Politerno > Україна і світ > Кожен четвертий переможець конкурсу в новий Верховний суд України не повинен там працювати

Кожен четвертий переможець конкурсу в новий Верховний суд України не повинен там працювати

  • Вересень 29, 2017
  • 457 Переглядів
  • 3

Вища рада правосуддя оголосила 111 кандидатів на призначення суддів до Верховного Суду України, яких передадуть на підпис президентові України.

Про це повідомляє УП.

Як відомо, у фінал вийшло 120 кандидатів у Верховний суд.

Своїм рішенням у п’ятницю Вища рада правосуддя відмовила двом кандидатам – Тетяні Франтовський і Володимиру Матюхіну.

Крім того, ВРП безстроково відклала призначення Вікторії Мацедонської, Тетяни Стрілець, Олександри Яновської, Валентини Симоненко, Ольги Ступак, Сергія Погребного та Вадима Коротуна.

Як повідомили в Громадській раді доброчесності (ГРД) раніше, кожен четвертий переможець конкурсу в новий Верховний суд України не повинен там працювати через невідповідність критеріям доброчесності.

“Серед 120 переможців конкурсу у Верховний суд, за яких тепер можуть голосувати члени Вищої ради правосуддя, кожен четвертий є з таким званим “вето” або висновком Громадської ради доброчесності, що вони точно не відповідають критеріям доброчесності або професійної етики”, – повідомив на брифінгу в Києві член ГСД адвокат Роман Маселко.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону “Про судоустрій і статус суддів”, у зв’язку з чим в країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад має бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

Please follow and like us:

3 Comments Already

Comments are closed.