Politerno > Статті > Україна і світ > Заради самозбереження влада блокує питання про імпічмент президента

Заради самозбереження влада блокує питання про імпічмент президента

  • 17 Вересня, 2017
  • 1641 Переглядів
  • 0

У політичних колах України продовжує обговорюватися прийняття змін до законодавства, які дозволять врегулювати питання імпічменту глави держави. Ініціатори такого руху на місцях заявляють про тиск і погрози на свою адресу.

Хто стоїть на шляху створення механізму імпічменту президенту, розбиралася “Strana.ua“.

Звернення місцевих рад щодо імпічменту зривають за допомогою обшуків

На початку вересня “Strana.ua” вже писала про те, що з початком політичного сезону в Україні знову активізувалася тема імпічменту. Найбільш активно “розхитують” її в місцевих радах, де сильні позиції “Батьківщини”.

Місцеві осередки партії Юлії Тимошенко ставлять в своїх радах на обговорення пропозицію звернутися до Верховної Ради з проханням врегулювати питання відставки президента в результаті імпічменту. І в тих радах, де така більшість є, депутати голосують за відповідне звернення.

На нинішньому тижні подібне рішення могла розглянути комісія Київради з питань місцевого самоврядування. На її розгляд було винесено лише одне питання – розгляд проекту “Про імпічмент президента України”, ініційований фракцією “Батьківщина”.

Однак, на засіданні комісії не зібрався кворум – був відсутній депутат Київради фракції “Батьківщина” Олександр Березников. А причиною його неявки став обшук в його квартирі.

“Прийшли з обшуком до квартири члена фракції” ВО “Батьківщина” в Київраді Олександра Березнікова. Він не зміг прийти на комісію. А комісія повинна була розглянути тільки одне питання – звернення до Верховної Ради з метою врегулювати правову позицію щодо проведення імпічменту президенту “, – повідомив колега обшукуваного, депутат від “Батьківщини” Володимир Бондаренко.

У Генпрокуратурі кажуть, що до депутата завітали з приводу кримінальної справи.

“В ході відпрацювання діяльності конвертаційного центру, який діяв в межах одного з регіонів країни, пройшли обшуки за місцями можливого зберігання документів, речових доказів та іншого майна, яке використовувалося центром у незаконній діяльності. Один з обшуків пройшов в квартирі депутата Київради. Дані слідчі дії ніяк не пов’язані з його депутатською або політичною діяльністю”, – повідомляється на сайті Генпрокуратури.

Втім, за словами колеги Березнікова, саме тема імпічменту і стала приводом для обшуку.

“Я не хочу фантазувати, але інших підстав для приходу до Березнікова не було. І ми не вимагаємо імпічмент діючому президенту, ми всього лише вимагаємо закрити юридичну дірку в законодавстві на цю тему”, – заявив депутат.

Для чого потрібно законодавчо прописати процедуру імпічменту

На даний момент в законодавстві існує діра і процедура імпічменту президента ніяк не врегульована.

Змінити цю ситуацію повинен, перш за все, законопроект про тимчасові слідчі комісії, а також зміни в Регламенті Ради, які депутати ніяк не можуть узгодити.

Коли закон про ТСК буде прийнятий, то в разі вчинення президентом державної зради або іншого злочину (ці підстави вважаються достатніми для імпічменту президента, згідно з Конституцією України) парламент міг би створити Тимчасову слідчу комісію з цього питання.

Без законодавства про тимчасові слідчі комісії – неможливо зробити перший крок до імпічменту. Звичайно, законодавство про ТСК – це аж ніяк не все, що потрібно пройти за процедурою імпічменту, ще потрібні позитивні висновки Конституційного суду, який встановлює, чи відповідає ця процедура Конституції, а також Верховного суду, який вирішив, що дії президента є державною зрадою або іншим злочином. Але якби робота ТСК була регламентована законом, то гіпотетично главі держави було б чого побоюватися.

Один з близьких соратників Юлії Тимошенко визнає складності з врегулюванням такої процедури, при цьому він стверджує, що відступатися від свого в “Батьківщині” не мають наміру.

“Ми не маємо наміру відступати. Якщо є звернення місцевих рад, Верховна Рада зобов’язана на них відреагувати, і ми будемо це вимагати. Ухвалення закону про роботу ТСК назріло давно, і потрібно не тільки для процедури імпічменту. Але поки Рада знаходиться під контролем нинішнього президента, який боїться імпічменту, з цим можуть виникнути складності “, – вважає наш співрозмовник.

У питанні прийняття законодавства, яке врегулює процедуру імпічменту, союзниками “Батьківщини” виступає “Свобода”. Про необхідність прийняття законодавства про ТСК говорять і депутати від “Самопомочі”. За такий закон висловлювався і Михайло Саакашвілі. Але навіть якщо допустити, що він буде прийнятий, які дії за цим послідують?

“З точки зору декларованого курсу на євроінтеграцію для Петра Порошенка прийняття закону про імпічмент має бути справою честі. Але на даний момент всі дії президента спрямовані виключно на політичне самозбереження. Тому всі його багнети в парламенті будуть цьому протистояти, і всі ручні судові інстанції будуть всіляко блокувати найменші спроби прийняття закону про імпічмент”, – вважає політолог Андрій Золотарьов.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE