Христя Равлюк.

Ні Мінським угодам

У партії заявили, що Мінські угоди – це не мир і навіть не тактичний хід, щоб виграти час: “Це – війна на десятиліття, особливий статус Донбасу, який непідйомним каменем хочуть повісити на шию України і українців”.

На думку Тягнибока, єдиний шлях для України – вимагати заміни “Нормандського формату” переговорів на “Будапештський” з США і Великобританією. “Тим більше сама Америка відкритим текстом устами своїх ключових спікерів заявляє про свою готовність до такої зміни. А президент Порошенко після фотосесії з Трампом виходить на прес-конференцію і наполегливо заявляє, що альтернативи” Мінську “немає …”, – підкреслив Тягнибок.

Про Донбас і Крим

Окремий розділ в “Програмі захисту українців” присвячений Донбасу і Криму. ВО “Свобода” виступає за повну економічну, енергетичну, транспортну блокаду Криму і непідконтрольних Києву територій Донбасу “з одночасним забезпеченням прав і умов для життя вимушеним переселенцям”, недопущення надання Донбасу “особливого статусу” або проведення будь-яких виборів в повній деокупації.

Як сказано в “Програмі”, “після звільнення захоплених регіонів держава повинна провести повну перепаспортизацію населення, яка передбачає перевірку кожної особи на лояльність до України, а також наявність у неї громадянства інших держав і співпрацю з окупантами”.

Всі, хто зрадив Україну, брав участь в бойових діях проти українських підрозділів, повинні бути позбавлені громадянства і понести кримінальну відповідальність, вважають “свободівці”. “Залучити до кримінальної відповідальності і позбавити громадянства всіх, хто зрадив українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь в бойових діях проти українських підрозділів і здійснював інші злочини”, – говориться в програмі партії.

Також націоналісти пропонують “почати негайні заочні судові процеси щодо всіх виявлених колабораціоністів і зрадників з одночасним оголошенням цих осіб в міжнародний розшук; провести повну інвентаризацію та перереєстрацію прав власності на всі види майна на окупованих територіях; визнати всі угоди, укладені в період тимчасової окупації, такими що не мають юридичної сили; конфіскувати на користь держави все незаконно придбане зрадниками майно”.

При цьому в партії вважають, що потрібно прийняти і після деокупації –  почати втілювати державну програму поетапної реінтеграції територій. Передбачити економічну, транспортну, культурну, інформаційну та освітню реінтеграцію, а також провести адміністративно-територіальну реформу. Тільки після виконання всіх перерахованих вище процедур на територіях Донбасу і Криму можливе проведення будь-яких виборів, вважають націоналісти.

За матеріалами з відкритих джерел Інтернету

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь