Politerno > Україна і світ > Порошенко втішився, що виконав одну з обіцянок – 11 червня запрацює “безвіз” (Відео)

Порошенко втішився, що виконав одну з обіцянок – 11 червня запрацює “безвіз” (Відео)

  • 11 Травня, 2017
  • 1513 Переглядів
  • 0

11 червня 34 європейських країни запровадять безвізовий режим в’їзду для громадян України, які мають біометричні паспорти.

Про це заявив президент Петро Порошенко, коментуючи рішення Ради міністрів Євросоюзу, яким остаточно схвалено надання громадянам України права на подорожі без віз.

Він запевнив, що 17 травня у Страсбурзі в Європарламенті у його присутності підпишуть відповідний законодавчий акт, потім це рішення опублікують в Офіційному журналі Союзу – і за 20 днів по тому воно набуде чинності.

“Приблизно 11 червня 34 європейських країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів – для безвізових короткострокових поїздок”, – заявив Порошенко.

“Зникнуть черги в посольства та візові центри. Залишиться в минулому виснажлива тяганина із збору паперів. Люди заощадять гроші, які витрачали на консульські збори та послуги посередників”, – наголосив він.

Порошенко вважає, що “безвіз” – це “гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності нашої держави”. “Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більшою мірою стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору”, – сказав він.

Президент зазначив, що шлях до “безвізу” був непростим, українці мали здійснити низку реформ під час війни, а друзі нашої держави у Євросоюзі – протидіяти “численним спробам російського лобі заблокувати наш “безвіз”.

“Я безмежно вдячний всім, завдяки кому зміг виконати одну із основних передвиборчих обіцянок“, – сказав Порошенко.

На його думку, рішення Ради Євросоюзу – історичне: “Це – неначе повернення додому після довгої та виснажливої  подорожі… Повернення до нашого спільного європейського дому”.

“Цінуйте свій український паспорт. І любіть Україну!” – додав Порошенко.

Як повідомлялось раніше, 11 травня Рада ЄС остаточно затвердить без обговорення законодавчий регламент про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також Шенгенської зони.

Комітет постійних представників ЄС – 26 квітня затвердив надання безвізового режиму для України. Посли Європейського союзу в середу, 26 квітня, схвалили надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

Далі за процедурою документ мають підписати 17 травня президент Європарламенту Антоніо Траяні та посол головуючої в ЄС Мальти.

Після опублікування безвізовий режим для українських громадян набуде чинності, як планується, 11 червня.

Як відомо, що у вересні минулого року Порошенко очікував на рішення про введення безвізового режиму між Україною та ЄС ще у жовтні, але процес загальмувався.

Ще однією важливою передвиборчою обіцянкою президента було швидко завершити АТО на сході України, однак бойові дії досі тривають і Київ не контролює частину території.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE