Politerno > Україна і світ > Винищувач Білорусі посадив літак з редактором опозиційного телеграм-каналу. ФОТО

Винищувач Білорусі посадив літак з редактором опозиційного телеграм-каналу. ФОТО

 • 23 Травня, 2021
 • 175 Переглядів
 • 0

У національному аеропорту “Мінськ” 23 травня примусово посадили літак Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, щоб затримати колишнього редактора опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.

Як повідомляється, літак розвернувся в районі Ліди і вирушив в Національний аеропорт “Мінськ”, де здійснив посадку, як свідчать дані flightradar24.com.

Пілоти над територією Білорусі подали сигнал SOS, на карті flightradar24.com рейс був позначений червоним. 

Очевидці кажуть, що в аеропорт приїхали пожежні автомобілі МНС і машини швидкої допомоги. Пілоти повідомили про можливе мінування. Зараз на місці працюють сапери. Пасажири лайнера проходять повторний огляд.

Видання Наша Ніва пише, що повідомлення про замінування літака не підтвердилось, але прес-служба аеропорту поки не має даних про те, коли літак зможе продовжити свій рейс. Оскільки у подібних екстрених випадках передбачені додаткові перевірки.

За даними опозиційного білоруського телеграм-каналу NЕХТА, на борту літака Ryanair, який після повідомлення про мінування позапланово приземлився в аеропорту Мінська, знаходився Роман Протасевич, якого переслідує режим Лукашенка. Протасевича затримали білоруські силовики.

“На борту рейсу, який летів з Афін до Вільнюса, був Роман Протасевич! У Білорусі йому загрожує смертна кара. Лукашисти захопили літак, щоб арештувати Протасевича”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що якщо подивитися на траєкторію маршруту літака, то можна побачити, що до аеропорту Вільнюса було набагато ближче.

Саме тому літак не повинен був приземлятися у Мінську.

Повідомляється про те, що Протасевича вже затримали білоруські силовики.

Після посадки Романа Протасевича затримали. Цю інформацію підтвердили у телеграм-каналі Головного управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі. 

Роман Протасевич був головним редактором телеграм-каналу “Нехта”, останнім часом –  телеграм каналу “Беларусь головного мозга”. У Білорусі його звинувачують у тероризмі. 

У телеграм-каналі “Пул Первого“, який контролюється Лукашенком, повідомили, що пілоти нібито після повідомлення про замінування звернулися з проханням до Мінська про екстрену посадку.

“Хоча борт був майже над кордоном, звернулися до Мінська, щоб прийняти літак. Про ситуацію одразу доповіли президенту. Лукашенко дав чітку команду – розвертати і приймати літак”, – пишуть у ньому. 

Також повідомляється, що за дорученням Лукашенка для супроводу літака піднімали винищувач Міг-29.

“Зараз Міг-29 очікує, доки завершаться необхідні перевірочні заходи, щоб супроводити літак до кордону з Литвою”, додають у повідомленні.

Згодом у пресслужбі аеропорту Мінська заявили, що повідомлення про мінування літака не підтвердилося, пише державне інформагентство “Белта”.

“Хоча перевірка ще триває, можна вже сказати, що повідомлення про мінування було неправдивим. Коли літак продовжить політ за маршрутом, поки важко сказати”, – розповіли у пресслужбі. Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь