Politerno > Україна і світ > Єврокомісар Ган розпочав трьохрічну антикорупційну ініціативу Євросоюзу в Україні

Єврокомісар Ган розпочав трьохрічну антикорупційну ініціативу Євросоюзу в Україні

  • 2 Червня, 2017
  • 1515 Переглядів
  • 0

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан в рамках свого візиту до Києва дав старт антикорупційної ініціативи ЄС в Україні

Сьогодні я хочу сказати, що ми офіційно відкриваємо ініціативу ЄС по боротьбі з корупцією в Україні. Це найбільша програма підтримки ЄС у сфері боротьби з корупцією на даний момент”, – сказав він, інформує видання Гордон.

У прес-службі Кабміну повідомили, що мета антикорупційної ініціативи ЄС – посилити спроможність новостворених антикорупційних інституцій і зміцнити зовнішній контроль за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та медіа.

Ініціатива триватиме три роки. Внесок Єврокомісії на її функціонування складає 15 млн євро, Міністерства закордонних справ Данії – 1,34 млн євро.

Очікують, що програма дасть змогу посилити новостворені антикорупційні інститути в питаннях ведення розслідувань, здійснення кримінальних переслідувань випадків корупції.

Також ця ініціатива повинна допомогти комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції підвищити ретельність дослідження законодавства у сфері боротьби з корупцією та відстеження впровадження реформи.

Із метою надання допомоги українському парламенту в питаннях реалізації вищезгаданих завдань буде створено консультаційну раду міжнародних експертів.

Окрім того, ця ініціатива буде сприяти залученню громадянського суспільства та ЗМІ до антикорупційної діяльності, особливо в регіонах.

Національне антикорупційне бюро було створено в Україні у квітні 2015 року. Відомство відповідає за розслідування корупційних злочинів, пов’язаних із вищими чиновниками.

Станом на лютий 2017 року НАБУ розслідувало 264 провадження, сукупний розмір предмета злочину в яких становить 82,9 млрд грн.

Завдяки діяльності бюро, за даними директора відомства Артема Ситника, удалося запобігти розкраданню 583 млн грн, на рахунки держпідприємств повернули 116 млн грн.

25 травня Ситник заявив, що сума збитків від корупції на державних підприємствах перевищує суму траншів, які Україна отримує від Міжнародного валютного фонду.

За підсумками 2016 року Україна посіла 131-шу позицію в рейтингу сприйняття корупції, складеному Transparency International. У доповіді наголошують, що за рік Україна продемонструвала мінімальне поліпшення індексу, що “може бути пов’язане із запуском системи електронного декларування”.

У рейтингу сприйняття корупції в бізнесі, який склала компанія Ipsos MORI на замовлення аудиторської фірми Ernst & Young, Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії й Африки. Дослідження проводили з листопада 2016 року до січня 2017-го.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE