Politerno > Прес-релізи > Вентиляційне обладнання: яким буває та чому воно є запорукою комфорту у помешканні

Вентиляційне обладнання: яким буває та чому воно є запорукою комфорту у помешканні

  • 18 Січня, 2024
  • 203 Переглядів
  • 0

Вентиляція — це процес повітрообмін між приміщеннями в будинку та навколишнім середовищем. Вентиляційне обладнання встановлюється в будинках для контролю складу, вологості та чистоти повітря. Таким чином створюються оптимальні умови мікроклімату для життя. Ця стаття, написана за підтримки Jablotron Україна, допоможе вам розібратись у значенні та різноманітті сучасних вентиляційних технологій.

Для чого потрібно встановлювати спеціальне обладнання, якщо є природна вентиляція?

Природна вентиляційна система продумується у будівлі ще на етапі проєктування — це вентиляційні шахти й відтулини, які ви бачили на кухнях та у санвузлах. У цій схемі приплив повітря здійснюється через щілини (або спеціальні припливні клапани). Повітрообмін виникає через різницю температури/тиску між внутрішнім та зовнішнім середовищем, тож такий спосіб має низку недоліків:

  • Важко контролювати швидкість й потужність провітрювання;

  • Разом зі свіжим повітрям у приміщення проникає пил, алергени, комахи;

  • Така вентиляція відповідальна за більшу частину тепловтрат будівлі;

  • Якщо в будинку обладнано герметичні вікна, природний повітрообмін буде ускладнено.

Щоб розв’язати всі ці проблеми, встановлюється примусова вентиляційна система, про яку піде мова нижче.

Види обладнання для вентиляції

Тип вентиляції

Особливості

Приклади обладнання для вентиляції цього типу

Витяжна

Відповідає виключно за скидання відпрацьованого повітря з будівлі. Система ефективна, якщо облаштований гарний приплив свіжого повітря, що рівномірно розподіляється по всіх кімнатах.

●      Витяжні вентилятори для встановлення у повітровод;

●      Спеціальні витяжки над плитою на кухні.

●      Спеціальна витяжна установка;

Припливна

Використовується там, де система витяжки працює справно, але надходження свіжого повітря в приміщення обмежене. Ця проблема часто трапляється в добре утеплених будівлях із герметичними вікнами.

●      Бризер;

●      Провітрювач;

●      Припливний клапан

●      Велика припливна установка.

Припливно-витяжна

Завжди найефективніший спосіб провітрювання. Забезпечує повний контроль над повітрообміном, включно з надходженням свіжого припливу, його рівномірним розподілом по кімнатах й виведенням забрудненого повітря з будівлі.

●      Побутовий рекуператор повітря;

●      Повноцінна припливно-витяжна установка.

Які виробники вентиляційного обладнання та аксесуарів найбільш популярні

Jablotron (Чехія)

Окрім обладнання для припливно-витяжної вентиляції, бренд виготовляє надійні системи управління доступом та безпеки будівель. Тож очікувано, що до виробництва вентиляцій “Jablotron” підійшли з тією ж бездоганною точністю. Фірма створює справді розумні, якісні та енергоефективні вентсистеми.

Stiebel Eltron (Німеччина)

Бренд спеціалізуються на кліматичних системах: це припливно-витяжні установки, теплові насоси, обігрівачі для води та повітря тощо. Прилади виробництва “Stiebel Eltron” вирізняються екологічністю, енергоефективністю та дають змогу обирати оптимальні рішення для побутових і промислових потреб.

Meltem (Німеччина)

Фірма концентрується на виробництві стильних і доступних у ціні вентиляційних приладів: вентсистем, кухонних витяжок, декоративних решіток, припливних/витяжних вентиляторів та іншого обладнання, яке стосується цієї сфери. Пристрої “Meltem” мають високу надійність та енергоефективність. Каталог пропонує широкий спектр рішень для житлових й комерційних об’єктів.

Де шукати якісне вентиляційне обладнання та аксесуари?

Щоб купити якісну побутову техніку, важливо вибрати надійного постачальника — перебирайте варіанти, шукайте ліцензійне брендове обладнання за обґрунтованою ціною з гарантіями від виробника або постачальника.

  • Наприклад, відмінним вибором буде перевірений інтернет-магазин побутової техніки при кліматичній компанії. Звернувшись до такої фірми, ви зможете не тільки купити необхідні агрегати, а й замовити проєктування та встановлення кліматичних систем у вас вдома. Такий підхід гарантує професійну співпрацю та якісне виконання всіх поставлених завдань.

  • Крім того, можна звернутися в спеціалізований магазин кліматичного обладнання, який пропонує широкий вибір техніки та аксесуарів для кондиціонування, зволоження й провітрювання житлових кімнат.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE