Politerno > Україна і світ > Розслідування щодо втручання Росії у вибори в США – Дерипаска попросив імунітет

Розслідування щодо втручання Росії у вибори в США – Дерипаска попросив імунітет

  • 27 Травня, 2017
  • 1267 Переглядів
  • 0

Наближений до Кремля російський олігарх Олег Дерипаска запропонував дати свідчення конгресу США про втручання РФ у американські вибори в обмін на повний імунітет. Йому відмовили.

Про це з посиланням на New York Times пише DW.com.

Пропозиція Дерипаски послідувала на тлі дискусії щодо його зв’язків з Полом Манафортом, який очолював передвиборну кампанію Дональда Трампа.

Представники конгресу не прийняли умов Дерипаски через стурбованість, що надання імунітету ускладнить роботу федеральних слідчих у кримінальних справах.

Як відомо, видання The Associated Press опоблікувало статтю про те, що Манафорт таємно працював на Дерипаску, просуваючи інтереси Путіна. Його завданням було протидіяти антиросійській опозиції в пострадянських країнах.

Фактами оплати послуг Манафорта зайнялися агенти Мінфіну США, які розслідують фінансові злочини.

Сам олігарх заявляв про готовність розповісти Конгресу США про зв’язки з Манафортом.

У свою чергу, комітет з розвідки Сенату, що розслідує втручання Росії в вибори в США, попросив політичну організацію президента Дональда Трампа передати всі документи передвиборчої кампанії, що стартувала в червні 2015 року.

Про це з посиланням на Washington Post пише Reuters.

Лист Сенату, що містить вимогу передати всі документи, електронні листи і телефонні записи, минулого тижня отримав скарбник кампанії Трампа, повідомляє видання.

Документ підписаний сенатором-республіканцем Річардом Барром і головою комітету Марком Уорнером, однак, як повідомляє Washington Post, вони відмовилися від коментарів.

Комітет передвиборчої кампанії Трампа знаходиться в Нью Йорку в Трамп Тауері. Ним керує колишній заступник начальника кампанії Майкл Гласнер і Джон Пенс, небіж віце-президента США Майка Пенса.

Як відомо, обидва комітети з розвідки (Сенату США та Палати представників США) розслідують зв’язки Флінна та інших членів кампанії Трампа з Росією у справі про втручання у вибори.

ФБР також проводить своє розслідування щодо втручання Росії та представників кампанії Трампа. Колишній директор ФБР Роберт Мюллер, який був призначений спеціальним радником в розслідуванні про втручання Росії у вибори в США, спочатку зосередиться на екс-радникові Дональда Трампа з нацбезпеки Майклі Флінні і колишньому керівникові його виборчого штабу Полі Манафорті.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE