Politerno > Прес-релізи > Візит до стоматолога: як він відбувається і як підготуватися

Візит до стоматолога: як він відбувається і як підготуватися

  • 7 Березня, 2024
  • 170 Переглядів
  • 0

До стоматологів звертаються різні категорії пацієнтів. Але здебільшого, одні звертаються, коли тільки з’являється набряк або зубний біль, інші – коли зуби вже пора видаляти. Їх усіх об’єднує одне бажання – лікувати зуби якомога рідше і бажано безболісно. Однак хірург-стоматолог проводить безліч операцій з видалення за день. Це означає тільки те, що далеко не всі розуміють, як ходити до стоматолога своєчасно. Спеціалісти CIS запевняють: необхідність відвідувань для лікування істотно скоротиться, якщо не пропускати профілактичні огляди. Це допоможе зберегти зуби здоровими та чистими, а також запобігти розвитку захворювань.

Як відбувається візит до стоматолога?

Під час профілактичного прийому терапевт проводить ретельний огляд ротової порожнини. Це необхідно, щоб встигнути виявити захворювання зубів на ранній стадії, якщо вони є. Ключова мета цієї процедури – допомогти пацієнту підтримувати ротову порожнину здоровою і попередити більшість можливих проблем завдяки швидкому реагуванню і призначенню відповідного лікування.

Також лікар проводить консультацію, відповідає на запитання, а після, за необхідності, може призначити одну або кілька з описаних далі процедур.

Професійне чищення

Майже завжди огляд включає і похід до стоматолога-гігієніста, який за допомогою спеціальних інструментів ретельно очистить зуби і ясна від нальоту і зубного каменю. Якщо цього не зробити, може виникнути карієс, розвинуться хвороби ясен, з’явиться постійний поганий запах з рота тощо. Крім іншого, гігієніст може, за необхідності, очистити зуби пацієнта за допомогою зубної нитки, а також покрити спеціальним лаком.

Рентген

Призначається не завжди. Все залежить від результатів огляду, симптоматики, а також віку пацієнта. Дослідження зубощелепного апарату необхідне, щоб виявити захворювання, які можуть бути не помітні візуально. До таких належать, наприклад, пошкодження щелепної кістки, непрорізані зуби, наявність кісти або пухлини, а також контактний карієс.

Завдяки сучасним технологіям, рентгенівська апаратура в стоматології практично не виділяє радіації. Для порівняння, її приблизно стільки ж, скільки можна отримати, провівши на сонці цілий день безперервно. Крім того, для додаткового захисту пацієнту завжди пропонують надіти спеціальне захисне покривало.

Важливий момент! Якщо підтверджено вагітність, обов’язково потрібно повідомити про це стоматолога. У такому разі рентгенівське обстеження буде призначено тільки за крайньої потреби.

Корисні поради для підготовки до походу в стоматологію

Сьогодні стоматологів бояться не тільки діти. Почасти саме тому дорослі так часто відтягують цей неприємний момент. Однак, якщо правильно підготуватися до того моменту, коли треба буде відвідати стоматолога. Завдяки цьому можна звести нанівець усі неприємні відчуття і зайві хвилювання. Ці корисні рекомендації обов’язково допоможуть:

  • За добу до прийому не пити алкоголь. Спиртні напої послаблюють вплив анестетиків, тому, якщо знадобиться лікування, воно може стати болючим.

  • Добре відпочити напередодні. Краще уникати занадто емоційних занять. Також бажано лягти спати раніше, щоб точно виспатися. Відчуття бадьорості та гарний настрій дадуть змогу не так сильно хвилюватися.

  • Перекусити до візиту. Якщо буде проводитися лікування, на голодний шлунок воно здатне викликати нудоту і навіть блювоту. До того ж після процедур не можна буде їсти щонайменше кілька годин.

  • Дотриматися гігієни. Перед поїздкою бажано добре почистити зуби та скористатися зубною ниткою (флосом). Подбати про свіжість подиху легко за допомогою ополіскувача для рота. Якщо не вийшло вдома, у більшості стоматологій можна попросити одноразову зубну щітку.

  • Одягнутися з комфортом. Найкраще вибрати те, що не буде сковувати ні дихання, ні рухів.

  • Не приїжджати заздалегідь. Якщо запис на конкретний час, немає потреби приїжджати раніше. Це лише посилить хвилювання. В умовах живої черги теж можна трохи розслабитися – пройтися кілька хвилин вулицею, почитати книжку або зіграти в гру на телефоні.

  • Обов’язково поговорити з лікарем. Перед початком лікування важливо повідомити стоматолога про всі поточні та хронічні захворювання, а також наявність алергії на медикаменти.

  • Подбати про себе. Не приїжджати в клініку з температурою, нежиттю, вірусною хворобою – це протипоказання для стоматологічного лікування.

  • Порадувати себе після. Це може бути що завгодно, від купівлі улюблених ласощів до походу в кіно тощо.

Яка періодичність візитів до стоматолога?

Виявляється, що далеко не всі впевнені в тому, як часто потрібно відвідувати свого стоматолога. Якщо на цей момент зуби і ясна перебувають у хорошому стані (наприклад, лікування щойно закінчилося або ж у ньому зовсім не було необхідності), візит до стоматолога можна відстрочити максимум на пів року. Якщо ж ротова порожнина здорова ще не до кінця – потрібно прибрати запалення, зробити пломбу або щось ще – правильно буде заздалегідь домовитися зі стоматологом про термін наступного візиту. І не варто соромитися ставити запитання своєму лікарю.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE