Politerno > Україна і світ > ЗМІ: Кримінальні справи, відкриті проти Луцького і Клименка, неправомірно закриваються правоохоронцями

ЗМІ: Кримінальні справи, відкриті проти Луцького і Клименка, неправомірно закриваються правоохоронцями

 • 27 Вересня, 2017
 • 1089 Переглядів
 • 0

Колишній проректор Національного авіаційного університету, колишній глава Солом’янської райдержадміністрації в Києві і екс-народний депутат Максим Луцький спільно зі своїм бізнес-партнером Сергієм Клименком замішані в схемах, тільки банківська частина яких коштувала державі близько 1 млрд грн.

Про це йдеться в статті журналіста Павла Костенка “Максим Луцький та Сергій Клименко пішли на останнє коло”, опублікованій на “Цензор“.

Відзначається, що історія однієї зі схем почалася ще в 2007 році.

“Максим Луцький тоді вже був народним депутатом України і входив до комітету з питань освіти і науки. При цьому продовжував  “курирувати” рідний для себе вуз. Фактично така, що належить Луцькому і його бізнес-партнеру Сергію Клименко компанія ТОВ “Лігвіс Л” виконувала для НАУ роботи з реконструкції ряду нежилих приміщень”, – повідомляє видання.

Так, в листопаді 2007 року такий договір про інвестування було укладено щодо АТП по вул. Симиренка, 1, а в 2009-му – по вул. Лебедєва-Кумача, 5. На сьогоднішній день по обом адресами побудовані спортивні клуби мережі Sport Life.

“Загальна площа втрачених університетом приміщень – близько 7000 м² і приблизно 0,5 га землі”, – йдеться в статті.

Журналіст нагадує, що “крім хлібної посади в університеті, у Максима Луцького є ще ціла різношерста бізнес-імперія з півтори сотні компаній, серед них – відправлений сьогодні на ліквідацію “Терра Банк”.

“Після того, як компанія Луцького, яка реконструювала приміщення НАУ, взяла кредит в “Терра Банку”, а потім спробувала його фіктивно погасити в напівмертвій фінустанові, борги і результати діяльності групи екс-проректора стали не тільки його проблемою, а й проблемою держави в особі Фонду гарантування вкладів. Судові слухання по поверненню близько 100 млн грн боргу за цією схемою – зараз якраз в самому розпалі. Всього ж Генеральною прокуратурою доведено факти виведення з “Терра Банку” близько 360 млн грн”, – зазначає автор розслідування.

При цьому Луцький сьогодні активно бореться за відновлення посади проректора НАУ і регулярно висвітлює на своїй сторінці в Facebook судові успіхи в цьому процесі.

“Відомо також, що частина кримінальних справ, відкритих сьогодні проти Максима Луцького і його подільників, неправомірно закриваються правоохоронними органами, навіть незважаючи на недавні заяви Генеральної прокуратури про завершення досудового слідства за фактами розграбування “Терра Банку”, – йдеться в статті.

На думку журналіста, “справа” по двох спортклубах “може в рівній мірі стати як тріумфом справедливості щодо скоєних економічних злочинів, так і прикладом беззубості правоохоронної системи, яка навіть при наявності всіх доказів не здатна довести до завершення справи про розграбування державного вузу його ж керівниками”.

Нагадаємо, в червні 2014 року тодішній міністр освіти Сергій Квіт розпорядився усунути проректора і за сумісництвом в.о. ректора Національного авіаційного університету Максима Луцького від виконання обов’язків, висловивши припущення, що він може мати безпосереднє відношення до корупційних схем.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь