Politerno > Статті > Україна і світ > Яким чином проросійські сили можуть тиснути на Трампа

Яким чином проросійські сили можуть тиснути на Трампа

  • 13 Квітня, 2020
  • 696 Переглядів
  • 0

Аналізуючи показання магната, які йому доводилося давати під присягою, і те, що відомо про спільні проекти партнерів, необхідно задатися питанням, чи впливають ділові інтереси Трампа на його політичну позицію.

Газета The Financial Times зацікавилася спільним бізнесом, який вів на початку 2000-х років нинішній президент США Дональд Трамп і виходець з СРСР Тевфик Аріф.

Ще будучи кандидатом в президенти, Трамп займав відверту проросійську позицію і запевняв, що у нього “нуль інвестицій в Росії”. Газета заперечує: “Але це неповна картина. В останні роки Трамп старанно намагався укласти альянси з бізнесменами, які мають зв’язки з Росією, – альянси, завдяки яким він міг би отримувати вигоду з відтоку капіталів з колишніх радянських республік, а також шукати сприятливі можливості в цих країнах. Якщо, як часто траплялося, ніяких угод не відбулося, то це сталося не тому, що Трамп сидів, опустивши руки“.

За даними FT, після серії фінансових невдач Трамп погодився стати обличчям Bayrock – непрозорої компанії Аріфа, яка укладала угоди по всьому світу, від США і Туреччини до Польщі, Росії та України. Мільярдер робив недвозначні визнання з цього приводу.

У статті FT, яку переводить InoPressa, також згадується Фелікс Сатер, права рука Аріфа, який прийшов в Bayrock з кримінального світу, а потім уклав угоду з прокуратурою і, визнавши себе винним в одному епізоді вимагання, став конфіденційним інформатором влади. Сатер народився в 1966 році в Росії, виріс в Брукліні, пише газета. У 1991 році він був визнаний винним в тому, що напав на людину і завдав йому розбитим келихом поранення в обличчя. “Опинившись у в’язниці, Сатер зізнався в причетності до афери з цінними паперами на 40 млн доларів, у якій було замішано кілька членів нью-йоркських мафіозних кланів“.

Bayrock мала додаткову зацікавленість, зважаючи на зв’язки з іноземними партнерами. У 2007 році компанія обміняла очікувані доходи від Trump SoHo та інших проектів на 50 млн доларів – інвестицію ісландської компанії FL Group. У наступному році ця компанія, як і значна частина ісландської економіки, збанкрутувала, що спонукало Росію надати Ісландії антикризовий кредит. Після цього фінансовий директор Bayrock Джоді Крісс подав до суду, стверджуючи, що мало місце виведення грошей з компанії.

На початку 2000-х років Трамп, по суті, перестав бути забудовником і власником казино, котрий має відкритий доступ на ринки капіталу. Він став артистом естради, який на телебаченні зображував магната, а також давав ліцензії на використання свого імені фірмам, які шукали собі бренд, йдеться в статті. Так, Trump SoHo насправді будувало спільне підприємство Bayrock і Sapir Organisation (“ще однією нью-йоркською фірмою з радянськими країнами, заснованої Таміром Сапіром, уродженцем Грузії”, – пише про неї газета).

Трамп визнавав, що обговорював з Аріфом потенційні угоди, в тому числі в Стамбулі, Варшаві, Києві і Москві. А члени сім’ї магната хвалилися своїми зв’язками з російськими грошима.

У результаті, попит на житло в Trump SoHo не виправдав очікувань, партнери не змогли погасити борги, і в 2014 році проект був проданий з аукціону. Після цього пошуки московських партнерів привели Трампа до переговорів з Аразом Агаларовим, російським забудівником, уродженцем Азербайджану, про будівництво місцевої “Вежі Трампа”.

Судячи з огляду FT, відгуки Трампа про ступінь близькості з неоднозначними партнерами змінювалися в залежності від того, як йшли справи. При цьому, минулого тижня пан Сатер заявив, що “повністю підтримує Дональда Трампа і вважає, що він буде кращим президентом цього століття“.

Читайте також: Чи козирною є українська карта у грі Байдена проти Трампа

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE