Politerno > Тернопільщина > Тернопільський технічний університет долучився до створення “Музею ІТ” – MAGNETICONE.ORG

Тернопільський технічний університет долучився до створення “Музею ІТ” – MAGNETICONE.ORG

  • 8 Грудня, 2017
  • 1556 Переглядів
  • 0

Днями Тернопільський національний технічний університет ім.Івана Пулюя теж долучився до створення “Музею ІТ”.

Завдяки доценту  кафедри інформатики та математичного моделювання Гладьо Юрію Богдановичу, завідуючому кафедрою Михайлишину Михайлу Стаховичу та декану факультету комп’ютерно-інформаційних систем та програмної інженерії (ФІС) Барану Ігорю Олеговичу майбутній музей отримав:

  1. Арифмометр механічний ВК-1 (орієнтовно 1968 р.в.), призначений для виконання арифметичних операцій додавання, віднімання, множення та ділення цілих та десяткових чисел. Використовувався у наукових та навчальних закладах, інженерних, бухгалтерських та планово-економічних  відділах підприємств та установ. Випускався з 50-х до 70-х років ХХ ст.
  2. Логарифмічну лінійку – застосовувалася в наукових та інженерних розрахунках з точністю 3 (три) значущі розряди.
  3. Процесор Pеntium II – особливість у застосування формфактора установки у спеціальний роз’єм.
  4. Калькулятор Satek (Японія) 1977 р.в. – один із перших  калькуляторів, що дозволяв виконання крім простих арифметичних операцій також складних арифметичних функцій (sin, сos і т.д.)
  5. Книга – перший довідник з комп’ютерної техніки, що була розроблена в СРСР (значною частиною в АН УРСР) станом на 1969 рік. Має історичну цінність.
  6. Планки пам’яті SIMM 30 контактів – перші зразки пам’яті персональних комп’ютерів IBM PCXT.

В сучасному світі інформаційні технології завойовують дедалі значущу роль в житті суспільства. Сьогодні абсолютно звичними є нетбуки з доступом до мережі Інтернет через безпровідні точки доступу, смартфони та планшети з вбудованими диктофонами, фотоапаратами та доступами до електронних документів, тощо. Але важливо всю історію зміни технологій зберегти та показувати меньшому поколінні.
Саме тому Благодійни Фонд “MagneticOne.Org” спільно з КЗ ТМР “Станцією юних техніків” організовують “Музей ІТ” в Тернополі.
Величезна подяка всім, хто допомагає в створенні та облаштуванні музею.

Читайте також: Дві компанії з Хмельницького приєдналися до створення “Музею ІТ” в Тернополі – MAGNETICONE.ORG

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE