Politerno > Тернопільщина > Тернопіль посів друге місце в Україні за найдорожчою платою з утримання будинків і прибудинкових територій

Тернопіль посів друге місце в Україні за найдорожчою платою з утримання будинків і прибудинкових територій

  • Жовтень 23, 2017
  • 777 Переглядів
  • 0

Найбільший середній рахунок за утримання будинків та прибудинкових територій в Україні щомісяця отримують у Києві. У вересні у столиці власники стандартних двокімнатних квартир площею 60 м. кв. сплачували за цей вид комунальних послуг в середньому понад 351 грн.

Це приблизно в півтора рази більше, ніж у Тернополі. Про це повідомляє Слово і діло.

Найнижчий же тариф на утримання квартирних будинків у Полтаві – всього 46,2 грн на місяць на двокімнатну квартиру. Трохи більше платять у Херсоні, 57,6 грн, та у Сєвєродонецьку – 67,8 грн. У столиці Закарпаття функція утримання будинків і прибудинкових територій покладена на управителів будинків (рішення Ужгородської міськради від 23 грудня 2016 року), тож там тарифи варіюються.

Що ж входить до переліку послуг, які зобов’язані надавати житлово-комунальні організації в межах наведених вище тарифів? Це, перш за все, прибирання (прибудинкової території, сходових кліток, підвалу, технічних поверхів і даху) – все разом 2,11 грн за кожен квадратний метр квартири. 1,27 грн за кв. м. житла коштує обслуговування ліфтів.

0,46 грн за квадратний метр житла коштує ремонт внутрішньобудинкових систем гарячого й холодного водопостачання, опалення, каналізації, різноманітних технічних пристроїв та елементів зовнішнього впорядкування території (наприклад дитячих майданчиків). Стільки ж – технічне обслуговування гарячого та холодного водопостачання, каналізації та опалення. За що ще доводиться платити в складі цього тарифу – дивіться в інфографіці «Слова і Діла».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *