Politerno > Україна і світ > З Михайлівської площі частина мітингувальників пішла до ВР – не обійшлось без провокацій (Відео)

З Михайлівської площі частина мітингувальників пішла до ВР – не обійшлось без провокацій (Відео)

 • 18 Лютого, 2018
 • 1806 Переглядів
 • 0

Колона маршу “За майбутнє” пройшла центром Києва й вийшла до Михайлівської площі. У ході взяли участь понад 5 тисяч людей.

Люди вигукували гасла “Відставка”, “Київ, вставай!”. Конфліктів помічено не було.


На мітингу учасники маршу “За майбутнє” ухвалили резолюцію, в якій висунули вимогу відставки президента України Петра Порошенка і заявили про створення комітетів громадянського опору і груп прямої дії.

У резолюції, яку учасники акції проголосили зі сцени, зазначено вимоги “негайної відставки президента, проведення дострокових президентських виборів та дострокових парламентських виборів”.

“Ми оберемо перехідний парламент на один рік. Туди прийдуть 300 осіб, які ухвалять необхідні закони і зміни до Конституції”, – зазначено у резолюції. Також зазначається, що буде створено “антикризовий уряд”.

У резолюції заявляється про створення комітетів громадянського опору.

“Комітети створюватимуть з усіх охочих, в комітет має входити людина від кожного багатоквартирного будинку. Для тих, хто готовий негайно діяти, ми створюємо групи прямої дії, які будуть здійснювати цивілізований тиск на прибічників Порошенка, які пікетуватимуть депутатів і суддів, вимагаючи їх відставки і відставки Порошенка”, – зазначено у резолюції.

Учасники мітингу оголосили про продовження збору підписів за відставку президента України.

У свою чергу лідер “РНС” Міхеіл Саакашвілі у відеовключенні з Нідерландів під час мітингу у Києві заявив, що в Україні незабаром представлять “свого кандидата у президенти від народу, кандидатів у парламент і уряд України”.

“У нас буде свій президентський кандидат від народу. Також представимо список бандитів, які грабують Україну, яких повинна чекати в’язниця в Україні і в Європі – за те, що вони зробили з українським народом… Ми ніколи не будемо ні з ким домовлятися”, – заявив Саакашвілі.

Після мітингу частина учасників “Маршу за майбутнє” з Михайлівської площі на заклики лідерів зі сцени вирушила до наметового містечка під Верховною Радою.

Як повідомляє кореспондент УП, організатори маршу сповістили, що нібито під будівлею парламенту йде штурм наметового містечка.

Однак інформація про штурм не підтвердилася.

Як виявилося, правоохоронці без конфліктів забрали понад 20 щитів, які були відібрані у Нацгвардії минулого року.

В даний час перед Верховною Радою перебувають до тисячі людей. Деякі з них кидають сніжками в правоохоронців та вигукують нецензурні слова.

В ході суперечок відбулось кілька незначних штовханин із Нацгвардією.

 

Верховна Рада очеплена з усіх боків у кілька рядів представниками Нацгвардії.

Як повідомив Інтерфакс-Україна, нардеп від “Самопомочі” Єгор Соболєв в ефірі телеканалу NewsOne назвав провокацією наміри штурмувати наметове містечко під стінами ВР,

“Був мирний мітинг людей, які зібралися у парку Шевченка, потім зустрілися на Михайлівській площі. І в цей час поліцейські начальники дали наказ зайти в наш табір на Грушевського, наметове містечко “Руху “Визволення”, скориставшись тим, що більшість наших активістів були на мирному зібранні на Михайлівській площі, поліція увірвалася в табір на Грушевського”, – повідомив він.

“Ми дали людям інформацію, що треба йти захищати табір, але після того, як сюди прийшли люди, будь-які спроби тиску з боку поліції припинилися”, – додав Соболєв. Він зазначив, що наказ штурмувати наметове містечко “міг спровокувати кровопролиття”.

“Це класична провокація, щоб зіштовхнути людей”, – заявив нардеп.

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь