Politerno > Тернопільщина > Революція мам у Тернополі: розлючені жінки з дітьми сьогодні штурмували міськраду (Відео – Фото)

Революція мам у Тернополі: розлючені жінки з дітьми сьогодні штурмували міськраду (Відео – Фото)

  • Листопад 30, 2017
  • 970 Переглядів
  • 4

Декілька десятків жінок, які працюють у Тернополі, але не мають прописки, прийшли вранці 30 листопада під міську раду на позачергову сесію. Жінки незадоволені рішенням про те, що за відвідування дитсадків їх дітьми доведеться платити щомісяця 1 215 грн, плюс харчування.

Крім розлючених мам під будівлею міськради зібралися також активісти і виключені з лав “Свободи” депутати міськради Сороколіт, Навроцький і Турський. Їх знову не пропускали в приміщення ТМР молодики під пильним контролем депутата облради від фракції “Свобода” Олега Сиротюка і нардепа Михайла Головка. За такі дії депутати дочекалися криків “Ганьба” і від жінок, і від активістів.

Через якийсь час декількох жінок з дітьми таки пропустили в залу засідань, інших застопороли на прохідній.

Як пояснили правоохоронці, пропустити всіх бажаючих вони навряд чи зможуть – у сесійній залі немає стільки місця.

В той же час сільський голова Гаїв-Шевченківських Богдан Брич пробував поснити поліцейським і охоронцям, що місця в залі є і люди мають усі законні права відвідати засідання сесії. Згодом пропустили ще невелику частину протестуючих матерів.

Зазначимо, що батькам дітей, незареєстрованих в Тернополі, міська рада пропонує не тільки платити за харчування, але і покривати інші витрати дитсадків. Щомісячна плата – 1215 грн. Обурені батьки готові до радикальних дій. На захист людей стали юристи та громадські активісти.

Тернопільські мами вже писали про дане нововведення. Ось одне з повідомлень:

“Нам зателефонувала вихователька і сказала, що з 1 січня будемо платити 1200 грн+харчування”, – пише тернополянка Юлія Недзельська. – Якщо в селі, в якому дитина зареєстрований, ні громади, отже, немає, кому перераховувати гроші, що робити?!!! Я офіційно працевлаштована в Тернополі, але зараз в декреті.”

Активіст “Автомайдану” і юрист Павло Іванечко (Pavlo Ivanechkoнагадує,  що рішення про те, щоб брати з людей без прописки гроші, згенеровано особисто Сергієм Надалом і його заступниками:

Сьогодні на сесії ТМР звучали відмазки що у рішенні по дітях виноваті всі (Ігор ТурськийПохилий ОлександрБогдан Брич і голови сільрад), але тільки не справжні винуватці. Нагадаю рішення, про те щоб “брити” з людей без прописки гроші, згенеровано особисто С. В. Надалом і його заступниками, проголосовано на сесії міської ради під тиском міського голови з переконанням для депутатів “голосуйте на користь тернополян, бо вас обирали тернополяни”, а люди без прописки це не люди:(. Також образи від міського голови лунали і на бюджетній комісії, Надал не підбирав слів даючи характеристику людям без тернопільської прописки. З того часу деякі депутати розібралися та змінили свою думку інші ж ні.

А тепер про тих хто допомагав і допомагає боротися проти незаконного рішення: Назар Зелінка і самопоміч відстоювала на бюджетній комісії думку людей і здоровий глузд; тодішній голова бюджетної комісії Ігор Турський був проти даного рішення на комісії і найбільшим противником дискримінаційного рішення під час обговорення і прийняття його на сесії ТМР; голова РДА який намагався ввести процес прийняття і вдосконалення цього рішення у цивілізоване русло і налагодити діалог між владою міста і району. Viktor Shumada який вніс проект рішення про призупинення дискримінаційного рішення міськради і таким чином дав можливість усім сторонам вдосконалити його; Іван Сороколіт який консультував і консультує людей яким чином налагодити діалог із владою.
Нажаль міськрада і досі стоїть на своєму не чує людей та щей перекладає провину на інших, проте люди цього не попустять. Люди не будуть оплачувати свою гроші через наглість чиновників.

Please follow and like us:

4 Comments Already

Comments are closed.