Politerno > Статті > Ворог №1. Як Банкова буде боротися з рейтингом Тимошенко

Ворог №1. Як Банкова буде боротися з рейтингом Тимошенко

 • 30 Липня, 2017
 • 1473 Переглядів
 • 0

Влада продовжує боротися з Тимошенко – потенційним конкурентом Порошенка на президентських виборах, відзначають експерти в статті РІА Новини України.

Літо – період відносного політичного затишку, підведення підсумків і планів на майбутнє. А ще це сприятливий час для соціологічних замірів. Завдяки їм можна дізнатися, що кожен третій українець вважає політичну ситуацію в країні критичною, близько половини населення підтримують перевибори в парламент, а Тимошенко – найпопулярніший політик в країні.

Такі дані опитування Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, який проводився з 9 по 13 червня 2017 року. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Тривожні цифри

Згідно з опитуванням, 60% українців вважають поточну політичну ситуацію в Україні напруженою, 30% – оцінюють як “критичну”. Тільки 6% опитаних назвали ситуацію спокійною, а “благополучною” – менше 1%.

48% респондентів підтримують ідею проведення дострокових виборів до Верховної Ради, 35,4% проти, 16,7% не змогли відповісти. Перевибори, повідомляє дослідження, найбільше підтримують на сході країни – тут “за” висловилися 61% опитаних. У Центрі цифра склала 48%, на Півдні – 43%, на Заході країни – 36%.

При цьому 65% проголосували б на позачергових виборах в Раду, якби вони відбулися найближчим часом, а 23% не пішли б на виборчі дільниці. У грудні минулого року проведення дострокових парламентських виборів підтримували 46%, не підтримували 36,6%, не змогли відповісти 17,5%.

У парламент проходять 6 партій Особливу увагу викликала “рейтингова” частина опитування – за кого б віддали голоси українці. Лідером симпатій стала глава “Батьківщини” Юлія Тимошенко. Друге місце зайняв “Блок Петра Порошенка” Солідарність “. Третє місце розділили” Громадянська позиція “Анатолія Гриценка, і відповідно “Опозиційний блок”.

Також 5% -й бар’єр можуть подолати партії “За життя” Вадима Рабиновича (7,7% і 5,2% опитаних), Радикальна партія Олега Ляшка (7,3% і 5% відповідно) і об’єднання “Самопоміч” (5, 8% і 4,2% відповідно).

Примітно, що за “Рух нових сил” позбавленого українського громадянства Михайла Саакашвілі готові проголосувати 1,8% потенційних виборців і 1,4% з усіх опитаних, а за партію “Громадська платформа Надії Савченко” – 1,7% і 1,4% відповідно.

“Може стати наступною жертвою протистояння”

Електоральне лідерство Тимошенко може виявитися для неї річчю небезпечною: для влади “леді Ю” – давній противник і опонент, а нові цифри підтримки загрожують вилитися в неприємності, відзначають політичні експерти. Кампанія влади проти лідера “Батьківщини” йде, не припиняючись, заявив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Він нагадав, що ми вже бачили: “від звинувачень Тимошенко в результатах Стокгольмського арбітражу до кримінальних справ, які порушені проти її політичної сили”. “Чи то жартома, чи то всерйоз говорять, що у фракції” Батьківщини “немає депутатів, проти яких не порушено кримінальні справи. Тому ці соціологічні результати ще більше підстебнуть цю кампанію”, – повідомив експерт. Він вважає, що Тимошенко може стати наступною жертвою політичного протистояння в Україні: “після Садового, Коломойського, Саакашвілі сьогодні …”.

Руслан Бортник

Політолог прогнозує, що якщо дві сторони – влада і Тимошенко – не домовляться, проти лідера “Батьківщини” розгорнуть масштабну і важку політтехнологічну і інформаційну кампанію: “але, думаю, що це ближче до другої половини осені – зими, поки що в цій кампанії немає необхідності “.

“Ляшко хоче зайняти місце Тимошенко”

Тимошенко – один з найбільш незручних конкурентів для влади, впевнений політолог Олексій Якубін. “Влада намагатиметься використовувати різні приводи для зменшення її популярності. … Це вже почалося. Ми бачили, що була піднята тема газових контрактів, де Тимошенко ледь не звинувачували в тому, що вона підписала контракти, які привели до нинішніх високих тарифів, до зв’язків з Росією”, – заявив Якубін.

Він не виключив, що ця тактика буде продовжена

“І це буде не тільки ініціатива Банкової: ми бачимо, що її активно намагаються ініціювати тепер уже де-факто сателіти Банкової – маю на увазі” Радикальну партію “Олега Ляшка”. Ляшко дуже хоче зайняти це місце – Юлії Володимирівни Тимошенко. Тому, я думаю, що для Банкової дійсно, найближчим часом одна з головних цілей заключається в маргіналізації Тимошенко, поступове виключення її з публічної політики – в контексті проблеми 2019, президентських виборів в цьому році”, – підкреслив політолог.

Олігархи їй допоможуть?

На думку Якубіна, найближчим часом ми побачимо подальшу розкрутку теми з газовими контрактами, плюс паралельно з цим – “ми вже бачимо спробу підняти тему декларації самої Тимошенко, її доходів”. “Я думаю, що восени нас знову очікує повернення до цієї теми. Але швидше за все не руками самої Банкової, а її сателітів”, – спрогнозував експерт, зазначивши, що сама тема Тимошенко – дуже дратує для владу.

Олексій Якубін

Політолог також відповів на питання, чи є у Тимошенко можливості якось протистояти владі. “Ми вже бачили, що Тимошенко намагалася налагодити кілька контактів.

По-перше, з окремими олігархами, які або були ображені, або знаходяться в досить складних відносинах з Порошенком.

Маю на увазі спробу налагодити контакт з Ігорем Коломойським, для того щоб як мінімум отримати доступ до медіа-ресурсів, а можливо і інших ресурсів, які у нього є.

Другий нюанс – спроба налагодити контакт з Фірташем і отримати доступ на ефіри телеканалу “Інтер”. Тому що Тимошенко зараз намагається для цієї скривдженої частини олігархів показати, що вона є однією з небагатьох альтернатив, яка у них залишається, якщо вони хочуть як мінімум відновити якийсь свій вплив або відновити доступ до ресурсів, які у них були”, – сказав Якубін.

Втім, поки що, Порошенко вдається нейтралізувати Тимошенко, підсумував експерт.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь