Politerno > Україна і світ > Слід зруйнувати монополію політиків на управління країною – Тимошенко

Слід зруйнувати монополію політиків на управління країною – Тимошенко

  • 11 Квітня, 2017
  • 1765 Переглядів
  • 0

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко вважає, що відповідно до нинішньої законодавчої бази влада фактично зосереджена в руках однієї особи – президента України, що є небезпечним явищем, оскільки призводить до її монополізації і відсутності важелів для суспільства задля реального впливу на політику держави. А тому слід ухвалити принципово новий суспільний договір, який буде розроблений інтелектуалами суспільства.

Про це лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко сказала під час виступу у програмі “Свобода слова” на ICTV.

“Так склалось, що відповідно до Конституції України колосальна влада зосереджена в руках однієї людини – президента, що є небезпечним явищем для України. Оскільки через одну людину можна проводити будь-яку політику, яку суспільство не зможе проконтролювати. А тому треба руйнувати монополію політиків на управління країною”, – зазначила голова фракції.

За словами політика, саме тому що президент України фактично зосередив у своїх руках всю повноту влади, він має змогу призначати на важливі керівні посади контрольованих осіб, які реалізовують ту чи іншу політику, вигідну владі.

Саме у такий спосіб сьогодні на посаду голови НБУ була призначена бізнес-партнер Петра Порошенка – Валерія Гонтарева, призначення якої є прерогативою президента України, крім того головою НКРЕКП указом президента був призначений бізнес-партнер Петра Порошенка – Дмитро Вовк, а Фонд гарантування вкладів очолив Костянтин Ворушилін, який теж є бізнес-партнером Петра Порошенка.

“Чого чекати від нової кандидатури на пост голови НБУ? Прийде людина, яка буде інструментом, що буде проводити політику діючого президента України”, – прокоментувала Юлія Тимошенко перспективи призначення нового очільника Національного банку України.

Саме тому, за словами парламентарія, сьогодні необхідно переглянути Конституцію України як основу життя країни і укласти принципово новий суспільний договір.

“Ухвалення Конституції України – це був крок вперед, адже ним зафіксували незалежність України. Але суспільство не приймало участі у створенні Конституції Україні, а тому колишня партійна номенклатура нав’язала умови, за яких влада перебуває в руках народу, в той час як суспільство не має жодного важелю впливу окрім революції”, – пояснила нардеп.

Саме тому, як вкотре наголосила Лідер фракції «Батьківщина», відповідно до чинного законодавства сьогодні «таким чином розподілили повноваження, що в руках президента опинилось все, а в руках людей – нічого», і саме тому такий стан справ потребує негайних змін як то ухвалення нового суспільного договору.

“Такий новий суспільний договір між людьми повинен народились не в кулуарах Верховної Ради і не політиками, а інтелектуалами суспільства, які не мають власних бізнес-інтересів у політиці”, – підсумувала Юлія Тимошенко.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE